Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Desperado написа Виж мнение
    Да видим... пускаме хуманитарен конвой в завладян от терористи град. Как мислиш, колко от медикаментите, храната и водата ще са за жителите на града и колко за окупаторите? Война ли се води или става дума за шикалки? Лично аз, не бих пуснал такъв конвой- явно съм по зле и от Асад, който все пак явно прави некъв имидж, за сметка на собствените си войници... а и на самите жители, които от тези провизии ще видят един кукиш. До следващите десетки статии и репортажи.
    Аз лично вече съм си изградил една представа за феновете на Асад, няма нужда да я затвърждаваш допълнително. Наративът е ясен - един мори от глад, друг бомби до откат, третият вижда легитимна цел в камионите с кайсии. Различни ценности. За тях няма да философствам, интересувам се от реалните факти, не от моралните оценки.

    Като говорим за реалните факти, всъщност повечето обсаждащи са Хизбула. Не знам какво точно присъствие има САА там, но не е преобладаващо. От годината някъде тече операцията на Хизбула по прочистване на планините Каламун - искат да си подсигурят коридора за иранско оръжие през Дамаск за Ливан. И бунтовниците и размирното население там им се пречкат точно на пътя.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment



      В Маншия празненствата продължават. Не знам какво толкова има да празнуват, но изглежда е била голяма победа.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_551008 - Сводка за 8 януари 2016 г.

        Comment


          50 militants of ISIS killed in clashes with western-backed Syrian Democratic Forces


          Според кюрдите, атаките на ИД към Тишрин били отблъснати с големи загуби, над 50 убити, други ранени и пленени. А те загубили само 3 убити и 7 ранени. Международната коалиция продължава да бомбардира в съпорт. Но според други източници, сраженията около Тишрин продължават и сега, сигурно нови атаки.

          ...


          В растанския анклав бунтовниците са изкопали отнякъде тежка минохвъргачка М-240. Но май само за показуха е сложена.
          Last edited by Dinain; 08-01-2016, 14:03.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Аз лично вече съм си изградил една представа за феновете на Асад, няма нужда да я затвърждаваш допълнително. Наративът е ясен - един мори от глад, друг бомби до откат, третият вижда легитимна цел в камионите с кайсии. Различни ценности. За тях няма да философствам, интересувам се от реалните факти, не от моралните оценки.

            Като говорим за реалните факти, всъщност повечето обсаждащи са Хизбула. Не знам какво точно присъствие има САА там, но не е преобладаващо. От годината някъде тече операцията на Хизбула по прочистване на планините Каламун - искат да си подсигурят коридора за иранско оръжие през Дамаск за Ливан. И бунтовниците и размирното население там им се пречкат точно на пътя.
            Моля ви, не знаех че камиони с кайсии и друг зарзават горят толкова много, знаем колко са жестоки от нусра, един от тях ще държи хиляди жители, точно че това няма да отиде до жителите и да отиде ще е минимално....камион с кайсии.

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              50 militants of ISIS killed in clashes with western-backed Syrian Democratic Forces


              Според кюрдите, атаките на ИД към Тишрин били отблъснати с големи загуби, над 50 убити, други ранени и пленени. А те загубили само 3 убити и 7 ранени. Международната коалиция продължава да бомбардира в съпорт. Но според други източници, сраженията около Тишрин продължават и сега, сигурно нови атаки.

              ...


              В растанския анклав бунтовниците са изкопали отнякъде тежка минохвъргачка М-240. Но май само за показуха е сложена.
              А и руснаците помагалина опозицията

              Comment


                Варелчик отново избухна - пак за варели, тероризиращи собственото население, се заговори в тази тема?!? Това тероризирано "цивилно население", обаче, стреля по войници и убива войници от правителствената армия? --------------------------------
                Last edited by Thorn; 08-01-2016, 15:59.

                Comment


                  Динаин не знае какво празнуват, но е голяма победа . Хем не знаеш хем знаеш, защо просто не вкараш елементарна логика в разсъжденията си и къде точно са победили, да ни го покажеш на картата можеш ли. Дали не празнуват обезглавяването на някой човек ? А според твоите наративи това повод за празник ли е ? Ето тази жена Click image for larger version

Name:	ïðïððï.jpg
Views:	1
Size:	140.9 КБ
ID:	548927 - 30 годишна журналистка, била част от опозицията срещу Асад, живяла и описвала живота на местните под властта на терористите в Ракка е убита от бандитите, казват преди няколко месеца, но едва сега има потвърждение за насилствената и смърт.

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Аз лично вече съм си изградил една представа за феновете на Асад, няма нужда да я затвърждаваш допълнително. Наративът е ясен - един мори от глад, друг бомби до откат, третият вижда легитимна цел в камионите с кайсии. Различни ценности. За тях няма да философствам, интересувам се от реалните факти, не от моралните оценки.

                    Като говорим за реалните факти, всъщност повечето обсаждащи са Хизбула. Не знам какво точно присъствие има САА там, но не е преобладаващо. От годината някъде тече операцията на Хизбула по прочистване на планините Каламун - искат да си подсигурят коридора за иранско оръжие през Дамаск за Ливан. И бунтовниците и размирното население там им се пречкат точно на пътя.
                    Единственото на което съм фен е да има правила. Еднакъв аршин. Да няма двойни стандарти които са по голямо зло и от ИД... въпреки, че последните са изроди на квадрат. А реалиите са, когато делим злото на "наше" и "тяхно", да го отнасят всички.

                    Иначе, въпрос на семантика- за мен във въпросната ситуация, жителите са щит. За това и не се пускат- те са ценна монета и тя не е за размяна. За момента.
                    Трол по списък.

                    Comment


                      Desperado, в паралелна Вселена си.
                      Жителите в Мадая се държат там от обсаждащите, а не от обсадените. Както е в Забадани, в ал-Уаер, във Фуа/Кефрая и в Захраа/Нибул - анклави много. Даже в Деир ез-Зор.

                      дядо Крум написа
                      къде точно са победили, да ни го покажеш на картата можеш ли.
                      Не мога, дядо. Пост #12633 някой друг го е писал...
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение

                        Пак оттам - "цар текникъл":

                        Само на мен ли ми се струва, че е с купол от БМП-1 със 73 мм "Гром"? Напълно безсмислено нещо. С тоя плювалник да не смее да се покаже на открито, а без броня - в града.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Те пък другите Тойоти голяма броня имат
                          Иначе е това, да.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Жителите в Мадая се държат там от обсаждащите, а не от обсадените.
                            Попрегледах статиите на тази тема във водещите медии като СНН, ББС, Ал Джазира и още на няколко места. В общи линии се повтаря едно и също, което навежда на мисълта, че информацията е от един източник, а всички просто я преписват, доукрасявайки я. Най-любопитното в статиите и репортажите е, че няма и думичка относно някакви опити за преговори с правителствената армия за евакуация на цивилното население от тези градове. Само оплаквания за недостиг на храна, лекарства и горива. Темата за напускането на града някакси гузно се замазва в общи приказки, че имало било блокада и противопехотни мини на които се натъквали тези, които се опитвали да "избягат". Дори не видях фраза в която някой открито да твърди, че САА не позволява на цивилните да напуснат. Това нежелание да се коментира този важен въпрос с излизането от обсадено място е повече от подозрително. Знаем, че в Хомс се договориха за изтегляне от цял квартал на бунтовници с въоръжението им, а тук не могат да се договорят за изтеглянето на цивилните. Определено се премълчава нещо и се пробутва само тази част от истината, която работи за антиправителствената пропаганда. В този ред на мисли версията, че въоръжените "бунтовници" насилствено държат цивилните за жив щит и не им позволяват да напуснат града изглежда в пъти по реалистична и адекватна.

                            Comment


                              Симеонов написа Виж мнение
                              Дори не видях фраза в която някой открито да твърди, че САА не позволява на цивилните да напуснат. Това нежелание да се коментира този важен въпрос с излизането от обсадено място е повече от подозрително. .......
                              Определено се премълчава нещо и се пробутва само тази част от истината, която работи за антиправителствената пропаганда. В този ред на мисли версията, че въоръжените "бунтовници" насилствено държат цивилните за жив щит и не им позволяват да напуснат града изглежда в пъти по реалистична и адекватна.
                              Това е "другата" гледна точка. Която по някакъв начин целенасочено се премълчава, сдъвква, неуточнява.
                              Всъщност и реакцията на ООН е също доста сдържана - поне тази която е предадена от руски медии. Освен това, допускането е не на камиони които да дадат помощи, които да бъдат раздавани от терористите от Ахрар, а на представители на ООН.

                              "Другата" позиция дава аргументи с конкретни видеа - на първото в Мадая, местни са обградили - бунтовник ли е терорист ли е :
                              Click image for larger version

Name:	Madaia1.jpg
Views:	1
Size:	111.9 КБ
ID:	548928 - "ти нямаш ли деца"?

                              Или пък в друго видео отпреди около месец, в което се твърди, че жители на Мадая провеждат про - асадистки митинг.
                              Click image for larger version

Name:	madaia2.jpg
Views:	1
Size:	144.9 КБ
ID:	548929

                              И двете са тук - заедно с про-асадистката позиция :

                              както и тук :


                              ПП Имаше информация, че е имало разправия между бунтовниците и терористите - дали да напуснат Мадая. Може да са били точно в периода на сделката за Хомс.

                              Comment


                                Хизбула казва
                                1. Десеткик камиони с храни и лекарства са пропускани
                                2. Храната е разпределяна от умерените бунтовници и продавана на населението за огромни суми.
                                3. Бунтовниците не допускат никой да излиза от Мадая.


                                Comment

                                Working...
                                X