Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи турнир по стрелба с традиционен лък

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Първи турнир по стрелба с традиционен лък

    На 24-25 май се проведе първият турнир по стрелба на форума "Моят лък" (за традиционни лъкове от естествени материали).
    Участниците използваха различни типове традиционен лък - селфове, усилени и композитни (не се разрешава използването на рикърв и компауд).
    Няколко дисциплини на различна дистанция, стрелба с обръщане, за време, стрелба в движение и пр.












    #2
    Изглежда много забавно, благодаря, че сподели!
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      #3
      Абе точно забавно... не знам дали е, защото си има и напрежение, и физическо натоварване... Но е увлекателно.
      Още повече, че повечето от участниците стрелят с лъкове, които сами са изработили.

      Comment


        #4
        Може ли малко повече да разкажеш за лъковете които използвате, или да дадеш линк към форума. Аз самият съм практикуващ арбалетчик(един вид враг), но като всеки арбалетчик имам и лък разбира се, макар че не го ползвам от поне година и никога не съм бил добър с него. Може би и за това минах на арбалет, където е по-лесно да си снайпер.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          #5
          Ами това е форумчето:


          Лъковете са различни - както се вижда по снимките има и прости (self bow), усилени (със сухожилия, които не си личат на снимките - backed), има и съставни (композитни).
          Повечето са правени тук, има и 2-3 купешки.

          Извлечение от правилника:
          Като ПЪРВА година за това събитие се допускат лъкове от изкуствени материали С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА РИКЪРВ И КАМПАУНД (т.е. БЕЗ СПОРТНИ И ПОЛИСПАСТНИ). Силата и дължината на опън за лъковете не са ограничени. Стрелите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да са само от дърво или бамбук/тръстика и т.н. Типа допускани върхове са тренировъчни или конусни и капковидни конусни. Тежестта на върховете не е от значение (не се допускат ловни, плоски и джудо върхове, както и такива за птици). Ноковете и типа на оперението са свободни. Необходими стрели – около 10 броя (или максималното количество, което можете да изстреляте в рамките на 1 минута) + 1-2 допълнителни, които са резервни, в случай на непредвидено счупване или загуба.

          Comment

          Working...
          X