Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Няма нужда от руски и американски източници, достатъчно е да видиш на какво прилича Алепо и как живеят хората там
    Малиии, а ти колко пъти си бил в Алепо напоследък, да питам?
    Аз, често казано, съм бил в Сирия два пъти само, ама преди войната. На бая територии, дето сега се стрелят. И знаеш ли, бас ловя на всичко, че сега предпочитат онова преди пред това сега

    Comment


      кало написа Виж мнение
      Малиии, а ти колко пъти си бил в Алепо напоследък, да питам?
      Аз, често казано, съм бил в Сирия два пъти само, ама преди войната. На бая територии, дето сега се стрелят. И знаете би, бас ловя на всичко, че сега предпочитат онова преди пред това сега
      Ти може и двайсет пъти да си бил в Алепо, и то не преди войната, а да речем октомври месец тази година. Само че как може да ти вярва човек, когато споделяш впечатления? Как да е сигурен, че не лъжеш?

      Е по тая причина е хубаво да си изграждаме впечатления самички, пък било и по интернет. За да не ни мотат всякакви "разбирачи"

      Comment


        http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_525355 - Армията е отблъснала нападение на терористите от ан-Нусра в района на населен пункт Шейх-Мискин в провинция Дераа.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Но и от малкото, които пускам, се вижда, че на места живеят по-добре от нас (БГ).
          Това за аргумент ли трябваше да минава?... Щото с чужда пита, нъл знайш. Как е платено това "по-добре", дето ти го показват в нета, я си помисли. От кого е градено?
          То по тая логика някои наши малцинствени квартали трябва да се хвалят, че живеят по-богато от българите - щото тока им е безплатен...
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            pnp5q написа Виж мнение
            Това за аргумент ли трябваше да минава?... Щото с чужда пита, нъл знайш. Как е платено това "по-добре", дето ти го показват в нета, я си помисли. От кого е градено?
            То по тая логика някои наши малцинствени квартали трябва да се хвалят, че живеят по-богато от българите - щото тока им е безплатен...
            Аргумент за какво? Ставаше дума, че ИД поддържа сравнително висок стандарт на живот. А как се финансира този стандарт, друг въпрос.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              ИД поддържа сравнително висок стандарт на живот
              Ама ти сериозно го пишеш това. ) А то е толкова сериозно, колкото да правиш изводи за масовия стандарт на живот през 60те години в Русия по брошурките на "Интурист". И хич не е друг въпрос как се финансира - щото това е точно като при т.нар."мрежов маркетинг", който е тип финансова пирамида - на първите надошли ще се разпредели много, на следващите - по-малко, а насетне...

              Кухулин написа Виж мнение
              Само дето валят бомби
              Апропо, това е ключов показател къв живот осигурява претендиращия да е власт...
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                pnp5q написа Виж мнение
                И хич не е друг въпрос как се финансира - щото това е точно като при т.нар."мрежов маркетинг", който е тип финансова пирамида - на първите надошли ще се разпредели много, на следващите - по-малко, а насетне...
                Няма смисъл да прибягваме до такива странни аналогии, при положение, че нещата са достатъчно прости ИД са завоеватели. Ще поддържат висок стандарт, докато събират плячка. В момента живеят основно на събраната плячка. Ако ги натиснат както трябва враговете, ще рухнат бързо. Ако им пуснат лабаво, света ще се види в чудо. Е това е

                pnp5q написа Виж мнение
                Апропо, това е ключов показател къв живот осигурява претендиращия да е власт...
                Да, ама народа се изнася да живее в ИД, щото при зелените не само бомби валят, ами и манджа няма. Говорим в сравнителен план, все пак.

                Comment


                  A при ИД пък откъде има манджа...? Аз не ги следя много, те са си твой интерес.
                  Каквото аз виждам, е че имат един град реално - Ракка - не много голям. Останалото е пустиня, не им се е паднала много благодатна земя (или точно заради това виреят точно там). Сега, че от Кабане кюрдите ходят в Ракка на лекар, не е много чудно - Кобане беше сравнен със земята в 4-месечни сражения и бомбардировки, а и е много по-малък град. Ракка беше завладяна веднъж с бърз щурм и оттогава там не е имало сражения. Ако кюрдите можеха да ходят в Турция, сигурен съм че щяха да ходят там, но турците едва ли ги пускат лесно да минат границата.

                  Разбирам какво имаш предвид със "стабилност", ама то повечето други градове са все разделени. Алепо е разделен от три години, Дераа също, Хомс беше и той разделен много дълго, Дамаск и той, Хасака също, и т.н. това е все едно да сравняваш през 1942 г. живота в Сталинград с този в... Киев. Ама пък "просперитет" откъде...?
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Аргумент за какво? Ставаше дума, че ИД поддържа сравнително висок стандарт на живот. А как се финансира този стандарт, друг въпрос.
                    Ама, тва кой, освен теб, вика, че имало висок стандарт на живот?. ИД ли? верно? малиии... не те ли е поне малко срам да пишеш такива дивотии?

                    Comment




                      #BREAKINGNEWS #Russia bombed the #French @SyriaCharity #NGO's warehouse South West of #Aleppo.
                      https://www.youtube.com/watch?v=nOpOmGbJt_E - В Алепо е бомбардирана текстилна фабрика, загинали много работници. Обвиняват руснаците.

                      Южно от Алепо, информация, че бунтовниците са получили нови доставки на ПТРК, този път Метис-М. Два клипа днес:




                      Прави впечатление, че и в двата случая стрелят от много близо.

                      А това си е просто БМП от там, пръснато със старото Тоу, ефектни експлозии:


                      ...

                      Ал-Нусра са напреднали, завземайки няколко хълма около батальонната база югоизточно от ал-Караси.

                      Wikimapia is an online editable map - you can describe any place on Earth. Or just surf the map discovering tonns of already marked places.


                      https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=i02aUziIWOM - репортаж на Ориент ТВ ("конкурентите" на Ал-Джазийра). Нусраджията вика, че целта им била планината/възвишенията Азан още по- на изток, но според мен послъгва, т.е. дезинформира врага.

                      ПП https://www.youtube.com/watch?v=AX6pAyMq8F4 - надъхващ клип на Ахрар за южноалепския фронт.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Кухулин, ИД определено се стараят с пропагандата. Всеки ден се пускат рекламни снимки как поправят пътища, електроповоди и т.н. Сега гледам какво албумче са пуснали и ми стана драго

                        Албумът се казва "Мюсюлманите се подготвят за зимния сезон".
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Провинция Хомс, източната част. В гр. Садад, отбраняван от опълченията на NDF, SSNP и Суторо, дойдоха поповете, събират мана и вдигат защитни заклинания срещу черните магове от изток.



                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            В северна Хама, бунтовниците заемат позиции около Маан. Превзели 2 КПП-та на входовете на селото днес.



                            Ахрар са докарали Гвоздика и бият с нея по селото.

                            Южно от Морек, по пътя за Суран, ударили булдозер с Метис-М, но няма още клип. Но ако има булдозер, значи асадистите се опитват да се окопаят.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Каквото аз виждам, е че имат един град реално - Ракка - не много голям.
                              В момента Рака има ако не по-голямо, то съизмеримо население с Алепо Някъде в района на 200-250к. Освен Рака ИД има още 8-7 големи града в Сирия (над 40к). А освен тях има и градове в Ирак. По отношение на градовете ИД не може да се оплаче.

                              Dinain написа Виж мнение
                              Останалото е пустиня, не им се е паднала много благодатна земя
                              Не знам дали си обръщал внимание на тази част от географията, но ИД държи целия Ефрат. 90% от сладката вода в Сирия.

                              Dinain написа Виж мнение
                              Ракка беше завладяна веднъж с бърз щурм и оттогава там не е имало сражения.
                              Така е не само с Рака, но и с почти всички градове на ИД. Важно изключение е Дейр аз-Зор. Територията практически не е видяла истинска война, каквато вероятно и предстои да види

                              Dinain написа Виж мнение
                              Ама пък "просперитет" откъде...?
                              Мирно съществуване, мощно социално подпомагане, строги закони. Да не говорим за прилагането на тия закони. Ако тръгна да разправям как хората зарязват магазините и отиват на молитва, без да ги заключват, сигурно пак някой ще скочи да ме псува Затова няма да си отварям устата Ама нали се сещаш, никой не иска да му резнат лявата ръка и десния крак на площада.

                              Comment








                                Фотошоп?

                                Comment

                                Working...
                                X