Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    RIZAR написа Виж мнение
    Между другото сирийците не страдат от липса на мобилизационен ресурс, но работниците кърпят сирийската икономика, която осигурява поне най-необходимите неща.
    Благодарение на Турция, която изнесе на части икономиката на Алепо и цяла северна Сирия , днес там могат да се занимават само със земеделие, а в подопечните на терористите територии и на опиумни плантации ...
    До колкото знам алепчани обвиняват Турция и СА за разсипването на промишления им район - много декари само с фабрики, завладени и запалени от ИД и така правят услуга на турската конкурентна икономика.
    пп. Иначе на клиповете наистина при цялата война земята изглежда обработвана, а пътищата с по - малко дупки от нашите

    Comment


      http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_527799 - Карта и коментар към нея:Бои за хим.завод, расположенный на трассе Алеппо-Ракка , между районом Сафира и военным аэродром Квейрис.

      http://cs628117.vk.me/v628117569/212a9/wL3LCVWt6_0.jpg - Карта и коментар към нея:САА взяла под контроль TalHadya рядом стратегическим шоссе M5 (Алеппо-Хама) на юге провинции Алппо.

      http://vk.com/away.php?to=https%3A%2...2450421_527871 - Видео-Муртаза Хусейн - первые моменты вхождения сирийской армии в город Аль-Эйс.

      Comment



        Както знаете вече сигурно.Ел Ейс(айс) е взет.
        Динаински как ще го коментираш ( не се базикам) много станаха там загубените позиции. Всеки ден по едно-две села.Мислиш ли че проблема е липсата на дълбока ешелонирана отбрана.Демек липса на хора?Намаляха и клиповете с TOW?!
        Сложи и Тел Хадия днес.Нещо почнаха да се срутват там.
        Карта:

        Comment


          http://cs628117.vk.me/v628117569/21319/h9szkQlB9X4.jpg - Карта на обстановката в южната част на провинция Алепо от днес 13 ноември 2015 г.

          http://cs628117.vk.me/v628117569/21353/R0Ktro-WpBE.jpg - Друга карта на обстановката южно от Алепо пак от днес.

          Comment






            Асадистите са напреднали много, почти до шосето М5, според някои данни са навлязли и в базата Икардия (това не е военна база, въпреки че има е имало военни части, а база на международна земеделска организация с хранилище за семена). Видях данни, че Ахрар се е евакуирал от там, бунтовниците се прегрупирали за отбрана по шосето. Цялата работа ми изглежда на тактическо отстъпление докато се организира контраатаката, предвид досегашната динамика да се бият за всяко село, а в Хама асадистите не можаха да напреднат и 5 км, няма начин за 2 дни асадистите да напреднат толкова с бой. Въпреки иракчаните и иранците.

            Касем Сюлеймани с Катаиб Хизбула и други шиити - в Алепо или в ал-Хадер според някои (по-вероятно Алепо).





            #Hama: #SAA has withdrawn from points north of #Soran and south of #Morek. Very violent clashes in the northern Hama countryside right now
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Динаински не сравнявай район с район. На едното място както ти бях писал преди може и настъплението да не е с толкова голям приоритет пред друго.Може да е един вид залъгалка с цел привличане на повече противникови части с цел отслабване на техни позиции.Отделно различните бойни части могат да са с различна боеспособност.Много пристрастия вкарваш.Нормално е до някъде , но даваш вяра само на едните.
              Няма как да е тактическо след като позволиха САА да контролира главният път и с това да намали съществено снабдяването на техните части в Алепо.
              Просто тези полупартизански части няма как да успяват при един тактически грамотен противник.Забележи че и пусковете на ПТУР намаляха. Сам си вади изводи защо.
              Явно има промяна в командването на генерал-щабно ниво в САА (благодарение на Русия и Иран).За броени дни успяха на много места.
              Пак ще посоча(както и преди съм го писал) настъплението в Хама беше залъгалка!
              Мен ме съмнява терорягите да имат голям резерв, за да могат да вземат от него за попълване на пробойните.Щом свалят части от Хама и там минават в отбрана , значи са го изчерпали (ако е бил съществен разбира се).Сега очаквай атака и от Хама ( ако наистина са свалили чалми от там).
              Та както ти бях писал ( няма как да не го натякна) ще ги удрят на голям фронт за да ги изтощат до край с обикалне на застрашените места.Очаквай още да се срутва Алеповския фронт.
              И да ти напомня за намалените пускове на ТОУ
              Last edited by T-72М; 13-11-2015, 20:00.

              Comment


                Путин - свободната сирийска армия са ислямисти и споделят информация с ислямска държава.
                Явно статегията на Русия е правилна - бой по чалмите - всите са джихадисти
                ПП. Американците явно също помагат на ССА и ИД

                Russia has been cooperating with the Free Syrian Army (FSA), which shared their intelligence on Islamic State (IS, formerly ISIS) positions targeted by Russian airstrikes, said President Vladimir Putin in an interview on Friday.

                Comment


                  За мен извода е, че Путин е задържал досега Башар в офанзивите му, надявал се е на политическо решение, но след А 321 обяви тотална война на джихадистите. Толкова загуби не са имали никога.

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение

                    Цялата работа ми изглежда на тактическо отстъпление докато се организира контраатаката,
                    А на мен ми изглежда, че просто им намериха "мекото". При Караси не стана така. Силата им ще се върне след като шиитската коалиция завземе достатъчно голяма територия, която трябва да контролира. Тогава ще имат инициатива и ще се върнат към познатото им занимание да унищожават "опорни пунктове" където си искат. Колко голяма ще е завзетата територия зависи от силите на шиитската коалиция. А силите сигурно и членовете на самата коалиция нямат идея колко са като цяло. Тези контраатаки, предположени от теб, само ще ги вкарат в схемата на шиитската коалиция - предполагам, че точно тогава космонавтите биха имали действително голяма реколта.

                    Comment


                      Честно казано на никакво тактическо отстъпление не ми прилича - просто на бунтовниците или им свършиха боеприпасите, или хората, или ги натиснаха сериозно и организирано, или бомбардировките почват да си личат, или всичко това наведнъж, но фронтът там явно е пробит. Съмнявам се обаче САА/КСИР/Хизбола да имат достатъчно сили за да успеят да нанесат реално смъртоносен удар и да отворят пътят към Идлиб.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Пилот има предостатъчно иракски доброволци шиити,ако не стигнат ще докарат нови,а вероятно ще пристигат и все повече иранци така,че ще имат предостатъчно сили за да се ликвидират зелените.После идва реда на другата измет - черните!

                        Comment


                          Пак ще посоча(както и преди съм го писал) настъплението в Хама беше залъгалка!
                          Глупости. Просто в Алепо се съсредоточиха иракчаните и иранците. В Хама очакваха, че ССА + руски въздушни удари ще са достатъчни, ама ядец. Естествено че на фона на общото безхаберие и разпасаност, 1000-2000 грамотно командвани и снаряжени бойци могат да постигнат много (при все че буксуваха първите 3 седмици). Иракските шиити още като запристигаха в Алепо се виждаше, че са въоръжени по-добре от средния войник на САА, за тактическите умения да не говорим. Ония си маат като на сватба, нищо че са минали 4 години.

                          Да припомним едно Забадани, което асадистите не можаха да превземат 6 месеца, при все че щурмуваше Хизбула, бомбиха ги нон-стоп и бунтовниците бяха напълно обградени. Или Морек, за който се биха 8 месеца миналата година. Това са градчета от мащаба на Ал-Хадер - ако искаха бунтовниците, очевидно е, че можеха да се загнездят там дълго. Но вместо да рискуват да попаднат в обкръжение и да ги бомбят до ново пришествие, в 1 ден се изтеглят от града. Щото не видях купища трупове в Хадер и бой къща за къща - ясно е, че е взето решение да го изоставят.

                          Размяна на ал-Хадер за Морек се получи.
                          Намесата на Русия и Иран крепи Башар - без тях наистина вече щеше да е в пенсия, очеизвадно е. В краткосрочен план, както предположих, получи предимство в огнева мощ, авиация, артилерия. А в дългосрочен? Колко дълго ще стоят космонавтите и колко шиити ще може да прати Касем Сюлеймани, след като свърши тази партида? Щото сунитите нямат свършване... нито джепането, купувано от СА, а на тях още са им дълбоки джобовете. Да не говорим ако решат да ескалират нещата с пращане на някакви нови нещица.

                          iasen ianakiev написа Виж мнение
                          Пилот има предостатъчно иракски доброволци шиити,ако не стигнат ще докарат нови,а вероятно ще пристигат и все повече иранци така,че ще имат предостатъчно сили за да се ликвидират зелените.После идва реда на другата измет - черните!
                          Ясене, reality check: сунитите са повече от шиитите. 8-9 пъти.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            И в Сирия и в Ирак сунити воюват срещу ИД. Факт. Трябва да си тотално ненормален, за да ти харесва да живееш в контролирана от ИД територия- освен ако не си техен войник естествено. Така че, това по оста шиити- сунити е малко преекспонирано. А и ИД си печелят с действията си "фенове" и в Йордания и в Египет... така че...
                            Трол по списък.

                            Comment


                              http://cs629411.vk.me/v629411645/1acdc/PXWE9vCLmhE.jpg - Карта на обстановката в североизточната част на провинция Латакия от днес.

                              Comment


                                Нещо на сунитите не им се воюва значи за вярата толкоз...Щото са в по-голямата си част търговци и интелигенция, не само гащници.

                                Comment

                                Working...
                                X