Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Утрепан е главатарят на Първа южна терористична армия, но по-важната новина терористите са използвали ИПРИТ - http://free-news.su/proisshestviya/6...ozheny-glavari -
    Last edited by RIZAR; 09-11-2015, 21:37.

    Comment


      Явно не критериите за професионализъм, а името значи нещо за теб

      Жалко е наистина, вече да се оплиташ в собствените си инсинуации... щото не съм аз този, който многократно акцентира личността на авторите, нали? Поне така ми се струва.
      Не видях до ден днешен ни едно порицание на блогъри като Колонел Касад или Марат Мусин, напротив, даже хвалби колко "информирани" и "сериозни" били... чудно защо има порицания само за Рами Абдулрахман и оня другия, не му помня името, хехе. Чудо на чудесата.

      Преди години и аз бях против блогърите и анонимните постове/туитове, но днес такава е реалността - много информационен шум, ниска точност на информацията, но пък идва бързо. Големите медии са прекалено бавни, ако отразят нещо въобще, е чак на другия ден. Пък руските "професионалисти" направо си ги вземи обратно и си ги чети ти - хем бавни, хем лъжат като разпрани. И още не могат да намерят "ИГИЛ" на картата.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Франция хвърли бомба (ед. ч.) в Сирия

        Това е малко като за Майтапи - по една бомба на месец, криза е все пак...

        ...




        Алмасдар потвърждават загубените днес позиции в северна Хама.

        Ахрар обстрелва Мугаир преди превземането. На първия клип оръдието изглежда чисто ново... или просто са го боядисали.
        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


        Трупове 18+. Според опозицията, асадистите са дали 80 убити при щурмовете.



        ПП Керназ е сунитско градче, с 14 хил. души предвоенно население.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment



          Кратък клип на една от чеченските фракции - "Ажнад Ал Кавказ", съюзници на "Ан Нусра". Амир Хамза разказва, че са влезли в сражение с руснаците за някакъва височинка в района на Латакия. Братушките се уплашили и побегнали, като един солдат, някой си "Сулимов", както пишело на етикета, си забравил бронежилетката и картечницата от страх.
          Last edited by Henry Sinclair; 09-11-2015, 22:35.
          Войната е лека за зрителите...

          Comment




            Голям зор...
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа Виж мнение

              Жалко е наистина, вече да се оплиташ в собствените си инсинуации... щото не съм аз този, който многократно акцентира личността на авторите, нали? Поне така ми се струва.
              Не видях до ден днешен ни едно порицание на блогъри като Колонел Касад или Марат Мусин, напротив, даже хвалби колко "информирани" и "сериозни" били... чудно защо има порицания само за Рами Абдулрахман и оня другия, не му помня името, хехе. Чудо на чудесата.

              Преди години и аз бях против блогърите и анонимните постове/туитове, но днес такава е реалността - много информационен шум, ниска точност на информацията, но пък идва бързо. Големите медии са прекалено бавни, ако отразят нещо въобще, е чак на другия ден. Пък руските "професионалисти" направо си ги вземи обратно и си ги чети ти - хем бавни, хем лъжат като разпрани. И още не могат да намерят "ИГИЛ" на картата.

              Моля те, посочи ми един мой постинг, в който цитирам касад или подобни и твърдя колко яки са. Кой е марат мусин - не знам . А след последното ти изречение, напълно доказващо вярата ти, няма смисъл от спор. Не си ми на нивото.

              Comment


                Henry Sinclair написа Виж мнение

                Кратък клип на една от чеченските фракции - "Ажнад Ал Кавказ", съюзници на "Ан Нусра". Амира разказва, че са влезли в сражение с руснаците за някакъва височинка в района на Латакия. Братушките се уплашили и побегнали, като един солдат, някой си "Сулимов", както пишело на етикета, си забравил бронежилетката и картечницата от страх.
                А един мармот...

                Тоя форум се превърна в абсолютна бръщолевница за идиотии..., честно

                ПП - БЖ-то е на убития сириец, показван тук вече няколко пъти. Да поясня за неосведомените, че Русия започна доставки на БШ и БЖ, плюс оръжие за сирийската армия.
                Last edited by кало; 09-11-2015, 22:43.

                Comment


                  RIZAR написа Виж мнение
                  но по-важната новина терористите са използвали ИПРИТ - http://free-news.su/proisshestviya/6...ozheny-glavari -
                  Новината е стара, в смисъл периодично повтаряща се. Терористите няколко пъти използват оръжие за масово поразявате. Последно беше миналата седмица където две фракции взаимно се тровиха с газове.

                  В началото на кризата, французите се опитваха да убеждават света, че не подопечните им главорези, а Асад е използвал иприт. Лъжа разбира се.

                  Позицията на САЩ е различна. Те обвиняват Асад не че е използвал бойни отровни вещества, а че като президент на Сирия е трябвало да го предотврати. Т.е. след като е президент има цялата отговорност и носи цялата вина независимо от това кой е тровил хората. Така започна всичко.

                  За медиите е ясно - руснаците лъжат и манипулират, но поне както се каза по-горе дават репортажи от фронта и са на място. Западните медии само мучат, хем ги сърби, хем ги боли и се продължава с глупостите на измислени организации за човешки права. Продължават и писаниците за цивилните жертви всички преписани на гърба на правителството въпреки, че и терористите използват тежки неточни самоделни оръжия в населените места.

                  За вярването и религиозността. Едно е да вярваш на фактите, а съвсем друго е да нагаждаш фактите в защита на религията си и да ги натрапваш на всички.

                  Моето скромно мнение е, че Русия за разлика от Украйна където поддържаше терористите, в Сирия играе градивна хуманна роля. Иран и Хизбула също. Не ми се мисли каква би била съдбата на милиони цивилни в Сирия ако не беше руската намеса. Интересно защо никой не се интересува от тяхната съдба. Какво щеше да стане ако терористите бяха разбили САА и завладели страната.

                  Хуманитарна помощ:

                  Россия отправила Сирии 100 тысяч тонн пшеницы в качестве гуманитарной помощи, сообщает РИА Новости со ссылкой на главу Минсельхоза РФ Александра Ткачева.
                  Russia said to deploy artillery, helicopters to Syrian fronts

                  Tim Ripley, London and Jeremy Binnie, London - IHS Jane's Defence Weekl

                  The US defence official added that Russia has deployed helicopter gunships to Hamah, Al-Shayrat, and Tiyas
                  14 Trucks Loaded With 75 tons of Vegetables and Fruits Arrive to Aleppo



                  Syria War Syrian Rebels Pinned Down Under Heavy Machine Gun And Mortar Fire In Idlib 720p



                  Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria
                  Last edited by контрол_alt; 09-11-2015, 23:17.
                  С уважение контрол_alt.

                  Comment


                    Динайн , терористите също вече се хвалят за всяко превзето село и КПП/чек-пойнтче - http://otvaga2004.mybb.ru/click.php?http://qps.ru/fyM9o

                    Comment


                      Моля те, посочи ми един мой постинг, в който цитирам касад или подобни и твърдя колко яки са. Кой е марат мусин - не знам
                      Не искам. Не съм казвал, че ги цитираш. Казвам, че не ги порицаваш. Никога.

                      kalo написа
                      няма смисъл от спор. Не си ми на нивото.
                      1. Че няма смисъл от спор съм наясно, от години. И не съм търсил такъв.
                      2. Че не съм ти на нивото също съм наясно, от години. За голямо мое щастие, целя се по-високо.

                      Да си го кажем направо - наясно съм, че руските журналисти от Сирия лъжат, като казват, че даден самолет бомбардирал "ИГИЛ" в Морек, Хама. И ти си наясно, че лъжат, не си чак такъв идиот. Всички сме наясно, че лъжат, и те самите са наясно, че лъжат. Всеки с някакво знание на чужд език, базово боравене с интернет или основни познания по география е наясно, че лъжат. Но ти няма да си накривиш душата да го кажеш, а вместо това ми разтягаш локуми за някакви "професионалисти", дето били "най-близо до събитията" и колко били зле CNN. Да, определено съм доволен, че не съм ти на нивото. Пък ако такива са ти и професионалните стандарти...

                      3. Ти си този, който подскача отново и отново на линкове, които съм пуснал. Нито съм те търсил, нито се отнасят към теб лично. Бях ти задал само един въпрос преди време, за което вече съжалявам, защото отговорът ме разочарова. Толкова. Моля, припомни си това следващия път, когато скочиш да обясняваш какъв бил този или онзи автор на някаква публикация, към която аз пусна линк. (въпрос на време е)
                      Last edited by Dinain; 10-11-2015, 00:54.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Су-25 се върнаха в Идлиб - май офанзивата на терористите отива към своя край - пушат ли, пушат унищожени терористки колони - https://www.youtube.com/watch?featur...&v=SR7hpqzwZ5I

                        "Напудриха" някой - https://www.youtube.com/watch?featur...&v=0NDsGNTXb2c

                        БМП-2 в Палмира - http://fr.sputniknews.com/photos/201...yre-armee.html

                        Comment


                          кало написа Виж мнение
                          А един мармот...

                          Тоя форум се превърна в абсолютна бръщолевница за идиотии..., честно

                          ПП - БЖ-то е на убития сириец, показван тук вече няколко пъти. Да поясня за неосведомените, че Русия започна доставки на БШ и БЖ, плюс оръжие за сирийската армия.

                          Начи, преди да обясняваш, да отбележим, че явно не е сириец, освен ако сирийците не са започнали да се казват "Сулимов" и да си пишат имената на кирилица по бронежилетките. (аз ги бях пуснал снимките, #10305) Някакъв узбек е, или нещо от този род средноазиатски доброволец, което вече не е може да е изненадващо, на фона на всичката паплач, която дойде в Сирия - афганистанци, пакистанци и какви ли не други.

                          А в личен план, мога да те посъветвам същото като Валбо - внисай и обогатявай или ако не те кефи, зарязвай тази "бръщолевница за идиотии" и бягай надалеч.
                          Last edited by Dinain; 10-11-2015, 01:28.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Малко клипове от днес.


                            Левантийците щурмуват зърнените силози южно от Кафр Набуда.


                            ССА с нови униформи щурмува Мугаир.


                            Ахрар обстрелва Керназ със 107мм ракетна установка. И тя нова и мунициите, не обичайните разбрицани трофейни оръжия. Заедно с лъскавото оръдие Д-30 по-рано и униформите, бих казал, че бунтовниците са получили нова екипировка.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Да си го кажем направо - наясно съм, че руските журналисти от Сирия лъжат, като казват, че даден самолет бомбардирал "ИГИЛ" в Морек, Хама. И ти си наясно, че лъжат, не си чак такъв идиот. Всички сме наясно, че лъжат, и те самите са наясно, че лъжат. Всеки с някакво знание на чужд език, базово боравене с интернет или основни познания по география е наясно, че лъжат. Но ти няма да си накривиш душата да го кажеш, а вместо това ми разтягаш локуми за някакви "професионалисти", дето били "най-близо до събитията" и колко били зле CNN. Да, определено съм доволен, че не съм ти на нивото. Пък ако такива са ти и професионалните стандарти...
                              Тук ще отговоря вместо Кало.

                              Те, руснаците - нали са все пияни - та въобще не знаят по кого мятат ракетите. Просто си мислят, че бият ИД. Простено им е - така им се струва. Те и без това са вновни за всичко ставащо в Сирия, като не накараха Асад да се откаже от властта, нъл тъй? Разбира се, че само те са виновни за конфликта, и никой друг...

                              ------------------------------

                              п.п. Преди месец време този пост беше изтрит от сър Грей, който реши да се прави на дворцов лакей, раздавайки банове. Без въобще да осмисли за какво иде реч. Срамота... Постингът беше отговор на един твой спам, макар сър Грей точно мен да обвини, че съм спамер No 1. Срамота...

                              -----------------------------

                              Специално за Сирийската война, най-много лъжат западните медии. След смъртта (убийствата) на около 70 журналисти и сътрудници за период от 4 години, вече на никой не му се ходи в Сирия, та да го гръмнат случайно. Съответно се налага да папагалят от този-онзи как бронетанковите войски на баасисите дали фира и вече никакви не пълзят по калищата. От друга страна, добре, че не папагалят от про-баасистки медии, според които не останаха живи бунтовници и войната е към своя край - нали по стотици терористи на ден били избивани...

                              Comment


                                Дръжте се, the Mad Caliph идва.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X