Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Вместо да чаршафосфаш, кажи че си научил нещо ново и се извини. Или недей. Все ми е тая.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment



      Репортаж на асадистите за атаката на Шейх Мискин, пр. Дераа. Накрая има и малко от източен Хомс.

      Бунтовниците пускат клипове от базата на 82-а бригада до града. Явно са я превзели отново. Щурмува някаква "Армия на Исляма", изглеждат в амок.


      Руски и сирийски самолети нанесли над 50 удара по града днес, но явно не помага. Срещнах информация и че ал-Нусра участва в контраатаката, пробили периметъра с шахидмобил.

      Снимка след превземането:
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Няма за какво да се извинявам, досега съм проверявал първоизточниците на сайтове дадени от тебе.
        Общо взето е WELATI .Казано най-общо олицетворява позицията на новата коалиция със СДС . И е настроен всячески против настоящата власт в Сирия.Съответно и "медиите" които са го цитирали са от същият сорт.Все едно да вярвам на Джазира за бомбените от Русия болници, линейки и т.н
        Тоз клип и снимка дето ми ги пускаш от 82-ра бригада, сериозно ли за доказателство ми ги пускаш( не отричам че може и да е върната, но тези два три насипа прескочени ако ми ги представяш за "бригадата" )?

        Ей виж примерно клип за многострадален Махин от днес.Бая работи могат да се видят в него:
        Last edited by T-72М; 29-12-2015, 19:02.

        Comment


          Уф, не ти "представям" нищо и няма да си играя на "доказателства". Аман. Пускам какво са публикували бунтовниците, вярвай каквото щеш.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Уф, не ти "представям" нищо и няма да си играя на "доказателства". Аман. Пускам какво са публикували бунтовниците, вярвай каквото щеш.
            Що не вярваш на единият полюс , а вярваш на другия? Не видя ли видео от някъде че е взето, не вервам аз!Донецкото летище 1000 пъти го вземаха опълченците по Руските медии, затова и сега не ги и чета които писаха за това.Четях Униан,112,Вести и Руските съответно и което се засече - то е верното.Сега понеже арабският не мие е от най-силните и ме мързи да превеждам с Гуглето , се придържам на старата максима - око да види! Това дето го написа за загиналите м/у 100 и 200 сирийски войници е все едно аз да цитирам на САНА за ежедневните "десетки загинали ислямисти" само в една от много операции на САА в Сирия (като го екстраполираш на цяла Сирия -сигурно за един ден и 1000 ще станат).

            Comment


              T-72М написа Виж мнение
              Защо виждаш двузначие в подкрепата за Асад и за опозицията?
              Рядко пиша и повече чета, но това ме уби. Моля ако някой пише нещо, нека то да носи информация, а при доста хора няма информация а просто заяждане на дребно. Пък като видим източниците изводите и само можем да си ги правим.

              Comment


                Bonev написа Виж мнение
                Рядко пиша и повече чета, но това ме уби. Моля ако някой пише нещо, нека то да носи информация, а при доста хора няма информация а просто заяждане на дребно. Пък като видим източниците изводите и само можем да си ги правим.
                Аз така ги разбирам нещата
                1. Има СДС опозиция призната Русия и САЩ и съответно получаваща подкрепа. В нея членуват кюрди, арменци и други християни и малцинствени групи за които идване на ислямисти на власт значи смърт. ....................
                2. ССА пак опозиция призната от САЩ, Турция, СА и други ислямски държави. В нея членуват доста радикални организации и според Русия и сирийското правителство нямат бъдеще в Сирия. Явно е постигнат консенсус подкрепата за тези ислямисти да намалява за сметка на горните.

                Едната от двете опозиции явно е излишна. В момента инерция има ССА, ама да видим, действията се развиват доста динамично.
                Асадистите загубили над 200 души. Ама може и да са 100.
                Last edited by Thorn; 29-12-2015, 22:15.

                Comment


                  Що не вярваш на единият полюс , а вярваш на другия?
                  ???
                  Аз не пиша на китайски, вярвам че е разбираем български и няма нужда да повтарям едно и също нещо по три пъти. Предавам какво е съобщил този или онзи и точно така го описвам - "този или онзи казва/съобщава еди-какво-си". Където съм добавил някой коментар за "вярване" или "не вярване", си е моя работа и мое мнение, с което не ангажирам никого. Това, че съм цитирал някого, не значи, че:

                  1. Му вярвам 100%
                  2. Карам някого другиго да му вярва 100%
                  3. Целя да "доказвам" на някого каквото и да било

                  Така че като съм написал, че "бунтовниците казват, че са убили 100 войници", това значи чисто и просто, че "бунтовниците казват, че са убили 100 войници". Нито повече, нито по-малко.
                  Обясняваме се все едно за пръв виждаме интернет форум или се учим да разбираме писан текст като в 5-ти клас. От мен толкова с това отклонение.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Защото след като казваш че това което ти сам си написал е относително -ти започваш да питаш другите "защо те са пуснали това или онова" от някой съмнителен - според теб източник!
                    Както и да е, днес няма как да не ти честитя поредните победи на САА в Махин и Кассаб( все се бърка изписването с Кесаб)!!
                    Почнаха офанзиви в няколко направления!

                    Comment



                      Левантийският Фронт (ССА) показва снимки на 5 пленени асадисти в Латакия. Джабел ал-Акрад.
                      Имало е злополучна атака там, показват и пленени оръжия: https://pbs.twimg.com/media/CXY7WF3WQAI7UFE.jpg:large

                      В същото време асадистите са напреднали, завладявайки селата Касаб и Байт Фарис: https://pbs.twimg.com/media/CXY1wZZWcAEoYbT.jpg:large


                      ...

                      В Дераа, ССА обстрелва с тежки минохвъргачки авиобазата Таала на границата с провинция Суейда.
                      (не знаех, че са толкова близко - целят право в бункерите)




                      ...

                      При Шейх Мискин, клип и на асадистите, събран е от няколко дни.


                      Мяркат се иранските мобилни установки за слонски ракети, а на 1:38 май не говорят арабски. Участва и Хизбула и с-ие. Относно базата, асадистите твърдят, че я държат все още. Една от версиите, които четох е, че бунтовниците са контраатакували и превзели повечето, а хизбуласите и другите шиити (защото пак те са най-отпред на атаката) се оттеглили, но все още държали някаква част.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        T-72М написа Виж мнение
                        Защото след като казваш че това което ти сам си написал е относително -ти започваш да питаш другите "защо те са пуснали това или онова" от някой съмнителен - според теб източник!....
                        Друже, вече не е забавно, да знаеш.
                        Темата трябва да е чисто информативна (според мен), ние сме привилегировани да гледаме война почти наживо, седящи на столчета, канапета или диванчета... защо разваляш всичко заради пристрастията ти ?

                        По-ясно казано, пускайте карти, клипове, коментари.... и всеки четящ ще си прави изводи и заключения за себе си.
                        Толкова ли е трудно и непоносимо ?

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение


                          Асадистите отново превзели гр. Махин в източен Хомс. Преди малко.
                          Същата ситуация като месец назад.
                          Приблизително. Реалностите вече са други.

                          Comment


                            Курды в Турции провозгласили автономию

                            Интересно ако наистина се обединят трите анклава, а тук пленен от кюрдите командир от ИД, разказва
                            Попавший в плен боевик группировки "Исламское государство" рассказал агентству Sputnik Türkiye об активной помощи Турции в пополнении рядов организации, обмене сотрудников турецкой дипмиссии на террористов и поставках продуктов питания.
                            Last edited by NightPirate; 29-12-2015, 22:52.

                            Comment


                              NightPirate написа Виж мнение
                              Курды в Турции провозгласили автономию

                              Интересно ако наистина се обединят трите анклава
                              То не им е за пръв път да обявяват автономия:
                              Курды объявили автономию района Дерсим в турецкой провинции Тунджейли
                              Новости вооруженных конфликтов всей планеты, тактика военного дела, практика по выживанию в условиях военного времени, героические истории.


                              Сун Дзъ щях да пиша някой неща - ама кел файда!

                              Comment


                                Интересното е че наистина могат да изпреварят Ердган и да затворят границата от към Сирия, той затова хукна по Катар и Саудитска Арабия за да търси подкрепа за воена операция на сирийска територия
                                Последнюю информацию о ситуации на сирийских фронтах «Русской Весне» сообщил ополченец с позывным «Тимур», находящийся сейчас в отрядах курдского сопротивления. На севере провинции Алеппо отряды курдского ополчения начали наступление на позиции боевиков. Им удалось захватить плотину эль-Ахмар и семь насел¸нных пунктов: Малькия, Хашхаш-Сигир, Хашхаш-Кибир, Хавижджет-эль-Дэра, эль-Ахмар, Рамала, Джуф-эль-Ахмар. По данным полиции, в городе Хама во время празднования Нового Года планируется проведение теракта с использованием автомобилей, начиненных взрывчатым веществом.
                                Подобные тревожные сообщения, как говорилось раньше, звучат и в других городах. В районе Эль-Амья, южнее Хомса, в результате авиационных ударов и наступления правительственных сил боевики, понеся потери, оставили свои позиции. В провинции Даръа в районе Шейх-Мискин и Анхуль сирийская авиация нанесла четыре авиационных удара по складам боеприпасов и скоплению боевиков. В результате чего было уничтожено 17 бандитов и четыре «тачанки».
                                В ответ на это боевики усилили там свою ПВО: вновь прибывшие боевики группировок «Джабхат ан-Нусра» и «Харакя аль-Масни» развернули три установки ЗУ-23-2 и пять крупнокалиберных пулеметов. В Восточной Гуте провинции Дамаск правительственные войска в результате наступательных действий продвинулись почти на 200 метров в направлении Бада эль-Кадима, захватили восемь зданий. Кроме того, серьезно потрепали бандформирования огнем из танков и артиллерии. В соцсетях пишут, что, давя и вытесняя боевиков в Восточной Гуте, сирийская армия давит на них психологически — авиация сбросила листовки с призывами прекратить огонь, перестать убивать соотечественников и сдаваться, пока не поздно.
                                Судя, по настроениям во вражеском стане, на сирийцах, воюющих среди боевиков, это действует. В Дарайском котле правительственные войска медленно, но верно продолжают рассекать Муаддамияи Дарайя. В самом узком месте расстояние между противоположно стоящими подразделениями армии составляет уже не более тысячи метров. Думаю, к концу этой недели вс¸-таки произойд¸т разъединение этих двух насел¸нных пунктов. Автор
                                Ирак - Автономная Республика Курдистан - город Сулеймания Контактные телефоны:
                                00964 53 330 16 70
                                00964 53 330 01 73
                                00964 770 356 73 53
                                00964 750 123 19 53
                                info@pukmedia.com
                                pukmedianet@yahoo.com
                                Ето какво пишат самите кюрди
                                Last edited by NightPirate; 29-12-2015, 23:11.

                                Comment

                                Working...
                                X