Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Войната Е екстремно изживяване, колкото по-бързо приключи, толкова по-малко жертви и щети. Има едно нещо, реална политика, та неговата логика изисква това решение. Смяташ, че САЩ и НАТО ще се решат на взаимно унищожение заради режима на Ердоган?
    Е, руската военна доктрина не предвижда точно такъв сценарий за ползване на ЯО, ма знае ли се.

    Сори за ОТ, спирам

    Както става ясно от изявлението на руското МО, загинал е един морски пехотинец при обстрела на Ми-8 от групата за търсене и спасяване. Самият хеликоптер, освен от ПТРК, бил ударен после и от мини на действащите в района банди.
    Екипажът, групата за търсене и спасяване, както и загиналият боец са върнати обратно в Хмеймим.

    Comment


      .

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Едното изобщо не пречи на другото. Да инсталират там каквото трябва, да дуят перки, но да действат разумно. Всички сме наясно с нуждите на тяхната аудитория, без показуха няма да се мине
        Аз съм почи сигурен че това е целта. Руснаците ще дуят перки и ще заплашват и "някой" ще им спртене "бутане на гражданкси самолет" и съвсем ще ги закопаят.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Абе едно торпедо и Москва е дотам. Ако случайно решат да стрелят по турски самолет де. Иначе от НАТО официално заявиха, че потвърждават турския обективен контрол по стрелбата.
          Иии, откъде ще долети това торпедо? А абреавитурата НАТО според злите езици означава Not Action Talking Only.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Чудничко. ПКК вече сигурно са гръмнали шампанското. Край на турските бомбардировки над лагерите им в Сирия. Напоително финансиране. Логистика, разузнаване, оръжия и много други шукарии. Всичко това с любов от 10-тата по богатство държава в света и втори производител на оръжие.
            На натовската пресконференция имаше един кюрд - доволен, ухилен, чак на мен ми стана готино като го гледах

            А по принцип, естествено че всеки на всеки може да достави всякакво оръжие. Руснаците на кюрдите, турците на опозицията и т.н. Но не трябва да се забравя, че основния враг е ИД. В момента Ибрахим сигурно мята някъде гюбеци от кеф, което не е добре.

            Comment


              Боят около хеликоптера бил заснет от АННА нюз, очаква се скоро да го публикуват. Според тях морският пехотинец е загинал в престрелката, а не при удара с ПТРК по хеликоптера.

              Comment


                Да кажа и аз едно лично мнение.Аз лично ще изчакам руското наказание!Турците още немогат да осъзнаят какъв таралеж си вкараха в потурите.Да провокираш Русия по такъв начин си е чисто самоубийство!Та както казах очаквам бая силен руски шамар!
                Last edited by iasen ianakiev; 24-11-2015, 23:33.

                Comment


                  Kramer написа Виж мнение
                  Иии, откъде ще долети това торпедо? А абреавитурата НАТО според злите езици означава Not Action Talking Only.
                  Еми турците имат торпеда, колкото и да е странно. Но едва ли ще се стигне дотам. Все пак руснаците групировка имат да хранят в Сирия, и това трябва да отчитат.

                  Comment


                    контрол_alt написа Виж мнение
                    Метров радар в самолет, хмъ, ясно че не е това. Защо тогава да използват стационарен наземен метров радар за да дават тази схема?



                    Да. А на какво разстояние са се намирали двата самолета, след като малката опашчица долу е 2км, а руският самолет е свален с ракета ВВ?

                    Просто отбелязвам, че в случая това което твърдиш за отклонение от няколко километра 5 например), не изглежда много вероятно.
                    Самолетният радар е сантиметров, но той не е свързан със земята, т.е. не може да определи дали прехванатия самолет е в турска или сирийска територия. Той дава разстоянието и ракурса до обекта; Има наземен радар, който определя координатите на самолета и друг който определя височината му. Именно от земята са определили (или не) че самолета е в турска територия и са дали заповед за стелба. И този радар е обикновено доста по-навътре от границата (за да се предпази от противниково нападение). А доста вероятно е и турския самолет да е бил над сирииска територия когато е стрелял или също да е навлязал след това. Вече има данни, че руският самолет е улучен над сирийска територия. А координатите от радара винаги се отличават от реалното положение на самолета (отклонение в разстоянието и отклонение в реалния ъгъл спрямо радара); просто метода е такъв.

                    Comment


                      http://vk.com/away.php?to=https%3A%2...2450421_533305 - Действията на руската ударна авиация в Сирия вече ще бъдат прикривани от изтребители.

                      Comment


                        А какво стана с Турецкий поток аркадашлар? .... и руско-турската дружба от преди само година и нещо. Грешка, до преди само 2 месеца, когато Ердоган по покана Путин участваше в откриването на най-голямата джамия в Европа. Инфантилно е предвид това, да се вещае сериозен конфликт, още по-малко ядрена война. Просто си мерят п.шките и най-вероятно след 2-3 седмици за този свален самолет никой няма да говори.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Това хич не е на добре. Турците могат лесно да го потопят, и ескалацията ще е необратима. Едно е да загубиш самолет, съвсем друго флагман на флот.
                          Забрави това да стане; Едно че крайцера освен от собственото си ПВО се защитава и от други кораби от ескадрата; Две, че това би означавало война и тогава и НАТО не може да спаси Турция.

                          Comment


                            Война на Турция с Русия ще продължи до половин ден. За съжаление радиацията ще я довее и у нас.
                            Ако се стигне до там, целият свят ще засвети на тъмно и за това е хубаво подобни глупости и ескалации, като свалянето на руския самолет, да се избягват.

                            Според мен и Турция и Русия са виновни за този инцидент. От една страна е абослютно неоправдано свалянето на самолета при положение, че за максимум 10тина секунди (17 според официалната версия на Турция) е навлязъл във въздушното пространство. При такова малко време за реакция ми се струва, че нещата много приличат на засада и все едно Турция е чакала да и се отдаде възможност. От друга страна Русия би трябвало да уважава факта, че Турция има правото да контролира въздушното си пространстранство и също така би трябвало да вземе предвид, че Турските въоръжени сили са на нокти предвид, че в съседната им държава има гражданска война и Турция знае, че почти всичко, което лети във въздуха е въоръжено.

                            И естествено трябва да се гледа в контекста на нещата - ако например от към Гърция или Турция навлезе самолет в нашето въздушно пространство за мен е нормално нашите ВВС да са максимално предпазливи, да идентифицират самолета и ако трябва да рискуват да го изпуснат, но да не стрелят преди да са сигурни, че е абсолютно необходимо. Но това е, защото и с двете държави имаме добри отношения, съюзници сме в рамките на НАТО и няма граждански войни. Ако бяхме в ситуацията на Турция и от съседна държава, където се водят военни действия някакъв самолет навлезе във въздушното ни пространство, без преди това да е искано разрешение, за мен е приемливо нашите ВВС да стрелят и после да питат (ако имат възможностите, които турските ВВС имат).

                            За мен лични и руските и турските пилоти са си вършели работата и ако някой трябва да се обвинява това са техните правителства, които не са направили необходимото да избегнат такъв инцидент. Надявам се ситуацията да се деескалира ако не поради някакви чисто морални причини, то поне защото и двете държави могат много да изгубят ако продължават по този път.

                            Comment


                              кало написа Виж мнение

                              Както става ясно от изявлението на руското МО, загинал е един морски пехотинец при обстрела на Ми-8 от групата за търсене и спасяване. Самият хеликоптер, освен от ПТРК, бил ударен после и от мини на действащите в района банди.
                              Екипажът, групата за търсене и спасяване, както и загиналият боец са върнати обратно в Хмеймим.
                              Имаш ли информация дали тези два хеликоптера са цялата група за търсене и спасяване? Поне подръжка от Су-25 нямало ли е?

                              Послепис:

                              В целях эвакуации российских л¸тчиков с места приземления была проведена поисково-спасательная операция с привлечением двух вертол¸тов Ми-8. В ходе операции один из вертол¸тов в результате огня из стрелкового оружия получил повреждения и совершил вынужденную посадку на нейтральной территории. Один морской пехотинец-контрактник погиб.
                              Провед¸нными действиями личный состав поисково-спасательной группы и экипаж вертол¸та были эвакуированы и в настоящее время находятся на авиационной базе Хмеймим. С территории, подконтрольной бандформированиям, мином¸тным огн¸м вертол¸т был уничтожен.
                              Last edited by piston; 24-11-2015, 22:02. Причина: намерих
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                Kramer написа Виж мнение
                                Що се отнася до въпроса има ли терористи в провинция Латакия, тия дето стрелят по скачащите с парашут руски пилоти да не би да са от ордена на майка Тереза?
                                Преди 15-20 минути е било обратното. Пилотите са стреляли по тях.

                                Kramer написа Виж мнение
                                А абреавитурата НАТО според злите езици означава Not Action Talking Only.
                                Ако срещнеш някъде Милошевич, питай го по въпроса.
                                С уважение контрол_alt.

                                Comment

                                Working...
                                X