Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    http://ria.ru/world/20150924/1278018702.html-Россия может нанести авиаудары по ИГ в Сирии вне сил коалиции
    Флагман Черноморского флота РФ вышел из Крыма в сторону Босфора
    Гвардейский ракетный крейсер "Москва" выполнит стрельбу по морским и воздушным целям, а также произведет пуски зенитных ракет комплекса "Оса", сообщает пресс-служба Черноморского флота, работата май взе да става ясна.
    По мое мнение на срещата на Путин с Обама ще има опити за някакви договорки за обща операция против ислямистите
    като руснаците няма да се откажат от Асад. Ако не се получи смятам че в най скоро време ще проведат собствена операция. С Израел вече се договориха, предполагам и с Турция, това ще стане днес или утре., нищо че Песков нещо го увърта))- http://tass.ru/politika/2287137

    Comment


      Bloomberg също спекулира, че ако не се договорят със САЩ, руснаците ще започнат да нанасят удари по ИД сами. Ще трябва наистина да си направят график за бомбардиране, за да няма сакатлъци - примерно едните на четните дати, другите на нечетните
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Извън контекста на темата, една от версиите за това, защо Турция не пусна бежанците през нас- сделка. От нас се искаше да не признаем турския геноцид над арменците в парламента. И не го признахме. Дали е така, не се наемам да кажа, но това беше един от мотивите да не бъде приета декларацията в НС. И думите идват от евродепутат в личен разговор. Толкоз. Което не означава, че в бъдеще Турция няма да играе с картата "бежанци"- на лични нейни разноски се намират около 2 до 4 милиона- може да ги сурне на север, а може и да не ги. Въпрос на договорки с ЕС. Ердоган има силни козове които ще ги изиграе в конфликта си с кюрдите... и разни други геополитики които засягат Турция.

        Миг-23?!? Нещо бомбата каква беше?



        готино... като ВСВ

        Last edited by Desperado; 24-09-2015, 14:47.
        Трол по списък.

        Comment


          На 27-ца прилича повече
          от друга страна - от къде 27-ми в Сирия?
          Last edited by ValBo; 24-09-2015, 15:50.
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            На мен ми прилича на Су 17 или експортните му версии.

            Comment


              Су-17/22 е с преден въздухонаборник, както при миг 21, няма как да се сбъркат.
              МиГ-27 има леко по различен нос от МиГ 23. Но аз не знам някога да са изнасяни от СССР изключвайки Шри Ланка от Украйна
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                MиГ-27 и в Индия бяха изнасяни.

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  Су-17/22 е с преден въздухонаборник, както при миг 21, няма как да се сбъркат.
                  МиГ-27 има леко по различен нос от МиГ 23. Но аз не знам някога да са изнасяни от СССР изключвайки Шри Ланка от Украйна
                  Тема: Войната в Сирия и Ирак пост 159

                  Comment


                    Сирия има Миг-23 в доста различни варианти - в Абу-Духур им се видяха останките. Не знам какво се чудите.
                    Миг-27 е изнасян само за Индия и Шри Ланка (в Индия и произвеждан по лиценз, но вече пенсиониран). И му е "счупен" носът.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Щото м/у МиГ-23( без БН) и МиГ-27 има доста голяма разлика.На снимките от въпросната база МиГ-27 не се виждаше!

                      Обаче ще ви разочаровам."Построяването" на клипа е подвеждащо.Шапката на клипа е с МиГ-23 , а в самият клип е Су-22!!!
                      Това което го бъркате като страничните въздухозаборници са баките с гориво!

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Су-17/22 е с преден въздухонаборник, както при миг 21, няма как да се сбъркат.
                        МиГ-27 има леко по различен нос от МиГ 23. Но аз не знам някога да са изнасяни от СССР изключвайки Шри Ланка от Украйна
                        Не гледай снимката която изкарва клипа, а самия клип. Кадрите там са други. Качеството е ниско, но се вижда носов въздухозаборник според мен, а и два допълнителни резервоара под крилата.

                        T-72М написа Виж мнение
                        Щото м/у МиГ-23( без БН) и МиГ-27 има доста голяма разлика.На снимките от въпросната база МиГ-27 не се виждаше!

                        Обаче ще ви разочаровам."Построяването" на клипа е подвеждащо.Шапката на клипа е с МиГ-23 , а в самият клип е Су-22!!!
                        Това което го бъркате като страничните въздухозаборници са баките с гориво!
                        Изпреварил си ме.

                        Comment


                          pnp5q написа Виж мнение
                          Цитата е на място, но-о нещата са прости само в рекламите/пропагандата.
                          Какво имаш предвид, конкретно?

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Какво имаш предвид, конкретно?
                            А ти какво имаш предвид под "просто джихад"? Мавляна Руми да ти говори нещо? Джихад ал-нафс?

                            Конкретно тук имам предвид обясненията на Cerantonio във втория линк, който пуснах по-горе - джихад правят и Ал-Кайда, и талибаните - ама такива "чудеса" нямаше. Въпроса е, че сега има физически наличен халифат, със земя и имам - и това актуализирало сума ти "дремещи" наредби на шариата - например, да декларираш подчинение на имама на халифата, да отидеш да живееш на земята на халифата и т.н. - все неща, които "погледнато по принцип" изглеждат като религиозен плам, пък те просто били изрично наредени - като "новаторския принос" на тези е, че обявяват всеки неизпълнил ги веднага за такфир - макар че има постановки, според които да се изнамират такфир сред своите наляво-надясно не е каквото трябва. Другото "ново" са разрешенията за поробване и ползване на жените "в няколко-часови бракове"... Това пък е обобщено в първия линк - води желанието да се набесуват. :-/
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Значи, цитата, който дадох, също е по време на халифат със земя и имам И тия момци сега косплеят ония момци тогава Както и да е, разбрах какво искаш да кажеш. С две думи - концепцията за джихад претърпява бурна еволюция още по времето на Мухаммад. Тия локуми за Руми и нам-кви малки и големи джихади са изяснени много чисто в така наречения "аят на Меча". Погледни за какво иде реч, кои аяти отменя той и изобщо, фундаментализма не е шега работа.

                              Comment


                                Честита първа no-fly зона в Сирия!

                                Достигнато е съглашение относно обсадените Забадани/Фуа-Кефрая, с участието на бунтовниците, Хизбула, Асад, Иран, Турция и дори супервайзори от ООН.

                                1. Спиране на огъня за 6 месеца в тези райони, вкл. отказ от въздушни удари в провинция Идлиб - града и околностите - които остават под контрола на бунтовниците.
                                2. Евакуиране на 1000-1500 обсадени муджахеди от Забадани в посока Идлиб, запазвайки лекото си оръжие (те и без това друго нямат).
                                3. Асад допълнително освобождава 500 пленници.
                                4. В анклава Фуа-Кефрая по последни данни има обсадени 28,000 души, 4-5000 от които - бойци (опълчение). 10,000 от цивилните ще могат да се евакуират - жени, деца, мъже над 50 г.
                                5. Останалите остават там, един вид като заложници - Иран е много загрижен за съдбата им. И ще могат да бъдат използвани като карта за вдигане на други обсади вбъдеще.

                                Всичкото евакуиране ще може да стане чак на края на 6-месечния период, ако съглашението не се разпадне дотогава. Междувременно започват да извозват ранените.

                                Hezbollah, Syria army reach deal with rebels on fate of Zabadani, Idlib towns: sources


                                Някои се опитват да изкарат това победа за Асад, но аз виждам унизително поражение. Бунтовниците ще продължат да седят в Забадани и да сковават войски, а той няма да може да атакува Идлиб и там животът ще се нормализира. А за атаки в Латакия и Алепо никой нищо не е казал - а Идлиб им е тила.


                                ...

                                А междувременно нещо хвърка в небето над Идлиб - руски самолети?



                                ...

                                В същото време, пък Ахрар и ал-Нусра нагънали кюрдите в Алепо. Кварталът Шейх Максуд е под обсада от 2 дни.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X