Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космически новини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31


    Време е Путин да започне разстрели. По китайски образец.

    Comment


      #32
      Или да ги препрофилират да си правят фоерверки...

      Comment


        #33
        Не им достигнаха 10-тина секунди. Двигателя на третата степен по план трябва да се изключи на 576-тата секунда а маневреният двигател на 588-мата. Нещо точно там се е объркало. Някой от двата двигателя не се е изключил.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #34
          Американските астронавти все пак няма да ходят до МКС с батути. Господин Мъск днес е преставил новият космически краб на Спейс-Х, Dragon V2:
          http://www.cnn.com/2014/05/29/us/spa...html?hpt=hp_t2

          Събира седем човека и каца на ракетни двигатели. Щял да се приземява като хеликоптер и е за мноократно използване. Изумително е какво постигна този човек с около един милиард долара по договора с НАСА. Ако НАСА трябваше вътрешно да изхарчи парите, щяхме да се чудим къде са отишли.



          Интересно как се обърна палачинката след тази новина. До скоро САЩ твърдяха че МКС няма бъдеще, сега те настояват че МКС трябва да продължи да работи и след 2020-та а руснаците не искат защото гълтала една трета от бюджета на Роскосмос.

          А ето тук и по-хубава статия със снимки, че тази в CNN е нещо много хаотична:
          http://gigaom.com/2014/05/29/spacex-...r-space-ferry/



          Чичко Илон сигурно се чуства като капитан Кърк в Ентерпрайз
          Last edited by Amazon; 30-05-2014, 16:40.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #35
            Дюшеш му дойде цялата история на него, да се чуди човек дали няма пръст в санкциите

            Comment


              #36
              Кухулин написа Виж мнение
              Дюшеш му дойде цялата история на него, да се чуди човек дали няма пръст в санкциите
              Каквото е добре за чичко Илон е добре и за нас и за децата ни

              Довечера ще празнувам!!! Моля каквото и да напиша във форума след около 8 часа, да се счита за невалидно
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #37
                За вас е екстра, дано и за нас да е добре

                Comment


                  #38
                  Кухулин написа Виж мнение
                  За вас е екстра, дано и за нас да е добре
                  Аз имах в предвид човечеството, а не някоя отделно взета административна единица от бъдещата Супер Държава

                  А иначе малко по-сериозно. Всички печелим от това. Това е страхотен ритник по конкуренцията. Руснаците и китайците вече обявиха че ще разработват нещо заедно.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #39
                    Крайно време е астронавтите да се возят в първа класа. SpaceX ще издърпа цялата космическа индустрия в XXI век, kicking-and-screaming дето се вика.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Не знам, на мен това чудо ми хвана окото оня ден. Не знам дали е обсъждано в темата. Вижда ми се доста перспективно. Ако го реализират, де, но най-вероятно ще.
                      Така или иначе, време е за нови технологии .

                      Comment


                        #41
                        Мисля че Воланд беше пускал нещо когато обявиха преди година-две че започват да разработват двигателя. Явно вече цялата концепция е готова. Изглежда много добре. Дано успеят с прототипа на двигателя и UK и ЕС да продължат да ги финансират.
                        Освен това в укипедия явно имат различни критерии за ниска орбита. Това нещо ще достига сравнително висока орбита. МКС е на около 400 км.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #42
                          Кратък обзор на проектите за едностепенни апарати носители (Single stage to orbit): http://habrahabr.ru/post/222395/ (на руски).

                          Comment


                            #43
                            Amazon написа Виж мнение
                            Освен това в укипедия явно имат различни критерии за ниска орбита. Това нещо ще достига сравнително висока орбита. МКС е на около 400 км.
                            Излъгал съм. Явно всичко под 2000 километра се води ниска орбита.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #44
                              The discovery of thousands of star systems wildly different from our own has demolished ideas about how planets form. Astronomers are searching for a whole new theory.

                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Първият руски частен спътник вече комуникира - по график
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X