Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Никакво "кратко влизане" или въздушна кампания с дузина самолети няма да промени каквото и да било на земята. Групировките не смятат да прекратяват борбата, а Асад няма силите да завладява, камо ли да задържа нови територии. Оттам нататък е полето на фантазиите. Даже хората са си го казали - ако въобще ще участват в някави бойни действия, ще е да опитат да задържат бреговата ивица. А аз съм все така на мнение, че каквато и да била пряка намеса на Русия бойните действия ще е вътрешно и външнополитическо блато с много възможности за провал и никакви за изход. Фенщината на страна, но не мисля че са чак толкова недалновидни.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Гарваните и те дойдоха, въобще птиците се навъдиха много.

      Click image for larger version

Name:	syria-latakia-airbase-satellite-sept-20-092115-b.jpg
Views:	1
Size:	233.0 КБ
ID:	548328

      Ако се вярва на Пентагона и на снимките, в момента там има 4хСу-30, 12хСу-25, както и още 12 Су-24.



      Въобще най-мащабната демонстрация на сила от страна на Русия на въздушна тематика извън границите на бившия СССР някога. Да не кажа, че и в съветско време толкова директна интервенция не е имало. Въобще времена и нрави... наистина при Биби ще имаме първият случай Русия да бомбардира араби.

      Със сигурност има някаква сделка - дипломацията се завъртя на високи обороти, говорят си всеки ден, ЦРУ ходи на гости до Москва, после и Израел и което е най-странно медиите не плачат по въпроса, тоест явно има подкрепа. Да видим накъде ще тръгне, сега след всички тези говорения на руснаците ще им се наложи да покажат ефективност.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Честно казано преди време си мислех, че няма как да стане по-шарено, но явно може. В момента имаме Сирия, Ирак, Йордания, Израел, САЩ, Франция, Великобритания, Турция, Саудитска арабия, ОАЕ, Иран, Канада, Австралия, Бахрейн, Белгия, Египет, Либия, Италия, Мароко, Холандия, Русия, Катар - всички пускащи бомби по дузина различни страни (включително и от списъка) из Близкия изток. Крайно време е и някой от Южна Америка да се появи, само оттам май липсват.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          IMO - гарваните са грешка. Не им трябва да ги набутват там. Има голяма опасност да гледат как джапанките изпичат в клетка някой пилот. Говори се и че имало седем броя Ми-24(по-скоро ще са Ми-35). Ако мислят да ги използват за нещо повече от охрана на базата и мисии за спасяване на свалени пилоти, то жална им майка.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Не вярвам да ги пекат в клетки. Русия има толкова муджахиди на склад по затворите, че едва ли ще е проблем размяната.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Не вярвам да ги пекат в клетки. Русия има толкова муджахиди на склад по затворите, че едва ли ще е проблем размяната.
              Тя и Йордания имаше, ама ония не се трогнаха. Даже йорданците обесиха джихадиската като мръсно псе, докато руснаците не могат да си позволят такива ексцесии публично. Нали разбираш че черните джапанки толкова ги хапят щъркелите, че хвърляне на ези-тура е далеч по-научно обосновано, от опит да се предвиди какво ще направят.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Принципно може и макети да са, но де да знае човек.

                Имат си и доста модернизирани гарвани с високоточно оръжие на които не им се налага да летят много ниско, макар че руснаците си обичат неуправляемите боеприпаси и не зная колко обучени екипажи имат за ВТО.

                Иначе за разлика от Йордания, Русия едва ли би имала много скрупули да прати и Ту-22М3 с 10-20 тона бомби на гости на Ракка ей така без много прицелване в името на това да се пращат ясни съобщения какво може и какво не. Поне откъм обществено мнение и медии, никой в Русия няма да прави проблем на Путин ако изравни някой и друг квадратен километър контролиран от ислямисти. Отделно после иди доказвай, че са били руснаците като имаш на 20 страни самолетите отгоре.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Абе, има тънкости в тая работа Йорданците са муртади, там размяната е против шариата. Руснаците са неверници и нямат проблеми в това отношение Освен ако не вземат да изпратят някой пилот-мюсюлманин, но не ми се вярва.

                  Comment


                    Пилот написа Виж мнение
                    Ту-22М3 с 10-20 тона бомби
                    20 тона са 40 до 60 варела. Асад понякога за един ден ги изсипва

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      Никакво "кратко влизане" или въздушна кампания с дузина самолети няма да промени каквото и да било на земята. Групировките не смятат да прекратяват борбата, а Асад няма силите да завладява, камо ли да задържа нови територии. Оттам нататък е полето на фантазиите. Даже хората са си го казали - ако въобще ще участват в някави бойни действия, ще е да опитат да задържат бреговата ивица. А аз съм все така на мнение, че каквато и да била пряка намеса на Русия бойните действия ще е вътрешно и външнополитическо блато с много възможности за провал и никакви за изход. Фенщината на страна, но не мисля че са чак толкова недалновидни.
                      Е, в Кобани какво стана. Воини от ИД щяха да превземат града, но само с подкрепата на авиация не само ги спряха, ами освободиха града, а после и доста голяма територия около него и са недалеч от Рака. И Тал Абиад падна.
                      Last edited by Райнхард; 22-09-2015, 03:08.

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Никакво "кратко влизане" или въздушна кампания с дузина самолети няма да промени каквото и да било на земята. Групировките не смятат да прекратяват борбата, а Асад няма силите да завладява, камо ли да задържа нови територии. Оттам нататък е полето на фантазиите. Даже хората са си го казали - ако въобще ще участват в някави бойни действия, ще е да опитат да задържат бреговата ивица. А аз съм все така на мнение, че каквато и да била пряка намеса на Русия бойните действия ще е вътрешно и външнополитическо блато с много възможности за провал и никакви за изход. Фенщината на страна, но не мисля че са чак толкова недалновидни.
                        Не е точно така. Ще участват колкото, както и какво си поискат. Близо тривековната руска политика в Близкия Изток го е показала.

                        В среду Владимир Путин на встрече со старшими офицерами раскритиковал ближневосточную политику США за е¸ катастрофические последствия.

                        «В Леванте — Сирии и Ливане около двух миллионов православных христиан — и около 5 миллионов христиан по всему Ближнему Востоку. Независимо от результатов президентских выборов в Америке, Белый Дом жаждет посеять хаос в этом богатом нефтью регионе пут¸м поддержки таких фанатичных исламистских организаций, как ИГИЛ и Фронт Аль-Нусра», — слова президента.

                        Моральный долг России изменить этот ужасный статус-кво на Ближнем Востоке, добавил Путин и призвал офицеров приготовиться к операции «Спасение» и затем с Божьей помощью очистить Сирию от безжалостных террористов Обамы.

                        Пресс-секретарь Белого дома подверг во вторник высказал осуждение российской военной деятельности в Сирии, предположив, что Москва пытается создать центральную авиабазу на аэродроме к югу от Латакии, ставшей центром российского военного строительства.

                        Напомним, что Россия поставляет оружие Дамаску ещ¸ с советских времен и оста¸тся главным международным союзником президента Сирии Башара аль-Асада в конфликте против исламистов.

                        По словам российских чиновников, для России пришло время спасти весь Ближний Восток
                        Имат и формален повод да го направят - спасяването на близкоизточните християни.

                        Comment


                          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...5ZIzdgRlXR0TtQ - Карта на моментната военна обстановка в Сирия.

                          Comment


                            http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_505886 - Сводка за периода 19-21 септември 2015 г.

                            Comment


                              Amazon написа Виж мнение
                              IMO - гарваните са грешка. Не им трябва да ги набутват там. Има голяма опасност да гледат как джапанките изпичат в клетка някой пилот. Говори се и че имало седем броя Ми-24(по-скоро ще са Ми-35). Ако мислят да ги използват за нещо повече от охрана на базата и мисии за спасяване на свалени пилоти, то жална им майка.
                              В съвременните условия ударните вертолети трябва да се използват само при конфигурация с бомбардировачната/щурмовата авиация и артилерията.

                              Comment


                                Райнхард написа Виж мнение
                                Е, в Кобани какво стана. Воини от ИД щяха да превземат града, но само с подкрепата на авиация не само ги спряха, ами освободиха града, а после и доста голяма територия около него и са недалеч от Рака. И Тал Абиад падна.
                                Е, какво стана? Без кюрдите на земята и нон-стоп полети 3 месеца нямаше да го задържат. Над 1000 въздушни удара бяха нанесени при отбраната на Кобани, а кюрдите струпаха няколкохиляди бойци, чак от Ирак идваха подкрепления. Въпросът е има ли Асад тази жива сила? От година е все по-явно, че я няма.

                                Но рибата е все още в морето, вие вече обсъждате как ще бъдат печени пленените пилоти. Да видим дали ще бомбардират нещо първо. Досега има един полет на дрон официално...

                                Наистина ли мислите, че сриването на Ракка до основи ще пречупи ИД...!? След всичко изписано дотук?
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X