Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Това хич не е на добре. Турците могат лесно да го потопят, и ескалацията ще е необратима. Едно е да загубиш самолет, съвсем друго флагман на флот.
    Форумните "джихадисти" са изпаднали в екстаз... И с какво точно турските терористи ще потопят крайцера ?

    Comment


      Kramer написа Виж мнение
      Поне ше е интересно, ще последва после ТЯО-МЯУ и кой знае какво още.
      Майтапя се, разбира сеТрудно ще им е да го потопят, доста.
      Както е самичък хич няма да им е трудно. Няма нужда дори да използват флота. Москва не може да се защити дори теоретично. Точно от това ме е страх, че могат да се изкушат. Ердоган е бил обвиняван във всичко, но никога в прекалена интелигентност. А това ще е равносилно на обявяване на война.

      Гиго написа Виж мнение
      Да я защитаваме ли? Е нали тя ще е нападателя? Може да защитаваме само някой, който се отбранява. Поне така си мисля.
      Не питах това, а някой запознат с устава на НАТО, да каже дали това е покрито от договора. Член 5-ти третира случая когато членка на пакта е нападнат. Разгледан е и варианта ако един член на НАТО нападне друг. Обаче никъде не съм срещал какво се случва ако член на НАТО нападне трета страна и работите му(на члена) тръгнат лошо.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        От международноправна гледна точка, свалянето на самолета си е чист акт на въздушно пиратство и агресия срещу ДВЕ независими държави. Има си установена процедура за действие при нарушение на въздушното пространство, и дори и да е имало такова (а това не е доказано от никого), тя напълно не е спазена. Ако пък нарушението е приключило и е последвал агресивният акт от турска страна, то несъмнено става дума за престъпление. Такова, за което както извършителите, така и политически отговорните трябва да понесат цялата вина и ВЪЗМЕЗДИЕ.
        Фактът, че е свален самолет, законно осъществяващ участие в анти-терористична операция (срещу муждународно, включително от ООН, признати терористични групировки), означава ,че свалилият го действа от името или като съюзник на тези терористични групировки. Всяка подкрепа за него по своята същност също е проява на тероризъм. Просто и ясно. Чакаме наказанията.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Както е самичък хич няма да им е трудно. Точно от това ме е страх, че могат да се изкушат. Няма нужда дори да използват флота. Москва не може да се защити дори теоретично. Точно от това ме е страх, че могат да се изкушат. Ердоган е бил обвиняван във всичко, но никога в прекалена интелигентност. А това ще е равносилно на обявяване на война.
          А може би това им е и целта... ?
          Analog man...

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Както е самичък хич няма да им е трудно. Точно от това ме е страх, че могат да се изкушат. Няма нужда дори да използват флота. Москва не може да се защити дори теоретично. Точно от това ме е страх, че могат да се изкушат. Ердоган е бил обвиняван във всичко, но никога в прекалена интелигентност. А това ще е равносилно на обявяване на война.

            Война на Турция с Русия ще продължи до половин ден. За съжаление радиацията ще я довее и у нас.

            Comment


              Не ставай смешно трагичен. А нещо да си чувал за сирийски флот, за сирийски ВВС , за руски ВКС в района на бойното разгръщане на крайцер "Москва".

              Да не мислиш, че крайцера го пазят само специалните делфини от Черноморския флот ?

              Comment


                Абе едно торпедо и Москва е дотам. Ако случайно решат да стрелят по турски самолет де. Иначе от НАТО официално заявиха, че потвърждават турския обективен контрол по стрелбата.

                Comment


                  Обяснете ми на мен като лаик, че нещо не мога да вдяна конспиративните теории за предварително подготвената провокация: каква е ползата на Турция от свалянето на този самолет? На първо четене, аз виждам само минуси. И според мен турците вече започват да дават на заден ход: появи се информация, че пилотите според тяхната разведка били живи и турските тайни служби преговаряли с тюркменските бунтовници да им ги предадат невредими. Освен мерене на това кой е по-по-най, не виждам никаква реална полза относно въздушния суверенитет на турската граница. Ердоган този път набара големия руски чук

                  Comment


                    Matrosov написа Виж мнение
                    И аз това се опитах да кажа, но уви!
                    Космонавтите нарушаваха и преди въздушното пространство. Имаше май облъчване с радари. Турция предупреждаваше. Турция свали безпилотния самолет. Космонавтите удариха туркмените в Латакия, в помощ на асадистката офанзива. Турците само чакаха повода да дадат достатъчно силен сигнал. И го дочакаха. Жалко за пилотите. Надявах се да не се стига до това на снимките.
                    Между другото руския генщаб още не е нарисувал как самолета не е навлизал в турското въздушно пространство, както плахо се опитаха да внушат в самото начало.
                    Сядай сега и гледал как с тези същите тия основания дето така хубаво си изредил, Гърция ще започне да думка по един турски самолет на всеки две седмици.
                    При случай отпреди няколко месеца, не двойка а 16(!) турски F-16, или пълна комшийска ескадрила бяха навлезли дълбоко в Гръцкото въздушно пространство. Редовно навлизат и над Сирия за да бомбардират кюрдите.

                    Тук не става въпрос за емоции, или че им е мъчно за туркмените, а за съзнателен агресивен акт. Турция не иска руснаци в това което смята за задният си двор и лесна бъдеща придобивка. Руснаците пък се имаха за неуязвими...до момента.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      картаген написа Виж мнение
                      Обяснете ми на мен като лаик, че нещо не мога да вдяна конспиративните теории за предварително подготвената провокация: каква е ползата на Турция от свалянето на този самолет? На първо четене, аз виждам само минуси.
                      Да де, и аз на това се чудя още от начало. Бабаитщина под чадъра на НАТО.

                      Кухулин написа Виж мнение
                      Абе едно торпедо и Москва е дотам. Ако случайно решат да стрелят по турски самолет де. Иначе от НАТО официално заявиха, че потвърждават турския обективен контрол по стрелбата.
                      Чудничко. ПКК вече сигурно са гръмнали шампанското. Край на турските бомбардировки над лагерите им в Сирия. Напоително финансиране. Логистика, разузнаване, оръжия и много други шукарии. Всичко това с любов от 10-тата по богатство държава в света и втори производител на оръжие.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Съвсем коспиративно
                        Говори се, че синът на Ердоган контролира връзките с ИД. Може да е бил в района и на тати нервите да не са издържали
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Абе едно торпедо и Москва е дотам. Ако случайно решат да стрелят по турски самолет де. Иначе от НАТО официално заявиха, че потвърждават турския обективен контрол по стрелбата.
                          А един мармот...


                          ПП, между другото, вместо да пуцат с Москви и прочее, базирайки се на устава на ООН, руснаците просто трябва да подкрепят правото за самоопределение и собствена държава на един народ. На първо време с няколко хиляди ПЗРК от складовете, също толкова ПТРК, няколко десетки хиляди ствола стрелково оръжие, боеприпаси, сапьорни материали.

                          Comment


                            кало написа Виж мнение
                            Война на Турция с Русия ще продължи до половин ден. За съжаление радиацията ще я довее и у нас.
                            Тоест според теб ако се случи война между двете държави, Русия със сигурност ще използва ядрено оръжие? Малко екстремно, не мислиш ли?

                            Comment


                              Темата се напълни с детинщини. Какъв е смисълът повечето постове в нея да са все едно писани от 13-14 годишни? Я се осъзнайте малко.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                ValBo написа Виж мнение
                                И при соца се е случвало наши самолети да навлизат в гръцко и турско, както и обратното.
                                Вдига се дежурната двойка, настига на форсаж нарушителя, той се осеферва, завива и по живо, по здраво към вкъщи
                                И то за навлизания по 20-30 километра.
                                Случилото се, си е жива провокация
                                1978-80 че и по-късно не се е случвало; Имаше през 1978г (или началото на 79-та) един сръбски самолет навлязъл и тогава падаха глави в ПВО-то; А иначе бях попаднал на едни стари аерофотоснимки в щаба на Босфора с част от Истанбул, но от коя година бяха, дали от 60-те или по-рано не можеше да се определи.

                                Comment

                                Working...
                                X