Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Силно ме съмнява да е в района на летището, то е на двайсетина километра от фронта, където е Мугаир и Кафр Набуда. Вижте картите. Там бунтовниците няма как да стрелят и снимат (до летището). Пък и показват как падна веднага след падането на бомбите.
    Излиза, че го удрят над фронта, единият пилот скача, другият без опашка прелита 20км преди да се разбие.
    По-скоро това е измислица на режима, за да не обясняват че е бомбардирал - вече се опитват да го изкарат нарушение на примирието. "Свалиха ни самолет при бомбардировка, нарушиха спирането на огъня" звучи леко смешно.

    И никакъв разстрелян пилот няма, Крамер.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      кало написа Виж мнение
      Парашутът на снимката май е спирачният на самолета - ясно се вижда, че след експлозията някаква част от опашката се отделя.

      Имало е и други подобни случаи след удар от ПЗРК даже конкретно в Сирия...
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Силно ме съмнява да е в района на летището, то е на двайсетина километра от фронта, където е Мугаир и Кафр Набуда. Вижте картите. Там бунтовниците няма как да стрелят и снимат (до летището). Пък и показват как падна веднага след падането на бомбите.
        Излиза, че го удрят над фронта, единият пилот скача, другият без опашка прелита 20км преди да се разбие.
        По-скоро това е измислица на режима, за да не обясняват че е бомбардирал - вече се опитват да го изкарат нарушение на примирието. "Свалиха ни самолет при бомбардировка, нарушиха спирането на огъня" звучи леко смешно.

        И никакъв разстрелян пилот няма, Крамер.

        20 км Е районът на летището, според авиационните разбирания, Динайн. Не прикриват нищо, напротив - обясняват, че е бил на бойна мисия.

        Comment


          Сун Дзъ написа
          Ако в някой тема ставаше дума дали 23мм зенитка ще свали Апач, А-10 или F-16/18 в нисък полет, щеше да има купища доказателства, че няма никакъв проблем.
          Но тук като става дума за МиГ, или какво да е руско хвърчило ще има доста фактори, които не позволяват на архаично оръжие, като 23 милиметровката да думне самальота
          Той нашият мега руски експерт ще попрочете в руските форуми и копи-пейст ще ни уведоми за истината.
          Служил съм две години в ПВО батарея с 23 милиметрови гарги в Елхово и имам 4 стрелби на Шабла. Това на видеото е невъзможно. Хем съм виждал как стреля цялата дивизонна батарея - 64 картечници и прави 2 км покрито пространство в небето (нощем трасетата са разкошни). Няма го в самата доктрина на армията ни (е поне до 86 нямаше) прицелна стрелба по самолет. Има Стрелички за тая работа.
          http://www.bukvite.com

          Comment


            кало написа Виж мнение
            20 км Е районът на летището, според авиационните разбирания, Динайн. Не прикриват нищо, напротив - обясняват, че е бил на бойна мисия.
            Добре, но тогава не разбирам какво значение има въобще близостта на летище. Ако имаш предвид за височината на полета, че трябва да се е приземявал или излитал за да е в обсега на ПЗРК - ами той на клиповете си лети на няколкостотин метра височина при бомбомятането така или иначе, напълно в обсега и на зенитки, и на ПЗРК. Вижда се с просто око как се отделят бомбите.
            То с такъв самолет и такива бомби (самоделни), ако ги мята от по-високо, сигурно няма да уцели дори селото.

            bukvite написа Виж мнение
            Служил съм две години в ПВО батарея с 23 милиметрови гарги в Елхово и имам 4 стрелби на Шабла. Това на видеото е невъзможно. Хем съм виждал как стреля цялата дивизонна батарея - 64 картечници и прави 2 км покрито пространство в небето (нощем трасетата са разкошни). Няма го в самата доктрина на армията ни (е поне до 86 нямаше) прицелна стрелба по самолет. Има Стрелички за тая работа.
            А преди да има ПЗРК какво е казвала доктрината? Нещо не разбирам: годината е 1965, ПЗРК още няма, идва и те бомбардира реактивен самолет от ниска височина (или те стрейфва), щом е невъзможно воденето на прицелна стрелба по самолет, какво правиш - молиш се? Или нека да е 1951 г. дори. От една страна казваш, че е невъзможно, от друга страна американците във Виетнам загубиха хиляди самолети, огромната част от които - от зенитна артилерия. Примерно към 400 бр. Ф-4 Фантом, който си е баш набора на Миг-21.
            Last edited by Dinain; 13-03-2016, 12:34.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Защо смяташ, че са самоделни ?


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Имаше много статии, включително пускани тук - сами си ги правят и дори не си дават труд да ги боядисват, защото се мятат почти веднага. Има снимки колкото щеш, с едни ръждиви баки под крилете.
                Понеже е по-евтино и за целта (да уцелят някакво населено място или квартал) не е нужно нищо повече.


                Syria operates the legendary Soviet-era Mikoyan-Gurevich MiG-21 and MiG-23 fighter jets but pilots say that these aging warplanes are reliable and extremely efficient.

                Това беше от един видеорепортаж на РТ преди няколко месеца и то точно от тази авиобаза, за която става въпрос. Миг-23 с ръждиви самоделни чугунки.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение

                  А преди да има ПЗРК какво е казвала доктрината? Нещо не разбирам: годината е 1965, ПЗРК още няма, идва и те бомбардира реактивен самолет от ниска височина (или те стрейфва), щом е невъзможно воденето на прицелна стрелба по самолет, какво правиш - молиш се? Или нека да е 1951 г. дори. От една страна казваш, че е невъзможно, от друга страна американците във Виетнам загубиха хиляди самолети, огромната част от които - от зенитна артилерия. Примерно към 400 бр. Ф-4 Фантом, който си е баш набора на Миг-21.
                  До колкото съм чел по темата, във Виетнам е използвана тактиката на заградителния огън. Не се прицелват, а насочват грубо цевите в долчинката, която ще обстрелват и поливат със куршуми и снаряди с надеждата да улучат нещо. Но там е ставало дума за предварително известни маршрути по които американските самолети са пробивали на пределно малка височина. Някаква тясна долина, където е възможно да се постигне някаква плътност на огъня и съответно забележима вероятност за поражение. Не съм проверявал конкретно тази теза, но мисля че няма много свалени самолети от точковата отбрана, а зенитната артилерия е имала успех само с тази тактика.

                  Comment


                    Това, че са правени в Сирия, не значи че са самоделни - нормални неуправляеми авиационни бомби са си. Ръждата също не ги прави самоделни.

                    но тогава не разбирам какво значение има въобще близостта на летище.
                    Районът на летище е любим за екипите с ПЗРК

                    Comment


                      Angelmr написа Виж мнение
                      До колкото съм чел по темата, във Виетнам е използвана тактиката на заградителния огън. Не се прицелват, а насочват грубо цевите в долчинката, която ще обстрелват и поливат със куршуми и снаряди с надеждата да улучат нещо. Но там е ставало дума за предварително известни маршрути по които американските самолети са пробивали на пределно малка височина. Някаква тясна долина, където е възможно да се постигне някаква плътност на огъня и съответно забележима вероятност за поражение. Не съм проверявал конкретно тази теза, но мисля че няма много свалени самолети от точковата отбрана, а зенитната артилерия е имала успех само с тази тактика.
                      Нещо за СОН и ПУАЗО да сте чували?Ползване на артилерийски радар и автоматичен прибор за насочване на оръдията според данните му?


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Д

                        А преди да има ПЗРК какво е казвала доктрината? Нещо не разбирам: годината е 1965, ПЗРК още няма, идва и те бомбардира реактивен самолет от ниска височина (или те стрейфва), щом е невъзможно воденето на прицелна стрелба по самолет, какво правиш - молиш се? Или нека да е 1951 г. дори. От една страна казваш, че е невъзможно, от друга страна американците във Виетнам загубиха хиляди самолети, огромната част от които - от зенитна артилерия. Примерно към 400 бр. Ф-4 Фантом, който си е баш набора на Миг-21.
                        Да свалиш самолет в догон е трудна работа, когато става въпрос за зенитки.
                        каква е била доктрината
                        Към зенитната артилерия има радар и/или сонар
                        Вързано е към система за управление на огъня. В различните случаи - системата върти сама зенитките или на уред се дават посоката, наклона и времето за задействане, а разчета се стреми да попадне в тия метки.
                        Зу-то може да ти свърши работа при атакуващ самолет, като напълни пътя му със снаряди
                        Обаче в догон с постоянна корекция при самолет летящ с висока скорост клони към нула.
                        Ако пукащи зенитки можеха да свалят всичко, през втората световна нямаше да има нужда от изтребители
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Angelmr написа Виж мнение
                          До колкото съм чел по темата, във Виетнам е използвана тактиката на заградителния огън. Не се прицелват, а насочват грубо цевите в долчинката, която ще обстрелват и поливат със куршуми и снаряди с надеждата да улучат нещо. Но там е ставало дума за предварително известни маршрути по които американските самолети са пробивали на пределно малка височина. Някаква тясна долина, където е възможно да се постигне някаква плътност на огъня и съответно забележима вероятност за поражение. Не съм проверявал конкретно тази теза, но мисля че няма много свалени самолети от точковата отбрана, а зенитната артилерия е имала успех само с тази тактика.
                          Стреля се на площ (квадрант) в небето. 100 мм зенитки примерно се надяват на осколките на снарядите, които се пръскат на височината на полета... Единствено Стрела 2м може да даде нещо прицелно и то ако не е в 30градуса около Слънцето.
                          http://www.bukvite.com

                          Comment


                            Очевидно не става дума за 100мм зенитки и стрелба по квадранти. Очевидно и не всеки виетконгски селянин е имал радар...
                            Като бомбардират едни и същи цели на статичен фронт, всеки ден, с месеци или години, и особено ако захождат от една и съща посока от едно и също летище, естествено че ще ги научат откъде идват горе-долу, и при сигнал всичко живо почва да стреля на пусия с картечници и зенитни оръдия - все някога ще уцелят, въпрос на време.

                            https://m.youtube.com/watch?v=DbR8X4iJ7RY Тоу > картечница
                            Още един пуск от вчера, от малката офанзива в северна Хама. Бунтовниците са атакували и селото Мугаир, но са отблъснати. Асадистите контраатакували и взели обратно хълма, но бунтовниците държат силозите... Малки атаки от по петдесетина човека и 2-3 танка и БМП.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              57 мм С-60 са имали радар и ПУАЗО. Шилките имат. Даже и ЗУ-23 имат специален прицел, който дава някои възможности.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                http://vk.com/video191349371_4562391...14795b121527fe -Видео -Сальма Уничтожение ВКС РФ укрепленных точек с террористами ДАИШ.

                                http://vk.com/away.php?to=https%3A%2...2450421_573963 - Армията си приближава вси по-близа до град Палмира.

                                - Сирийская армия высвобождает точку 753 на пути к стратегической базе Isil в Пальмире

                                67-я бригада 18-й танковой дивизии САА ,в тесной координации с Liwaa Имам Аль-Али (Иракская военизированная), Liwaa Suqour Аль-Сари ( бригада "Соколы Пустыни") и Национальных сил обороны (NDF) - освобождена точка 753 в горах Hayyan после сильного сражения с ИГ в субботу. По словам военного источника в Т-4 военном аэродроме в восточном Хомсе, Сирийская армия наложен полный контроль над точкой 753 и несколькими небольшими возвышенностями после успешного проведения военной операции в Hayyan горах в субботу, оставив только 1 км территории между ними и Садами Пальмира (Tadmur) . Что еще более важно, захват Точка 753 в горах Hayyan позиционирует сирийского вооруженных сил всего лишь несколько сотен метров от катарской выллы Royal Villa, которая теперь превращена в военный учебный лагерь для новобранцев ИГ. Сирийским вооруженным силам и их союзникам прид¸тся приложить немало сусилий на катарской королевской вилле, потому что это одно из самых сильно укрепленных мест в восточной сельской местности пр. Хомс . В отличие от замка Пальмира, битва за катарский Royal Villa будет гораздо более ожесточ¸нной гораздо более трудно проникнуть из-за сложности рельефа местности и большого присутствия боевиков ИГ, которые там окопались.

                                Comment

                                Working...
                                X