Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Imperial написа Виж мнение
    Провери думата "логистика" в речника.
    Човекът е превъзбуден- говори за някакви задължения които имала Русия, все едно са новия Рим дето ще обяви Кръстоносен поход. Едва ли не, единствените защитници на християнството, което им давало повод да се намесват?!

    Това прехвърляне на персонал и самолети е демонстрация. Към кого, руснаците си знаят. Със сигурност нямат ресурс за дългосрочни и мащабни операции на терен. Не и с едно летище и едно пристанище.

    T-72М написа Виж мнение
    .Днес и френската позиция се промени.Ta можело значи!
    Французите не са фактор. Особено пък в региона. Фактори са Турция, Израел, Иран и СА. Плюс САЩ естествено. Та какво казва Оланд няма никакво значение или тежест. Меркел също. Те не могат да си оправят собствените си къщички в момента.
    Трол по списък.

    Comment


      T-72М написа Виж мнение
      Руснака е почнал и разузнаване с безпилотници вече.С Израел са направили координационен център за да не стават грешки и по погрешка да не се свалят Руски самолети.Щели и разузнавателна информация да обменят.Няма да се учудя ако Израел даде и въздушно пространство.Ще ги запукат в най-скоро време.
      То това е ясно, ама пак е половината.Чудно ми е как на земята ще решат въпроса.Явно ще натиснат спонсорираните от тях сили към преговори.Днес и френската позиция се промени.Ta можело значи!

      Comment




        Учебната година в Идлиб започна, въпреки бомбардировките (днес два удара).
        Момчета и момичета заедно!
        И не са закачулени!


        Тия що нарушават стереотипа за дебели запердени ханъми?


        Момчетата го докарват повече.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Imperial написа Виж мнение
          Провери думата "логистика" в речника.
          Благодаря за препоръките, уважаеми Империал. Предполагам руснаците няма да сложат каруцата пред коня.

          Comment


            Desperado написа Виж мнение
            Човекът е превъзбуден- говори за някакви задължения които имала Русия, все едно са новия Рим дето ще обяви Кръстоносен поход. Едва ли не, единствените защитници на християнството, което им давало повод да се намесват?!

            Това прехвърляне на персонал и самолети е демонстрация. Към кого, руснаците си знаят. Със сигурност нямат ресурс за дългосрочни и мащабни операции на терен. Не и с едно летище и едно пристанище.

            Французите не са фактор. Особено пък в региона. Фактори са Турция, Израел, Иран и СА. Плюс САЩ естествено. Та какво казва Оланд няма никакво значение или тежест. Меркел също. Те не могат да си оправят собствените си къщички в момента.
            Десперадо, въобще не се опитвай да манипулираш. Пределно ясно съм написал "повод", а не за някакви психосоматични състояние -възбуденост, отнесеност и т.н.

            Comment


              Imperial написа Виж мнение
              Провери думата "логистика" в речника.
              Да, ето го:

              Логистика — наука, предмет которой заключается в организации рационального процесса продвижения товаров и услуг от поставщиков сырья к потребителям, функционирования сферы обращения продукции, товаров, услуг, управления товарными запасами и провиантом, создания инфраструктуры товародвижения.
              С уважение контрол_alt.

              Comment


                Super_Hornet написа Виж мнение
                Никаква грешка не са, напротив.
                Щом казваш.

                Super_Hornet написа Виж мнение
                Второто е експортното название на първото.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Грачовете се представиха отлично в Чечня. Въпреки, че и там имаше ПЗРК
                  Пилотите има опит, има и добре обработени тактики за ползването им.
                  Ползват евтини боеприпаси.
                  Ще свършат основната работа
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    Аз очаквам и Ми-28 в скоро време.Но общо взето това ще е състава на ВВС-то в базата.ОХР-то ми е интересно какво ще е технически.Нищо чудно и батальон 90-ци да докарат.

                    Comment


                      ValBo написа Виж мнение
                      Грачовете се представиха отлично в Чечня. Въпреки, че и там имаше ПЗРК
                      Пилотите има опит, има и добре обработени тактики за ползването им.
                      Ползват евтини боеприпаси.
                      Ще свършат основната работа
                      Да но има доста риск. Съгласен съм че ще са добри при попиляване на походнни колони, където на Су-24 доколкото съм чел не му е силата. Основният му калибър управляемо въоръжение с по-подходящо за неподвижни цели, бункери и т.н.
                      Иначе за евтини боеприпаси, говори се че прицелната система на Су-24 от разстояние до 8 км. постига с евтина чугунка точността на GPS боеприпас (4-5 м КВО). Обаче го прави от безопасна височина.

                      Су-25 е основният "работник" в Кавказ и по друга причина - лошото време. Трябва да се работи ниско, за да има някакъв ефект. Масовите управляеми боеприпаси на руснаците са с лазерно, или различни варианти на ТВ насочване. В Кавказ по цели седмици не са могли да го използват заради лошото време. Не успяват да направят евтин масов комплект със сателитно насочване като JDAM. Опитват но резултата е 4-5 пъти по-скъп и с три пъти по-малък обсег от JDAM и се отказват(КАБ-500С).

                      В Сирия не е така. Добра видимост и повечето от терена изглежда равен като тепсия. Не виждам причина да рискуват. Разбира се те си знаят. Су-25 е момента си работи по ИД в Ирак и май няма нито един свален ирански пилот. Но както казах аз не бих рискувал. Големият самолет от 5 километра с половин тона ТВ бомба - тряс по джапанките и нулев риск.

                      T-72М написа Виж мнение
                      Аз очаквам и Ми-28 в скоро време.
                      Те са правени за такъв конфликт. Да трепат лошите нощем. Някой чувал ли е как се представят иракските Ми-28 срещу ИД, че сега нямам време да ровя?
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Без да скъсят дистанция няма да стане.Само от 5-км резултати няма да се постигнат.Но те ще ги комбинират Голямото и малкото Су. Тук няма да бомбят заводи или мостове.
                        Като цяло за бойното ползване на Ми-28 в Ирак нищо не съм чел.Имаше кадри преди на 24-ките, но с 28-ците не съм гледал.

                        Comment


                          Ако провеждат наземна операция и имат нужда от CAS, тогава да. Ще почакаме, ще видим.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Все си мисля че от ЦРУ нямат воля да привършат скоро с ИДИЛ, четейки последните новини.

                            Comment


                              ValBo написа Виж мнение
                              Грачовете се представиха отлично в Чечня. Въпреки, че и там имаше ПЗРК
                              Пилотите има опит, има и добре обработени тактики за ползването им.
                              Ползват евтини боеприпаси.
                              Ще свършат основната работа
                              Първо - ПЗРК не са някакво вундервафе, особено без тактическа система за управление.

                              Второ - днешните руски самолети и вертолети, дето се доставят в армията, са оборудвани със системи за самозащита.

                              Опитни пилоти и добра тактика - добри резултати.

                              Comment


                                С Една авиобаза нищо няма да се постигне.Трябва генерална координация м/у всички участници. Мисля че това руснаците се опитват да направят.

                                Comment

                                Working...
                                X