Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    vasilstoev написа Виж мнение
    Питанка към Динайн: След декларацията ти, че си на страната на цивилизацията (както всички колеги в този форум ) какво ти е мнението за "бунтовниците" обстрелващи очевидно жилищни квартали на лошите шиити с "високоточни" джахени в споделените по-горе от теб клипове?
    Мнението ми е, че трябва да се запознаеш с войната по-обстойно.
    Бунтовници са, без кавички. Джахените не са хич "високоточни". А кварталите не са на никакви шиити, добри или лоши, а просто квартали, в момента под контрол на врага; оттам минава фронтовата линия и се стреля по нея - сградите, естествено, се използват за укритие от вражеските бойци. В тях отдавна не живеят цивилни, поне в разстояние няколкостотин метра от фронтовата линия (където се води обстрелът) отдавна трябва да се изнесли. Конкретно в Алепо фронтовите линии са доста статични от години. А джахените са с обсег едва 1-2 км, а тези с право мерене - както виждаш, се стреля буквално от една сграда по съседната.
    Разбира се, има и индиректен обстрел с по-далекобойни оръжия, от който също пострадват цивилни. Поради техническите ограничения обаче, убитите цивилни от бунтовнически обстрел са далеч по-малко от убитите от асадистски обстрел (в пъти, може би десетки). Ако беше обратната ситуация, бунтовниците да имат огневата мощ на асадистите, не мисля че щеше да има особена разлика в методите. Но просто я нямат.

    Юлиан Август написа Виж мнение
    Южната групировка на ССА е проспала четирите години война и се държи на ниво 2012 г., за разлика от северните отряди - защо ? Тия изпълнения стил Рамбо III ft. Реджеп Иведик
    Десетина Tow-аджии от северните щяха досега да са сринали цялата атака над Мискин.
    Защото са сбирщина, там преобладаваща е ССА, докато на север преобладаващи са Джайш ал-Фатах (Ахрар, Нусра, Аджнад и т.н. - повечето клипове с мотодесанти са техни). Те са по-сериозна сила, като обучение, като дисциплина и въоръжение (с изключение на Тоу). Поне носят униформи. Докато ССА, особено Южния Фронт, са си натурални - преобладаващо анцузи и дънки. И за съжаление им спряха доставките на оръжие през лятото.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      ----------------
      Салма от днес!
      Last edited by Thorn; 12-01-2016, 01:06.

      Comment


        Юлиан Август написа Виж мнение

        Десетина Tow-аджии от северните щяха досега да са сринали цялата атака над Мискин.

        Любопитно твърдение! А не мислите ли, че сирийските танкисти също знаят за ТОУ-тата? Що си въобразявате, че след 4 години война никой не си е извадил поука по отношение тези противотанкови коплекси?

        Comment


          Симеонов написа Виж мнение
          Любопитно твърдение! А не мислите ли, че сирийските танкисти също знаят за ТОУ-тата? Що си въобразявате, че след 4 години война никой не си е извадил поука по отношение тези противотанкови коплекси?
          Брат от далеко на компа е много лесно всичко.И аз все си мислех, абе как не се усещат.
          Ама е много трудно.Докато съм бил механик водач точно това съм се замислял - как ще видим разчет скрит в храстите примерно на 700-800 м.
          Абсурд.Какво остава - ако е от няколко километра.Няма как да стане.
          Затова войната е комплексно занимание.Включва много родове войски.
          Обаче на теория е едно.Разузнаване, авиация, артилерия, танкове, бмп-та, и т.н и т.н
          Ама на практика е друго. На практика се биеш с каквото имаш.Съответно търпиш загуби от това.
          На такъв огромен фронт няма как равномерно да разпределиш ресурсите. Някъде имаш, някъде нямаш.
          Особено в тази пустиня танка се вижда от километри.Не само танка , но и прахта която се дига след нея.Нямаш време да спреш войната, да почнеш част по част да окомплектоваш и т.н Вкарваш колкото се може да запълваш дупки

          Така че не го мислете много.Всичко според възможностите.

          Comment


            Тия изпълнения стил Рамбо III ft. Реджеп Иведик


            Този дебелият бунтовник е точно комбинация от двете.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              --------------------------------
              Крайцерът Москва вече се е прибрал в Севастопол - успешно завършвайки сирийската си военна мисия, в момента до Латакия се намира крайцерът Варяг, който има сходно въоръжение и военна мощ.
              Last edited by Thorn; 12-01-2016, 01:05.

              Comment


                Този дебелият бунтовник е точно комбинация от двете.
                Извинявам се, не разбрах за кой бунтовник става дума, но пък клипа е изключително смешен. Някакви въоръжени типове се появяват зад ъгъл на сграда и стрелят неприцелно и сватбарски на някъде. Може ли някой да ми обясни каква е целта на това смешно изразходване на боеприпаси?

                Comment


                  Терористи обстрелват район на Алепо с....не знам какво е това, прилича на ракетка...

                  Comment



                    Очакваната атака на Салма от две страни (третата от юг е фантазия, там е склонът).

                    @Т-72М
                    Обаче, чрез Иван Сидоренко, някакъв репортер му докладва току-що от фронта:


                    "Until the moment Syrian Army has not started any process towards Salma to break into (the village itself)... perhaps during off hours days weeks, no one knows"
                    Kоето е машинен превод за "До момента сирийската армия не е започнала никакво настъпление към Салма, за да нахлуе в (самото село)... може би след часове, дни, седмици, никой не знае."
                    Отново поздрави от Салма, където преди месец "се биели къща за къща", и се надявам поне веднъж да си признаеш грешка.

                    С риск да те подразня още повече, ще ти сложа пак карта от 2013 г.: https://upload.wikimedia.org/wikiped...ve_Map.svg.png
                    С други думи, за момента асадистите не са по-близо до завладяването на Салма, отколкото са били преди две години и половина.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Отново поздрави от Салма, където преди месец "се биели къща за къща"
                      Може ли да видим кой е твърдял такова нещо или пак .................... празни приказки? Поне аз никога не съм прочел, където и да е, че има атака на Салма.

                      Comment


                        ------------------------
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Симеонов написа Виж мнение
                          Може ли да видим кой е твърдял такова нещо или пак ==========празни приказки? Поне аз никога не съм прочел, където и да е, че има атака на Салма.
                          аз бях писал.Имаше няколко репортажа за боеве в покрайнините.Явно влизат в кварталите които са най близо до височините които заемат сирийците!
                          Last edited by Thorn; 12-01-2016, 03:28.

                          Comment


                            ==============
                            Last edited by Thorn; 12-01-2016, 03:29.

                            Comment


                              T-72М написа Виж мнение
                              аз бях писал.Имаше няколко репортажа за боеве в покрайнините.Явно влизат в кварталите които са най близо до височините които заемат сирийците!
                              В интерес на истината, всички тези картинки със стрелкички и постове са от фенове, които "очакват" съвсем скоро да има голяма офанзива на Салма. Това може и да няма нищо общо с реалността, както коментират хората от фронта - за да обградят Салма, трябва да завладеят 1,2,3, както сами казват, а кога (и дали) ще има щурм на Салма никой не знае.

                              Периодично има пропагандни репортажи, които се състоят от няколко стрелящи оръдия по отсрещния хълм, залепени няколко кадъра от други места и периоди, и мъгляви заявления на някой с фуражка, че "напредваме в района на..." или "водим настъпателни операции около...". Което нищо не значи, оръдията си стрелят от години. Малко сравняване на картите бързо разкрива има ли реално настъпление или са просто приказки за повдигане на бойния дух.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Sputnik, RT and Russian MoD expose cluster bombs at Hmeymim airbase


                                Активисти са направили много детайлно изследване на използването на касетъчни бомби от руските въздушни сили в Сирия и то само от снимки, предоставени от Министерсвото на отбраната.





                                Доста подробно изследване, но не звучи логично, поне не знам каква военна цел има използването от руснаците на тези клъстър бомби. Все пак касетъчните бомби отделят по-малки бомби на широк район и са много опасни за цивилните както по време на самата бомбардировка, така и много след нея, защото могат да останат невзривени и под земята и да осакатят или убият цивилни дори след като конфликтът приключи.

                                ...

                                Награждават боец от спецподразделението "Тигър". Медалът пише, че е от руснаците. Много интересен избор на оръжие.


                                Най-вероятно става дума за това 9 mm x19 B&T MP9 subgun/PDW. Как ли се е сдобил с него.

                                Comment

                                Working...
                                X