Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това е орязано, имаше една доста по-дълга версия, където застреля и няколко предаващи се или цивилни (или преструващи се на цивилни). Или пък онова е било сглобка от няколко такива, но края беше доста по-драматичен - след като камерата "заспа" му показаха трупа.
    Жестоки изроди. И безстрашни, което ги прави много ефективни. Повечето от нас, ако изобщо допуснат да се окажат във война, на първо място ще гледат да си спасят кожицата... А при голяма част от тези на първо място е пътя към Рая, останалите ползи са попътни. Ето затова успяват в толкова битки.

    Comment


      Затварят летището на Латакия за граждански полети. Щяло да се използва ексклузивно от руснаците, за да вдигнели бройката на полетите до 200 на ден. Може би има хляб в тая теза, че искат да разкарат иранците.
      И 200 полета дневно са под минимума за настъпателни действия. Територията е над 20 000 км^2. Казват, че през 2006 Израел е извършвал по 300-400 полета дневно на територия от 3000 км^2.

      Другият въпрос е как ще ги осигурят. Между полетната подготовка е около 10-15 човекочаса за самолет. При трима механика на машина и максимално натоварване това прави излитане на всеки четвърти час или около 5 полета(мах) на ден на самолет. 35 самолета(между 15-20 от машините имат и друга поддръжка) е около 170 полета дневно. Подобно натоварване може да продължи не повече от две седмици. Такава експлоатация ще доведе и до технически проблеми и аварии.

      За 200 полета дневно трябват още 10-15 самолета в Сирия. С хеликоптерите нещата са по-прости.
      С уважение контрол_alt.

      Comment


        vassiln написа Виж мнение
        А при голяма част от тези на първо място е пътя към Рая, останалите ползи са попътни. Ето затова успяват в толкова битки.
        Има един нюанс тука, доста важен. Рая си е рай, всички джихадисти отиват там - и Нусра, и ИД, и Ахрар и т.н. Обаче конкретно тия от ИД се бият за земя под закона на аллах, демек под шариата. Тоест, искат да осигурят рай за всички мюслита, не само за себе си. Това им дава примерно +10 морал в сравнение с другите джапанки

        Comment


          И тук ми се струва, че бомбите пропускат целта.

          С уважение контрол_alt.

          Comment


            Ако се разровиш да видиш каква беше целта при този удар, съвсем ще почне да ти се струва криво

            Кухулин написа Виж мнение
            А пък току-що прочетох, че Касемчо е на инспекция в Латакия...


            Обяснява им нещо.

            Comment


              Ей сега е момента руснаците, без да искат, да организират изтичане на информация. И ето ти поредното "ограничаване" на иранското влияние. Де-де. Има ли желаещи да се обзаложим? Изглежда загиват само правилно определените генерали (май теория на конспирацията с обратен знак). Всъщност в шиитската култура смъртта в неравен бой си е на почит и досега, но не смятам, че се творят някакви целенасочени специални операции. В руските форуми пишат, че просто техните генерали се чувстват длъжни да не си стоят в тила, а да са с момчетата на предните позиции.

              Comment


                Скоро ще имат още едно летище там като ще е логично да закарат още самолети и хеликоптери там. Тогава може и да ги докарат до 200, сега и 70-80 са им доста натоварени.

                На мен ми се губи един детайл - повечето им цели са стационарни и няма да избягат. Защо самолетите излитат с по 4 250ки вместо да ги накачулят като бомбовози и да минат през 2-3 цели преди да се прибират? Повечето им цели са изключително близо, от рода на 100-200км.

                Comment


                  vassiln написа Виж мнение
                  Ей сега е момента руснаците, без да искат, да организират изтичане на информация. И ето ти поредното "ограничаване" на иранското влияние. Де-де. Има ли желаещи да се обзаложим? Изглежда загиват само правилно определените генерали (май теория на конспирацията с обратен знак). Всъщност в шиитската култура смъртта в неравен бой си е на почит и досега, но не смятам, че се творят някакви целенасочени специални операции. В руските форуми пишат, че просто техните генерали се чувстват длъжни да не си стоят в тила, а да са с момчетата на предните позиции.
                  Това е просто хипотеза, нищо повече. Обяснява някои съвпадения, но чак да изпадаме в конспиративен екстаз... точно в момента форумния състав не е подходящ

                  Но, ако се придържаме към тази хипотеза, едва ли трябва да очакваме смъртта на Сюлеймани. Все пак целта е отслабване на влиянието, а не галактически скандал.

                  Comment


                    Sharana написа Виж мнение
                    На мен ми се губи един детайл - повечето им цели са стационарни и няма да избягат. Защо самолетите излитат с по 4 250ки вместо да ги накачулят като бомбовози и да минат през 2-3 цели преди да се прибират? Повечето им цели са изключително близо, от рода на 100-200км.
                    А ресурса кой ще го плаща

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Това е просто хипотеза, нищо повече. Обяснява някои съвпадения, но чак да изпадаме в конспиративен екстаз... точно в момента форумния състав не е подходящ
                      За щастие. Темата си беше супер, докато ти и няколко други информирани индивида я подържахте. Сега е тръгнала към общ разговор.

                      Кухулин написа Виж мнение
                      А ресурса кой ще го плаща
                      Ами те честите кацания хабят повече ресурс от по-дълги мисии. Или пишеш за ресурса на джепането?

                      Sharana написа Виж мнение
                      На мен ми се губи един детайл - повечето им цели са стационарни и няма да избягат. Защо самолетите излитат с по 4 250ки вместо да ги накачулят като бомбовози и да минат през 2-3 цели преди да се прибират? Повечето им цели са изключително близо, от рода на 100-200км.
                      Хубав въпрос. Не само руснаците правят така. И американците също - имам чувството че се лети със санитарният минимум за изпълнение на мисията. Че и под него, когато става въпрос за В-В.
                      Накичените с бомби/ракети/контейнери и т.н. самолети съм виждал само по демонстрации, или позиращи за рекламни снимки.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Карта на военната обстановка в Дейр ез-Зор.

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Ами те честите кацания хабят повече ресурс от по-дълги мисии. Или пишеш за ресурса на джепането?
                          Пиша за ресурса на планера, като се накичи с няколко тона бомби. Според мен повече ресурс се хаби заради големия товар, отколкото заради повечето кацания. Но това е въпрос на конкретни сметки, може да греша.

                          Comment


                            Първия ден, когато руснацте почнаха да бомбят, на юг в Кунейтра (до Голаните)беше паднал някакъв важен хълм. Вече армията си го е възвърнала .



                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              vassiln написа Виж мнение
                              Всъщност в шиитската култура смъртта в неравен бой си е на почит и досега, но не смятам, че се творят някакви целенасочени специални операции. В руските форуми пишат, че просто техните генерали се чувстват длъжни да не си стоят в тила, а да са с момчетата на предните позиции.
                              По-скоро обстоятелствата (проблеми със C2 или, ако щеш, пълното отсъствие на C4I) принуждават големите шефове да наблюдават и координират в непосредствена близост до бойната линия. Което ги поставя под голям риск, естествено. Но и морала не е за подценяване - не знам как е сега, но навремето на арабските офицери им се носеше лошата слава на лидери, които никога не "водят". Персите сигурно са по-добре в това отношение.
                              Аз не задължава никого със свое мнение.
                              По-добре късно, отколкото още по-късно.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение


                                Обяснява им нещо.
                                Това от гръчките блогове ли идва?
                                Аз не задължава никого със свое мнение.
                                По-добре късно, отколкото още по-късно.

                                Comment

                                Working...
                                X