Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карти (Динамични и ръчно чертани)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Карти (Динамични и ръчно чертани)

    Преди време Хана ми подхвърли идеята, че ще е интересно и на България да се направи динамична карта и като се замислих, че май досега не е правено подобно нещо (а и бях болнични тогава та се намери малко свободно време ) реших, че това неможе да остане така и ето какво излезе в крайна сметка:



    Очаквам мнания, критики, корекции, както и предложения и евентуално помощ за по-нататъшен ъпгрейд и развиване на тази идея.

    П.п. По-нататък ще пусна и ръчно чертаните карти (имам предвид на хартия, не като тази), но още не са сканирани всичките.
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    #2
    Супер!!!
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Аз има лично чертани от много, много години, които са недовършени обаче.
      Ето:

      Comment


        #4
        Ей браво. Моите също са отпреди доста години и има много недовършени, общо са около 200 листа, от които до момента само 40 са сканирани, но ще започвам да ги качвам лека-полека поне що годе довършените

        И така:

        1. Тракийски племена и държави + план на Севтополис
        2. Балканите през римско време
        3. Славянски племена и държави
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #5
          Идеална е анимираната карта
          ама може ли да питам защо не е отбелязана окупираната територия през ПСВ?
          IN VINO VERITAS !!!

          Comment


            #6
            Мисля си... Анимираната карта, не били могла да се направи като флаш анимации, ама да се добавят българските владетели от съответното време. Аз съм виждал подобна за развитието на Втората световна, само че там границата по плавно се сменяше. Иначе поздравления за труда!
            I can't continue like this - surviving in the world of nothingness.

            Comment


              #7
              Картата е добра.
              Добави някаква легенда
              Една страна, един народ, еднинна вяра - Нов живот, една любов, но без предел, една борба, но със свята цел! http://www.vbox7.com/play:5d39112b

              Comment


                #8
                kiosev написа
                Идеална е анимираната карта
                ама може ли да питам защо не е отбелязана окупираната територия през ПСВ?
                Ами мислех си дали да не я добавя, но все пак тези граници са били по скоро фронтови линии, Добруджа например е кондоминиум, а и границите на нашата офанзива твърде бързо се променят и се задържат твърде кратко в оптималния си варянт, но все пак има българска администрация във въпросните територии, така че ще помисля евентуално за добавянето на още една карта от 1916-18.

                Продължавам със сканираните:

                1. Прабългари, държави и разселване
                2. Издигане на Българското Дунавско канство + Симеоновите войни
                3. България при цар Петър ²
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #9
                  и още само за окупационната територия между балканските войни ,дето Фердинанд я "подарява" на всички други
                  :evil:
                  Last edited by kiosev; 16-01-2008, 00:50.
                  IN VINO VERITAS !!!

                  Comment


                    #10
                    Тези незнам доколко се броят, но ми беше забавно докато си ги рисувах:
                    Кръвта из нашите гърди
                    не е съвсем изляна!
                    Народе, цял стани! Иди!
                    Че Македония въстана.

                    Comment


                      #11
                      Браво - Добра работа!

                      Comment


                        #12
                        Warlord тоите са много добри.
                        Моите.. аматьорски, мисля в 5-6 клас съм ги правил.

                        Comment


                          #13
                          muzicantini написа
                          Мисля си... Анимираната карта, не били могла да се направи като флаш анимации, ама да се добавят българските владетели от съответното време. Аз съм виждал подобна за развитието на Втората световна, само че там границата по плавно се сменяше. Иначе поздравления за труда!
                          Добра идея е да има и изображения на владетелите, но аз едва ли ще мога да се справя с това, не владея почти никакви програми за обработка на изображения.
                          Предоставих картата и на момчетата от Анамнеза, те също решиха, че флаш формат ще е по-добре, с бутони за смяна на картите - http://anamnesis.info/resources/I-vo_BG_tzarstvo.swf

                          Аз нарочно исках по-бързо да се сменят на 3-4 сек. за да се проследят визуално изображенията и формата като жизнен цикъл на държавата, иначе то картите всички сме ги гледали по много пъти поне по-популярните от тях.

                          -----

                          1. Самуиловите войни (картата от втория период е обърната перпендикулярно на първата)
                          2. Византийската империя Х-Х² в.
                          3. Въстания против византийската власт
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #14
                            Поздравления, Warlord! Страхотно е, че има такава карта. Веднага си я копирах.

                            Имам и няколко питанки:

                            В 893 на картата личи загуба на територии в Тракия. При царуването на Борис-Михаил има ли териториални загуби (нали ни учат, че е едновременно слаб пълководец, но и хитра лисица).
                            Сигурно ли е, че към 924 г. заддунавските владения са толкова големи? Нали Симеон е отнесъл маджарско нашествие вече.
                            В 977 Преслав наистина ли се връща под българска власт?
                            И защо България изведнъж отново става суперсила и придобива земи на север от Дунав в 999 година?
                            Към 1185 г. Видинско, а може би и по-западни райони не са ли се включили във въстанието на Асеневци?
                            В 1196 изведнъж големи земи отвъд Дунав отново се присъединиха към зелените територии. В 1246 намаляват, но остатък от тях се запазва до 1278 (а може би татарите би трябвало да са отнели всички територии на север от реката още към 1246). В 1304 Светослав Тертер си добавя едно ъгълче (Онгълче, ха-ха) в устието. Имаше тема по въпроса, но не помня там да се стигна до нещо крайно.
                            В 1230 Латинската империя е отбелязана със светлозелен цвят – явно като васална страна. Предполагам, че се базираш на думите на Йоан ²² Асен от прочутия надпис, че и латините не са имали друг цар освен него. Дали обаче самите латини са знаели, че са васали на царя?

                            Може би е добре да се добавят едно-две географски означения: името на съответната столица за епохата (хубаво е, че са поставени черни точки за столиците), още няколко по-важни града - Цариград, Солун, Одрин, Пловдив, София, Белград, Атина, Драч и прочие, според епохите. Знам, че така работата би се поусложнила, но нали вече има над какво да се надгражда

                            Пак да си кажа – радвам се на картата.
                            Last edited by gregorianus; 17-01-2008, 01:25.
                            Луд на шарено се радва - цивилен блог

                            Comment


                              #15
                              Борис си е бил страшен военен некадърник, но е добър политик, а това тогава, както и сега е по-важно.
                              Тезата за маджарското нашествие, е че маджарите са си отишли в маджария (панония, унгария) , тоест само са минали през румънско, което си остава под българска власт.
                              През 976 год. Самуил, Давид, Моисей и Арон започват военна кампания, обсаждайки Лариса, Сер (Сяр,Серрес) и освобождавайки мизия. Моисей пада убит под Сер и обсадата се проваля, Лариса издържа още много време, обаче българските земи на север от дунава са освободени.
                              Хм незнам как взимането на Влашко ни прави суперсила, но имаше няколко спора, дали Самуил има отвъдунавски владения. Мисля, че не стигнахме до конценсус. :p
                              Мисля, че Видинско се присъединява чак към Калоян, когато добавя и белград и браничевската област.
                              На Светослав Тертер му е отстъпена Бесерабия (пространството между дунав и днестър) , има спорове точно какво му е отстъпено, но изглежда само божидар димитров мисли, че цяла Румъния е наша.
                              За 1930, сигурно е грешка, солунско, епир и тесалия впоследствия попадат в българска власт, но ако цариград беше наш щяхме да опищим света.
                              Кръвта из нашите гърди
                              не е съвсем изляна!
                              Народе, цял стани! Иди!
                              Че Македония въстана.

                              Comment

                              Working...
                              X