Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новият Карт Хагаш

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ще ги потърся книжките. По въпроса съм чел само Азимов и някои други автори.
    А това за космическия асансьор е много авангардно. Аз мислех, че в обозримо бъдеще може да се разчита на старите изпитани ракети.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #17
      Може да изглежда авангардно, но май е общо взето постижимо. Материалът за направата му съществува вече, остава да се изпитат обаче доста неща. Основното е, че този транспорт е значително по-евтин от останалите и екологично приемлив.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Тези дни пак рових в Нет-а и се оказа, че както Камерер отбеляза, Япония има някакъв проект за Лунно селище. Не е странно, че Япония има такъв проект. Според мен това е начин страната да преосмисли, а защо не и да ревизира резултатите от ВСВ. Само, че за тази цел Япония ще трябва да се сдобри с Китай. Това не е кой знае колко трудно имайки предвид азиатската душевност.
        И интересен факт за размисъл - азиатците са проклети да се напиват от една чашка свясно пиене, поради липсата на така важния и любим на всички биохимици ензим - алкохолдехидрогеназата. Но азиатците, за разлика от останалите раси не страдат от скорбут - болест развиваща се при липса на Вит.С. А скорбута е отнесъл повече моряшки животи по време на Великите Географски открития, отколкото корабокрушенията.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #19
          Odzava написа
          А скорбута е отнесъл повече моряшки животи по време на Великите Географски открития, отколкото корабокрушенията.
          За сметка на това те не са се занимавали с това ... но от друга страна, горе има територии за развитие, но само за тези, които добре напредват в областта на технологичното развитие. Като Япония например. И чиито интереси не са изцяло свързани с политически контрол над останалите, нещо, от което САЩ тепърва май ще си патят.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #20
            Според мен новите територии извън Земята ще разчитат и на голям процент ниско технологични технологии (извинявам се за тафтологията). Преди години гледах някакъв репортаж за опити да се намери евтина технология за изграждане на сервизни помещения - за складиране на техника, материали и т.н. от лунен прах. И резултата беше нещо подобно на жилищата на арабите около пустинята. така, че наред с титана и ракетите, явно в началото Лунната база или селище ще има и доста кирпичени къщи.
            Как обаче ще се реши въпроса с водата. Да се доставя вода от Земята е скъпо и неефективно. Луната няма залежи, а една евентуална лунна градина ще има своите нужди, повече от произведената от самите растения вода. Някъде бях чел за проекти да се "открадне" астероид от пояса между Марс и Юпитер и да се достави на Луната. Така нуждите ще са задоволени за години напред, но как да се взема от там е въпрос с повишена трудност.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #21
              Тук съм събрал разни данни около проекта за "космическия асансьор": http://www.history-simulations.net/a...pace_elevator/
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Аз какво се кахаря. В новата тема Импера направо си казва, че иам поселения извън земята. Сега да видим какво да дадем, че и ние да видим нещо от тях :nod:
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #23
                  Да се направи база на Луната е трудно, но възможно. Проблемът е какви задачи ще изпълнява тази база и как ще се осигурява тя с ресурс, за да функционира. Поддържането на космически колонии е твърде скъпо, а практическата полза от тях - малка.

                  Освен това изстрелването на космически кораб не е като излитане на самолет - нужнен е висококвалифициран персонал, с високи заплати. Самите астронавти/космонавти също не може да са случайни хора. А да не говорим, че пусковите установки в световен мащаб се броят на пръсти. И т.н., и т.н.

                  Comment


                    #24
                    Blckbird написа
                    А да не говорим, че пусковите установки в световен мащаб се броят на пръсти. И т.н., и т.н.
                    След като Русия/Украйна направиха консорциум способен да изстрелва ракети от океански палтформи се оказва, че не е толкова скъпо и не е ограничено като бройка - аз се сещам за 6 космодрума по света. С един повече от пръстите.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment

                    Working...
                    X