Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Oпита от НАТО-вските защитни средства в Талибания пребва да се пренесе.Имат сигнализация там, аларми и т.н и имат 20 -30 секунти най-много за реакция преди попадението от дадена ракета.Незнам дали е направено вече, но дадени кибици трябва да стоят някъде да киризят и да надуват гайдата след пуск.В Кандахар и другите бази по друг начин се засичат изстрелите но все пак всичко според възможностите!

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Асадистите опитали атака на някакъв хълм, Тал Газале, но били отблъснати.
      Аз не следя редовно касапницата, но имам смътен спомен, че около този хълм имаше някаква епопея преди година-две.

      Четох, че космонавтите съвсем са спрели да бомбят ИД. В същото време доста успешно бомбят инфраструктура - зърнохранилища, пречиствателни съоражения, болници (според "Лекари без граници"). Възможно ли е това да е съвсем целенасочено, предвид очаквано премирие? Така контролираните от лоялистите райони ще са много по-привлекателни за населението.

      +++
      Предпоследно, космонавтите "слили" съюзника си Хизбола, незабранена организация в РФ, или С-300/400/800 не са толкова ефективни сами по себе си, както адептите тръбяха?

      Comment


        Matrosov написа Виж мнение
        Аз не следя редовно касапницата, но имам смътен спомен, че около този хълм имаше някаква епопея преди година-две.

        Четох, че космонавтите съвсем са спрели да бомбят ИД. В същото време доста успешно бомбят инфраструктура - зърнохранилища, пречиствателни съоражения, болници (според "Лекари без граници"). Възможно ли е това да е съвсем целенасочено, предвид очаквано премирие? Така контролираните от лоялистите райони ще са много по-привлекателни за населението.

        +++
        Предпоследно, космонавтите "слили" съюзника си Хизбола, незабранена организация в РФ, или С-300/400/800 не са толкова ефективни сами по себе си, както адептите тръбяха?
        Още и детски градини четох че са бомбили, а Асад закусваше с малки сунитчета лично сварени от кръволочката Асма. Обаче най - лошото, че обгазил собствения си народ.

        А атаката на израелците е от тяхна територия, с ракети... С 8000 или патриоти или каквото се сетиш не са правени да прихващат такива цели изстреляни от 70, 80 км....

        Comment


          T-72М написа Виж мнение
          Oпита от НАТО-вските защитни средства в Талибания пребва да се пренесе.Имат сигнализация там, аларми и т.н и имат 20 -30 секунти най-много за реакция преди попадението от дадена ракета.Незнам дали е направено вече, но дадени кибици трябва да стоят някъде да киризят и да надуват гайдата след пуск.В Кандахар и другите бази по друг начин се засичат изстрелите но все пак всичко според възможностите!
          гледах за един танков екипаж в сирия и танка им беше стационарен по негови думи не е мърдал постояно, на 2-3 дни от позиция на позиция, та те слагаха обикновенна мрежа на около 20-30м от танка колко е било ефикасно не знам по поне до клипа бяха още живи. сега се мотах в youtuibe и не мога да го намеря.

          Comment


            С танка е по трудно да го преместиш за секунди ако не е "запуснат" двигателя.С пикапите е друга манджа вече. Но ако танка е с изгасен двигател - забрави да се премести за 20 секунди.

            Comment


              lazydemon написа Виж мнение
              Благодаря, даже сега като си ходя на село за празниците тъй като е хълмист регион ще направя опит с червена крушка и ще сложа малка черна окръжност пред нея за да симулирам tow ракета да видя дали от 500+ метра ще може да се види в различни часове от деня.
              Не забравяй, че това са комплекси от първо и второ поколение и имат нарочно отзад flare (не се сещам сега на бг), т.е. идеята е операторът/сензорът на системата да я вижда, да следи местоположението на ракетата, за да коригира полета.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                T-72М написа Виж мнение
                С танка е по трудно да го преместиш за секунди ако не е "запуснат" двигателя.С пикапите е друга манджа вече. Но ако танка е с изгасен двигател - забрави да се премести за 20 секунди.
                За 20 секунди можеш да кажеш 88 пъти алаху акбар или да предупредиш руски самолет да не нарушава въздушно пространство поне 36 пъти, ама танк наистина е трудно да се премести

                Comment


                  Освен постоянно наблюдение на възможните позиции за евентуално движение на хора друго не виждам. Не е толкова трудно.Аз съм следил миграция на птици по цял ден с бинокъл.Така че се изграждат навици да усетиш движение дори и на километри.
                  Last edited by Thorn; 22-12-2015, 15:22.

                  Comment


                    Click image for larger version

Name:	Cj6U4.jpg
Views:	1
Size:	31.0 КБ
ID:	548825
                    Дарт Вейдър не прощава!

                    Manbij край Алепо!

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      Не забравяй, че това са комплекси от първо и второ поколение и имат нарочно отзад flare (не се сещам сега на бг), т.е. идеята е операторът/сензорът на системата да я вижда, да следи местоположението на ракетата, за да коригира полета.
                      Без да се заяждам но аз като "жертва" трябва да видя флеъра?!

                      Comment


                        Спечелено и загубено от основните играчи през годината:

                        Truth will save the world

                        Comment


                          ndragostinov написа Виж мнение
                          Спечелено и загубено от основните играчи през годината:

                          Че то какво излиза от таблицата - територията на Асад отишла при кюрдите.

                          Comment


                            Горе-долу същата динамика се запазва, като от предишната такава статистика (лято '14-'15).
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              lazydemon написа Виж мнение
                              Без да се заяждам но аз като "жертва" трябва да видя флеъра?!
                              Не знам какво значи "трябва"? Възможно е, и така да имаш време да реагираш.

                              https://m.youtube.com/watch?v=thxneZuKG5s - още един пуск от вчера, Хан Туман.

                              https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=zDALnkoNzV4 - бунтовниците отбраняват Тал Газале в Латакия.
                              Last edited by Dinain; 22-12-2015, 18:54.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                При TOW тая възможност е чисто теоретична. На практика трябва да видиш как приближава самата ракета. Засичането на пуска също е проблем без специална апаратура - двигателя работи две секунди. Прах няма, звук няма, излъчването е 90% ИЧ...

                                Comment

                                Working...
                                X