Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ето значи откъде кроманьонците са скочили на Земята
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      #17
      Amazon написа Виж мнение
      Много интересно сравнение между Совалката, Буран и носителите им. Също така много приятни снимки в края на статията. Изводите на автора, "какво би станало ако..." са силно дискусионни.
      http://www.popularmechanics.com/scie...uttle-16176311
      Оказва се, че Буран имал предшественик - с тези данни става много по-ясна линията на развитие. ИМХО, тоя предшественик да възродят - за сегашния етап ми изглежда таман.
      Проект "Спираль" (тук - по-подробно)
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        #18
        Space X вече рекламира марсиански туризъм
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          #19
          Airbus строи 900 спътника за интернет достъп
          Изстрелването им е планирано за началото на 2018 г.

          Comment


            #20
            А колко ще струва апаратурата за излъчване на обратният сигнал към спътника?
            Че засега това е основният проблем за разпространението на спътников нет. Мощности има достатъчно
            Сънят е слаб заместител на кофеина!

            Comment


              #21
              Забавили са да посочат че идеята и парите са на чичко Мъск и на Google.

              ValBo написа Виж мнение
              А колко ще струва апаратурата за излъчване на обратният сигнал към спътника?
              Че засега това е основният проблем за разпространението на спътников нет. Мощности има достатъчно
              Мощносттите не са достатъчно. Спътниците са много високо и сигнала е слаб и нестабилен. За това и тези 900 сателита. За да могат да ги разположат на по-ниска орбита.
              А за обратният сигнал - може да се събира и изпраща централизирано. Примерно заявката ти заминава по 4G, предава се от някаква централа на спътника и той ти изпраща данните.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #22
                Тия спътници са на ниска орбита, никакви проблеми няма да има със сигнала. Една чиния на покрива, wi-fi и готово. Ама колко ще струва самата салетина мрежа с изкарването на орбита - мани-мани.

                Comment


                  #23
                  Amazon написа Виж мнение
                  Забавили са да посочат че идеята и парите са на чичко Мъск и на Google.
                  Тц

                  Comment


                    #24
                    Кухулин написа Виж мнение
                    Тц
                    Що така съм се объркал. Наскоро четох че предприятието е на Илон Мъск и Google. А идеята за интернет през стотици спътници чичко Мъск я развива и говори за нея от много години.

                    Кухулин написа Виж мнение
                    Тия спътници са на ниска орбита, никакви проблеми няма да има със сигнала. Една чиния на покрива, wi-fi и готово. Ама колко ще струва самата салетина мрежа с изкарването на орбита - мани-мани.
                    Спътниците са малки - ширпотреба. Така че е възможно с един полет да изкарват много от тях. Иначе ако е по полет за спътник...не ми се мисли.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Тя идеята е много стара, ама сега излизат на технологично ниво да я пуснат за разумни пари. Всичките хиени едновременно

                      Comment


                        #26
                        Кухулин написа Виж мнение
                        Тя идеята е много стара, ама сега излизат на технологично ниво да я пуснат за разумни пари. Всичките хиени едновременно
                        Хехехе - конкурират се. Кеф

                        http://thenextweb.com/insider/2015/0...et-from-space/

                        Тук пише че щяло да струва само 2 милиарда.

                        А иначе правилно съм си спомнил, но чичко Мъск и Google ще изкарват не 900 а 4000 сателита с неговата си Фалкон 9. Лудница.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #27
                          Amazon написа Виж мнение
                          Спътниците са малки - ширпотреба. Така че е възможно с един полет да изкарват много от тях. Иначе ако е по полет за спътник...не ми се мисли.
                          Според мен проблема не опира само до масата. Тия спътници са на някви орбити, няма как с един полет да пуснеш 100 спътника. Или трябва да правиш автобуси като на МБР (MIRV). Не виждам как ще излезе $2 млрд цялата работа, ама кой знае...

                          Comment


                            #28
                            Кухулин написа Виж мнение
                            Не виждам как ще излезе $2 млрд цялата работа, ама кой знае...
                            И 200 милиарда да излезе пак си заслужава. Възможностите са безкрайни. Събирате се с комшиите, купувате читава апаратура и оптика/гагабитово WiFi и имате за стотинки широкобандов интернет, телефони, телевизии от цял свят - каквото ти хрумне.

                            Потребителите ще подкрепят с портфейлите си такава независимост. Направо ще си е малка революция.

                            Има и нещо друго, което при нас толкова не се усеща. Причината е че в България интернет доставчиците и телекомите са по-скоро читави. Искат да ти вземат парите по легален начин и доставят добра услуга на прилична цена.
                            Не е така обаче в САЩ (предполагам и в Западна Европа щом ЕК се бори да ги регулира). Телекомите и кабелните оператори с някой малки изключения са най-мръсната сган в бизнеса. Манталитет на наркоплсьори. Изнудвачи и крадци. Ако народа успее да се отърве от тия уруди ще има фоерверки. Ама истински.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #29
                              Съгласен, у нас нета е на много високо ниво. Аз за 16 лв месечно получавам сигурно три пъти повече нет, отколкото ми трябва, плюс цифрова тв. Обаче кръгло 6 милиарда от 7 население вероятно ще са потенциални клиенти на космическата мрежа.

                              Comment


                                #30
                                Мда!
                                Вдигаш за няколко милиарда спътници в космоса. Осигуряваш з аоще толкова работни екипи по цял свят и накрая пускаш по евтин нет от конкуренцията, която вече си е прекарала оптиката и изградила мрежата.
                                Ми няма как да стане.
                                А и пише, че се гонят труднодостъпните места и селските райони.
                                Те там са се избили да търсят високоскоростен нет.
                                Досега имаше няколко проекта за осигуряване на нет на такива места. Всички обаче завършваха с крах, но не по технически, а по икономически причини.
                                Най-далеч стигнаха мобилните оператори, но при тях нета беше допълнение към услугите.
                                Та варианта ще е приемане през спътник и обратен сигнал, с ниска скорост, през наземна връзка. Т.е, ще се връщаме във времената на дайл-ъпа.

                                Силно ме съмнява успеха!
                                Такава еуфория беше и за сателитните телефони
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X