Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    --------------------------------

    такива постове - на лични
    Last edited by Thorn; 06-01-2016, 00:33.
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      -----------------------------
      Last edited by Thorn; 06-01-2016, 00:33.

      Comment


        monte christo написа Виж мнение
        . Такфир (от т. нар. такфиристки организации) може да бъде отправен не само към към сунити както си мисли разбирачът Динаин, а също така към шиити, хариджити, мутазилити, мурджити, към трите вида иудеи, към православните, католиците, протестантите, зороастрийците, будистите, хиндуистите, вуду-поклнонниците и за които въобще се сетите. При сегашните четири мазхаба (правните школи) в сунитския ислям може да падне голямо замеряне с думи и най-различни хадиси.
        По руски сайтове бях чел, че след падането на Асад, шиитите, вкл.исмаилитите, алауитите, както и всички християни в Сирия, са заплашени от геноцид, но го отдавах на пресилване в пропагандата. Но май е голяма вероятността да се случи, ако действително Асад падне.

        Comment


          След падането на Асад всичко светско ще бъде заличено и както казваш антигоне всички тези шиитите, вкл.исмаилитите, алауитите, както и всички християни ще бъдат изклани, но както казах по горе на този етап е абсурдно да падне Асад, при поддръжката която има - Русия, Иран, Китай, Индия и т.н.

          Comment


            ---------------------------
            Last edited by Thorn; 06-01-2016, 00:34.

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              .
              Ще видиш колко пъти е повдиган въпроса за действията на общият дразнител.
              Резултат - нула.
              Ще си позволя да взема отношение и аз, като забанен още първата седмица.
              Впрочем, след банването ми, не съм срещал повече това, за което изнедоволствах.
              Както и да е.

              Говоря по принцип : колкото и "лекото тролене" от определени форумци да е дразнещо, ако недоволния участник се абстрахира от личната си амбиция да докаже "на всяка цена" правотата си, дори и за да задоволи егото си, че е смазал противника, ще спечели. Мисля, че е важно да не отстъпва от принципите си, а чрез нови и нови факти да доказва правотата си. Така че, призовавам за малко по-голяма толерантност.
              ПП това е към Симеонов
              Last edited by antygon; 06-01-2016, 00:34.

              Comment


                Симеонов написа Виж мнение
                ****

                (...)

                Иначе в подконтролен от правителството Дамаск всичко изглежда нормално. Там не гладуват хората, като в тези градове, превзети от "бунтовниците".
                [ATTACH=CONFIG]29657[/ATTACH]
                Убягва ми идеята която се опитваш да споделиш. Може би трябва да сме благодарни на Асад и руските му другари за това че не бомбардират поне кварталите които се контролират от режима, след като разбомбиха всичко останало.
                Truth will save the world

                Comment


                  ----------------------------------

                  Темата за писма до арменския поп е друга
                  Last edited by Thorn; 06-01-2016, 00:36.

                  Comment


                    Симеонов написа Виж мнение

                    Иначе в подконтролен от правителството Дамаск всичко изглежда нормално. Там не гладуват хората, като в тези градове, превзети от "бунтовниците".
                    [ATTACH=CONFIG]29657[/ATTACH]
                    Точно това е един от най-големите проблеми - че "бунтовниците" не могат да организират както трябва територията, която са завзели
                    Признава се и от западните анализатори :
                    By contrast, his opponents may be skilled at breaking down existing institutions, but they have so far proven unable to build new ones that stretch further than a few towns. This weakness is a primary source of Assad’s strength.
                    Не ми се превежда - но смисъла е, че основната сила на Асад е че "ребелите" не могат да организират държавност. И точно тук е "силата" на ДАЕШ -
                    The Islamic State and the Kurdish PKK are partial exceptions to the rule, clearly capable of organizing rudimentary governance after destroying, expelling, or subjugating regime-connected local elites. But, for various reasons, they are not credible alternatives to the existing central state. As for the situation in the remaining Sunni rebel regions, it is very bleak. After nearly five years, there is a handful of multi-province militias, three or so regional networks of Sharia courts (the Sharia Commissio
                    By contrast, his opponents may be skilled at breaking down existing institutions, but they have so far proven unable to build new ones that stretch further than a few towns. This weakness is a primary source of Assad’s strength.

                    Така, че в момента "ребелите" или както и да се наричат, не могат да представят нищо смислено, което да бъде нормална алтернатива на Асад.

                    Comment


                      Можеш ли да ми посочиш бонебитер пост в който не съм споменал новина за война в Сирия - използването на зарин от терористите ли ? Дипломатическите официални изказвания на големите играчи за преговорите през януари, навлизането на Варяг в средиземноморието - до Латакия ще ходи - това не е ли част от войната ? Съобщенията на турската опозиция, американски журналисти, руско разузнаване за връзките на Турция с умерените терористи в Сирия не е ли част от войната ? Ако имаш предвид, че трябва да се описват само бойни действия и нищо друго ми се струва не особено мъдро предложение, постен обяд. Войната трябва да се обхване във всичките си аспекти - конкретни бойни действия, дипломатическа игра, пропаганда - дезинформация, живота на цивилните, последствията за тях, снабдяване, използваните военни технологии. Тук постнах една снимка на су 34 и я изтриха, ами нали този бомбардировач унищожава терористите, как да не е част от войната ??

                      Comment


                        Сводка за действията на САА към 05.01 и нейното настъпление
                        Last edited by peshev2000; 06-01-2016, 00:46.

                        Comment


                          Мен лично ме интересуват основно подробните данни за фронтовата обстановка, които представят Динаин и част от съфорумците, както и анализи на тактиката и стратегиите на страните и анализ на оръжията и тяхното използване. Няма лошо и в геополитическите новини, които пряко касаят хода на бойните действия като тези около преговорите на 25ти януари. Но всички друго отвъд тях - чисто политически новини, спорове, произтичащи от лични симпатии и русофилия/фобия, кой колко умерен и неумерен бил - не е за този форум, защото той е военен, а не политически.

                          Comment


                            Като не ви харесват коментарите на Dinain защо ги четете? Нали не смятате че вашият критерий за качество трябва да е задължителен за админите и всички останали?
                            Truth will save the world

                            Comment


                              Да войната не се състои само от факти и комюникета, а и от размисъл върху нея.Нали за това е този форум да има спор, който винаги носи в себе си и субективизъм.

                              Comment


                                На мен ми харесват, както казах високо оценявам, че представя подробности от другия лагер, но понякога прекалява с лични симпатии в коментарите. Основно от което се страхувам е да не му писне на админа и да сложи ключ като при донбаската война, за която много съжалявам, че е заключена.

                                Comment

                                Working...
                                X