Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sir Gray написа Виж мнение
    Моля ви, спрете да "обсъждате" кой е малко, повече и най-вече терорист - очевидно е, че се следват някакви агенди/опорни точки и разговор по същество за процесите, които от своя страна са прекалено многопластови за бърз обзор, не може да стане.
    Затова ми спестете труда да трия постове и приемете някаква условна класификация, например:
    - зелени/бунтовници - всичко, що се бие в дадения момент и срещу Даеш, и срещу Асад
    - асадисти/лоялисти/червени
    - Даеш/черни
    - кюрди/жълти
    Ако ви допада разбира се...
    Не ни допада. При зелените има и условно светски групировки, поне така се твърди, има и безспорни изроди като Нусра, които всъщност нямат идеологически разногласия с ИД (или според Кухулин - Нусра иска да прави кървавата си средновековна утопия само в рамките на ислямския свят, а ИД иска целия свят, което пак не е точно така), а противоречията им с тях са за това кой да командва. Затова и Динайн е прав, че не върви да наричаш ВСИЧКИ зелени терористи, както и опоненетите му, че достатъчно голяма част от тях са точно такива.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Докато се дърлите за глупости, SDF стигнаха Abu Qelqel и са на 14 км. от Манбидж
      Движат се из страшната ИД като ... Кратко клипче от околностите на стената на язовира -
      Слуховете говорят, че бойците на ИД се изнасат към Ал Баб, а по-голямата част от Тишрин е освободен (или поробен, както предпочитате)

      В същото време са избухнали сражения между SDF и Ахрар в Маликия - Туит
      Quae fuerant vitia, mores sunt.

      Comment


        Юлиан Август написа Виж мнение
        В същото време са избухнали сражения между SDF и Ахрар в Маликия - Туит
        Аз пък четох, че Джайш ал-Туар пак се сбили със ССА, както и кюрдите в Шейх Максуд с ал-Нусра; каквито и съглашения да пишат, периодично ще има някоя престрелка, обикновенно заради това, че някой на някого е откраднал наргилето или мамел на табла...

        Това с "терористите" са наистина мега глупости, неистово желание да се лепят етикети. Страх. ИРА, Хамас, Фатах, Хизбула, ВМРО, ETA, историята е пълна с движения, които в един или друг момент са наричани "терористи", в следващия момент или успоредно участват в избори, имат партии, срещат се с делегации и световни лидери и управляват цели държави. И сред левите партии такива примери има бол.


        Те го Лавров с Халед Машал от "Хамас", до него и Ердоган, ама нема проблем. "Хамас" са обявени за терористи само от западните страни и ЕС + някои арабски. Иначе не са.
        ...
        Iraqi militia fighters with Hafez Assad statue.
        Тези сигурно са толкова прости, че даже не знаят чия е статуята. Или е партенка и това са бунтовници.
        Last edited by Dinain; 28-12-2015, 01:18.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Syrian army kills 17 militants in country's south



          Правителствените сили са убили 17 бунтовници в южната провинция Дераа, в селището Кфар Шамс. Информацията е на SOHR, които трудно могат да бъдат обвинени, че си измислят или преувеличават относно загинали бунтовници. Взривили са ги в една ферма, където са били заложени експлозиви. Явно руснаците помагат с разузнаването- дали чрез прихващане на комуникациите на бунтовниците, дали със сателитни снимки или снимки от дронове. Събитието е станало събота, по време на среща на бойци от Islamic Muthana Movement.

          .....



          Това е Наджи Джерф, върл критик на ИД, убит в Турция, Газиантеп. Той е правил документални филми, силно критични към ИД. Убийството става посред бял ден на оживена улица, с два изстрела в главата. Баща е на две деца, на 38г. Обучавал е журналисти от движението Raqqa is Being Slaughtered Silently. Доста странно, какво толкова може да им навреди този човек- на добрия имидж, който имат по света ли?

          Naji Jerf was killed in Gaziantep, only a couple of months after Isil claimed responsibility for killing Ibrahim Abdelkader and a friend in southern Turkey


          Преди два месеца ИД обезглави друг техен критик и негов сподвижник, отново в Турция





          Ibrahim Abdul Qader на 20 (този от ляво) е бил един от основателите на Raqqa is Being Slaughtered Silently (RBSS)

          Comment


            Тюркменски бунтовници са пленили двама сирийски войници, вероятно от специалните части.


            Жалко за тях, изглеждат доста корави и смели воини, но в тази война размяна на пленници много рядко се случва, по-скоро е възможно, но след пълно и трайно примирие, ако не ги разстрелят де.

            ......



            Бунтовниците съобщават, че са свалили руски дрон на север от Алепо.

            Comment


              Юлиан Август написа Виж мнение
              Докато се дърлите за глупости, SDF стигнаха Abu Qelqel и са на 14 км. от Манбидж
              Движат се из страшната ИД като ... Кратко клипче от околностите на стената на язовира -
              Слуховете говорят, че бойците на ИД се изнасат към Ал Баб, а по-голямата част от Тишрин е освободен (или поробен, както предпочитате)

              В същото време са избухнали сражения между SDF и Ахрар в Маликия - Туит
              Да им се чуди човек за какво избабаниха с танка по машинната зала на електроцентралата..

              Comment


                Kramer написа Виж мнение
                Да им се чуди човек за какво избабаниха с танка по машинната зала на електроцентралата..
                Lol, ако бяха хутите направо щяха да я вдигнат във въздуха с динамит
                Разумна причина ИМХО може да бъде само снайперист.
                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                Comment


                  Размяна на пленници се прави доста често между асадистите и бунтовниците. С ИД рядко, там ги екзекутират по-често.

                  ...

                  U.S. bombs ISIS convoy in Syria’s Hasakah

                  Водената от САЩ коалиция е бомбардирала конвой на ИД в провинция Хасака (ама истински, не возещ кайсии). Скромно, 4 машини, една от тях шахидмобил. Ударен отряд на път да атакува кюрдски позиции, бил е унищожен напълно. Кюрдите съобщават със задоволство, че имат много добра координация с коалиционната авиация.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Thorn написа Виж мнение
                    или според Кухулин - Нусра иска да прави кървавата си средновековна утопия само в рамките на ислямския свят, а ИД иска целия свят, което пак не е точно така
                    Весело ми е да чета глупостите в тая тема но хайде да не ми приписвате тези глупости и на мен. Кухулин каквото е писал - по-голямата част си седи черно на бяло, може да се прочете.

                    Comment


                      http://warsonline.info/siriia/novost...2015-goda.html - Подробна сводка за 27 декември 2015 г - сводката е само за провинция Алепо.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Весело ми е да чета глупостите в тая тема но хайде да не ми приписвате тези глупости и на мен. Кухулин каквото е писал - по-голямата част си седи черно на бяло, може да се прочете.
                        Не мога да ти преравям всяко мнение назад, но съм останал с впечатление, че каза нещо такова. Ако не си - извинявай. И Ако не е така, защо смяташ ИД за голям проблем, а Нусра за малък?


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Няма значение какво смятам, важното в случая е какво не смятам - това, което ми приписваш. Имаше там една тема за ислямския фундаментализъм, ама някой от гениите в екипа и видя сметката

                          Comment


                            Аз бях.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Подозирам, че е била колективна проява на гениалност. Както и да е, давайте нататък.

                              Comment


                                На черните от IS,май им стана навик да ядат шамарите на всички фронтове!

                                Comment

                                Working...
                                X