Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Космически новини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Обикновен лаик написа Виж мнение
    специално бяха натоварени символи за юбилейното честване на победата над Германия - георгиевски ленти и Знаме на Победата, което да бъде разгърнато на МКС за 9-и май. На обтекателя пък беше нанесена символика от ВСВ.
    Тънък намек от страна на Вселената да спрат да я занимават с простотиите си.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      "Блу Ориджин" с успешно изстрелване
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Тъй като това е първи полет, той бе безпилотен, но от Блу Ориджин са сигурни, че ако на борда е имало астронавти, те са щели да се насладят на чудесно космическо пътешествие.

        Не всичко е минало по план, за съжаление завръщането на ракетата-носител на Земята не е било успешно поради авария в хидравликата. Но екипът уверява, че вече се работи по нова хидравлика и че съвсем скоро ще има нов полет!



        Тоест, щяха да се насладят като за последно

        Comment


          И аз се счупих от смях като го прочетох това. Реално изстрелването е било точно толкова неуспешно, колкото и предизвикващото по-нагоре радост падане на "Прогрес".
          Нещo от типа на това кой бил втори и кой предпоследен
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Корабът се е разделил от ракетата успешно и след полета си кацнал благополучно.
            Ми де да знам, нема ли разлика между кораб и ракета-носител? Впрочем, вътре има линк, на дясното видео се вижда кацането на капсулата.
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Аа, ясно.

              Comment


                pnp5q написа Виж мнение
                Ми де да знам, нема ли разлика между кораб и ракета-носител?
                То че има - има, ама от толкова смях не са разбрали какво четат. Било същото като с "Прогрес"... Къде си, Боже, да си прибереш вересиите...
                pnp5q написа Виж мнение
                на дясното видео се вижда кацането на капсулата.
                На парашути и напълно успешно...макар и да изглеждаше като Хирошима. Сигурно в последните метри се включиха някакви спирачни двигатели и вдигнаха цялата прах.
                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                Comment


                  Обикновен лаик написа Виж мнение
                  То че има - има, ама от толкова смях не са разбрали какво четат. Било същото като с "Прогрес"... Къде си, Боже, да си прибереш вересиите...
                  Е защо кълнеш сега Виж че и на чичко Мъск и на чичко Безос ракетите им или се килват в океана, или изгарят. Вместо да се поучат от големите като Роскосмос, и да осъзнаят че това е неефективен подход, те продължават да опитват.

                  Обикновен лаик написа Виж мнение
                  На парашути и напълно успешно...макар и да изглеждаше като Хирошима. Сигурно в последните метри се включиха някакви спирачни двигатели и вдигнаха цялата прах.
                  Директно копирано от спускаемата капсула на Съюз. Реактивни двигатели, които се включват на няколко метра от земята. Погледай филмчета от кацания в Казахстан. Чудя се дали са платили лиценз на руснаците.
                  Просто парашутите не са достатъчно, за да намалят скоростта на съприкосновение.
                  По принцип до момента американците не бяха успели да разработят такава прецизна технология, за това спускаемите капсули от Аполо се пльосваха в океана. Но вече напредват, стъпка по стъпка. След няколко десетилетия няма да се учудя ако и хора успеят да изкарат в орбита.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Просто парашутите не са достатъчно, за да намалят скоростта на съприкосновение.
                    Вече го обсъждахме по-напред в темата в разговора "парашут/криле или кацане на двигател" (в който аз, общо взето, бях само слушател). Така, за сведение, ти го казвам.

                    И, не, не е клетва. По моя край е мек вариант на "какви ги плещи тоя"
                    Това пък ти го казвам, за да не се впрягаш излишно.
                    Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                    Comment


                      Дракон 2 мина успешно теста "pad abort", т.е. при проблем с ракетата в самото начало на изстрелването, капсулата се изстрелва аварийно и след това каца с парашут.



                      A SpaceX Dragon spacecraft roared off its Florida launch pad May 6 in a test of its abort system that SpaceX deemed successful despite a thruster problem.
                      Last edited by Imperial; 07-05-2015, 02:07.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Руснаците също имат система за спасяване !
                        При старта на „Союз Т-10-1“ в 19 ч. 37 м. 49 с. на 26 септември 1983 г. от площадка 1 на космодрума Байконур става пожар на ракетата-носител. След 2 секунди от Центъра за управление на полетите се задейства системата за аварийно спасяване. Спускаемият апарат се отделя от ракетата и се приземява на безопасно разстояние (около 4 км) от стартовия комплекс в 19:43:02 ч.

                        The Soyuz T-10-1(1983) was a leakage of fuel and the flames coming in the rocket launch pad.Two seconds before its explodes, the crew was actived the Launch ...
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          ....
                          По принцип до момента американците не бяха успели да разработят такава прецизна технология, за това спускаемите капсули от Аполо се пльосваха в океана. ....
                          А този подход за кацане на капсулите дали не е наложен от по-прозаични причини? А именно, имаме океан (даже 2 броя), имаме флот, имаме флотска авиация, защо да усложняваме и утежняваме спускаемия апарат с още една система, която при това трябва да е изключително надеждна?

                          Comment


                            bsb написа Виж мнение
                            А този подход за кацане на капсулите дали не е наложен от по-прозаични причини?
                            Това, въобще, си е очевидно. Освен, може би, за Amazon. Да не говорим, че "прецизна руска техника" си е оксиморон отвсякъде.
                            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                            Comment


                              Обикновен лаик написа Виж мнение
                              Това, въобще, си е очевидно. Освен, може би, за Amazon. Да не говорим, че "прецизна руска техника" си е оксиморон отвсякъде.
                              Разбира се че е очевидно, бъзиках ти пристрастията ама ти не можа да стоплиш и тръгна де се обясняваш

                              Освен това явно понятието "прецизна техника" (не че такова съществува) ти убягва.
                              Last edited by Amazon; 07-05-2015, 17:22.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Добре,обяснете ми на мен,тъй като нищо не разбирам от космическа техника.(не че в България има много хора който разбират),как тъй зделаната руска техника лети в космоса.Как,тъпия Калашник е най-масовото оръжие в историята на човечеството,а Г-36 го свалиха от въоръжение ,тилкова скоро.

                                Comment

                                Working...
                                X