Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Боже, каква крайна тъпня.

    Иначе, руските ВКС са започнали да си рисуват звездички по бордовете за броя бойни полети. една звезда - 10 бойни полета.

    Преди седмица, максимум две излезе снимка как рисуват втора звезда на един от аеропланите. Ако снимката е била актуална към него момент и ако приемем, че бурята е била поне 5 дена, то излиза, че за има-няма седмица космонавтите са направили два пъти повече полети отколкото за всичкото останало време.
    Впечатляващо! Или впечатляващо тъпа пропаганда.

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      От 01.11 - ИД се хвалят, че ударили конвой от 70 машини на асадисти и кюрди с 5-тонен шахидмобил и го унищожили "почти изцяло". Ще е интересно да се види, ако има клип.
      Основно там се вдигна числото на убитите, плюс грешни координати на един авиоудар. Клип не съм срещал засега.

      И една готина композиция

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Тел Сукайк, заснимане на клип, прекъснато от снаряд:
        Това е бил Ахмед Абу Хамза, медиен активист и журналист-аматьор, погинал отрязявайки превземането на Тел Сукайк от бунтовниците.
        An offensive by President Assad's military --- alongside forces from Iran, Hezbollah and Iraq --- advanced south of Syria's largest city Aleppo on Friday.


        Unknown destiny pursues Shohadaa al- Bayyada Battalion after seizing their held areas in the far south of Hama





        Вторият отдясно, на долния ред.

        Онази медийна звезда, бившият футболист от младежкия национален отбор на Сирия (вратар), Абдул Басет ал-Сарут - за когото писа Кухулин - е в неизвестност. След като се сбиха с ал-Нусра в растанския анклав, са им ликвидирали групировката (Батальон Шохада ал-Байда). Но беше забелязан в източна Хама, вероятно с останалите си последователи, да се сражава за "Ислямска Държава".
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Онази медийна звезда, бившият футболист от младежкия национален отбор на Сирия (вратар), Абдул Басет ал-Сарут - за когото писа Кухулин - е в неизвестност. След като се сбиха с ал-Нусра в растанския анклав, са им ликвидирали групировката (Батальон Шохада ал-Байда). Но беше забелязан в източна Хама, вероятно с останалите си последователи, да се сражава за "Ислямска Държава".
          https://en.wikipedia.org/wiki/Abdul_Baset_Al-Sarout
          Кухулин написа Виж мнение
          Вече са в ИД
          Потвърдено от хора в ИД, при тях е.

          Comment


            Между другото на тема пропорция между цивилни и участници в бойни действия - аз подкрепям Динайн, ако това реално е статистиката (което е доста условно), то руснаците са доста ефективни и пазят цивилните / алтернативно реално няма толкова народ останал по бойните линии. Между другото бонус точки за руснаците е, че реално на тях един месец операции им излизат около два-три пъти по-евтино отколкото на американците при поразени около 1,5 пъти повече джапанки.

            Колкото за подбора на цели - ако операцията срещу ИД е реално срещу ИД и цели пълното унищожение на ИД (не говоря дали я водят американци или руснаци), то целите няма как да са само коли въоръжени с халифатци в голо поле. Такъв подход би бил сравнително неефективен, реално ако се бориш с такава организация трябва да унищожиш възможността й да контролира дадена територия. Това включва не само хората с калашници, ами и тези които организират логистиката, местния вариант на религиозна полиция, имами на място които ги подкрепят, съдебна система на ИД, източници на доходи (индустрия, петрол, система за събиране на данъци), инфраструктура която се ползва от тях... Е, по някое време се стига до това къде е границата между това и да причиняваш хуманитарна катастрофа, но дори и да се стремиш да си от добрите, половината от изброените от мен цели могат да са в графата цивилни без никакъв проблем. Което не означава, че ако бях начело на операцията щях да имам някакви проблеми да ги бомбардирам, при това без злоба, а просто защото така се решава задачата.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment




              #Assad Brig Gen Talip Salameh, head of 47th Tank Brigade, killed by #Syria rebels in ambush in N #Hama countryside
              Брех.

              ...

              Mалко репортажи от авиобазата до Хама:
              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

              Заради машините и другите любопитности ги слагам, иначе според "професионалните журналисти" бомбят "ИГИЛ" в Морек.

              ПП Някой в YouTube много стръвно се е заел да трие клиповете с взривени машини.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                В Алепо са си в Средновековието...


                Долу бунтовниците си върнали Кафр Хадад, според Фарс нюз асадистите пак го взели... явно е в графа "contested".

                Съобщения за нов тунелен взрив на цитаделата в Алепо. И IED срещу конвой по пътя Хама-Саламия, но няма подробности още.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Пилот написа Виж мнение
                  Колкото за подбора на цели - ако операцията срещу ИД е реално срещу ИД и цели пълното унищожение на ИД (не говоря дали я водят американци или руснаци), то целите няма как да са само коли въоръжени с халифатци в голо поле. Такъв подход би бил сравнително неефективен, реално ако се бориш с такава организация трябва да унищожиш възможността й да контролира дадена територия. Това включва не само хората с калашници, ами и тези които организират логистиката, местния вариант на религиозна полиция, имами на място които ги подкрепят, съдебна система на ИД, източници на доходи (индустрия, петрол, система за събиране на данъци), инфраструктура която се ползва от тях... Е, по някое време се стига до това къде е границата между това и да причиняваш хуманитарна катастрофа, но дори и да се стремиш да си от добрите, половината от изброените от мен цели могат да са в графата цивилни без никакъв проблем. Което не означава, че ако бях начело на операцията щях да имам някакви проблеми да ги бомбардирам, при това без злоба, а просто защото така се решава задачата.
                  Горе-долу така виждат нещата и в ИД. Затова при тях акцента е максимално бързо възстановяване на инфраструктурата. Защото, каквото и да си говорим, ИД в момента е остров на стабилност и просперитет в цялата тая тиня. На това разчитат.


                  Attached Files

                  Comment


                    http://cs623628.vk.me/v623628569/467d8/s-67fEPpMzE.jpg - Карта на обстановката в района на Латакия и северна Хама от 6 ноември 2015 г.

                    Comment


                      Many killed and injured in air strikes on Syria's Douma
                      At least 23 people killed and many critically wounded in suspected Russian air strikes on market in Damascus suburb.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        http://vk.com/away.php?to=https%3A%2...2450421_525271 - Малко кадри от руска авиобаза в Сирия.Виждат се и сирийски МИГ-21бис и МИГ-23.Я да питам аз,по запознатите това към края на клипа нее ли МИГ-23БН? Или се бъркам?

                        Comment


                          Matrosov написа Виж мнение
                          Преди седмица, максимум две излезе снимка как рисуват втора звезда на един от аеропланите. Ако снимката е била актуална към него момент и ако приемем, че бурята е била поне 5 дена, то излиза, че за има-няма седмица космонавтите са направили два пъти повече полети отколкото за всичкото останало време.
                          Впечатляващо! Или впечатляващо тъпа пропаганда.
                          Впечатляващо само за лишените от мислене, ака "религиозните". Ако приемем, че руските данни за бойни полети и поразени цели са поне до 70% верни, то няма нищо учудващо в снимката. А може някой друг борд да е само с една-две звездички. Ама аз пък съм взел да оборвам минимум две "ако"-та

                          Comment


                            Виждам, че абсурдът достига нови нива, ама ми е интересно - можеш ли по някакъв начин, с минимум два източника, да докажеш ей това разтърсващо твърдение:

                            Защото, каквото и да си говорим, ИД в момента е остров на стабилност и просперитет в цялата тая тиня.
                            Щото и руски, и американски, и прочее там разни източници говорят за обратното... Не че, от друга страна, про-Игил пропагандата не се преследва от закона и у нас, включително. Ама, да питам.

                            Comment


                              Начальника Главного оперативного управления Генштаба Андрея Картаполова в ближайшее время может сменить его первый заместитель Сергей Руцкой. В свою очередь Картаполов может быть назначен командующим Западным военным округом вместо генерал-полковника Анатолий Сидорова, которого переводят в Объединенный штаб ОДКБ.



                              СМИ сообщили о перестановках в военном руководстве России
                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Щото и руски, и американски, и прочее там разни източници говорят за обратното... Не че, от друга страна, про-Игил пропагандата не се преследва от закона и у нас, включително. Ама, да питам.
                                Къде е това "у нас"? Ако е в БГ, сезирай прокуратурата Ако е в Русия, язък...

                                Няма нужда от руски и американски източници, достатъчно е да видиш на какво прилича Алепо и как живеят хората там Или да прочетеш някъде в тая тема как кюрдите от Кобане ходят на лекар в Рака И изобщо, аз избягвам да поствам материали от бита в ИД, щото положението е доста тревожно. Но и от малкото, които пускам, се вижда, че на места живеят по-добре от нас (БГ). Само дето валят бомби

                                Comment

                                Working...
                                X