Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Click image for larger version

Name:	Screen-Shot-2015-09-19-at-14.55.40Ü.png
Views:	1
Size:	181.6 КБ
ID:	548322
    Click image for larger version

Name:	Screen-Shot-2015-09-19-at-14.56.32.png
Views:	1
Size:	207.9 КБ
ID:	548323
    още снимки от Абу-Духур.
    Надписите на техниката са на руски.
    Last edited by Henry Sinclair; 21-09-2015, 20:23.
    Войната е лека за зрителите...

    Comment


      Henry Sinclair написа Виж мнение
      Само не мога да разбера тая "новина" за руските пехотинци ....

      http://www.haskovo.net/news/201171/R...ska-darzhava--
      Ако прочетеш Каспичан.нет, съвсем ще се объркаш...
      Извинете за правописа, но толкова мога...
      Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
      Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

      Comment


        От e-vestnik:
        "- Давам за пример лагера за бежанци до Нов Български унивеситет. Там доскоро имах познат от града на баща ми – Махарде, сега успяхме да го уредим в Русе. Той беше в този лагер приблизително месец, а условията там са покъртително мизерни. Та, той ми каза, че от 700 бежанци едва 10-15 са били сирийци. Само че защо се представят като сирийски бежанци? Защо по медиите се насажда, че това са сирийци, като едва шепа от тях са такива? Един сириец, прекарал почти целия си живот в Сирия, моментално би разпознал по акцента кой от коя област е и дали въобще е сириец.
        Това съотношение не е по-различно и в Европа.
        ...
        Над 40 християнски селища в Сирия бяха унищожени. Не искам дори да споменавам за кюрди, друзи, алауити и т.н. Толкова за толерантността на „бунтовниците“. Затова, който смята, че говоря измислици, го призовавам на облог. Предимно това се отнася за големите медии... Да обиколим всички християнски градове (останали), и да попитаме хората там какво всъщност се случва, ако трябва един по един. Да видим кой осигурява храна, вода, ток и кой разрушава църквите, коли, беси, убива."

        "– Покрай бежанската криза интервюто скочи и пак почна да се пуска по интернет, а и мисля, че предимно сирийци в България го разпространяваха във Фейсбук. Никой дори не забеляза, че то всъщност бе взето преди 2 години. Всеки си мислеше, че е ново. Това не само показва, че нищо не се е променило оттогава насам, но и че много от мъглата, която медиите нарочно спускаха над Сирия, взе да се разсейва. Съотношението е същото. Сирийската опозиция в България по онова време например още опяваше как в Сирия нямало терористи и ислямисти, а малко по-късно неловко признаваше: „добре, де, има, ама те са малко и Свободната армия се бие с тях“. По-късно самите те се чудеха какво да измислят, когато всичко взе да излиза наяве. Дори говорител на Пентагона призна, че едва 1% от териториите са под контрола на „умерените“ бунтовници, а останалото е под контрола на Ислямска държава или подобните. Винаги съм искал да извадя карта на Сирия и да накарам някой от многознайковците от опозицията да ми отговори на следния въпрос: „Посочете ми един християнски град или село, което да е оцеляло в областите, в които Свободната армия или ислямистите (забележете как винаги вървят заедно тези понятия) са поели контрол“"
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Всеки избива християни, естествено, но не защото са християни, а защото воюват. Мирните християни като цяло никой не ги избива. Нусра в момента избягва да коли и другите по етнически признак. Виж, при ИД да си друз или алауит означава смърт, колкото и да си мирен

          Comment


            Дали ще вкарат Буратино руснаците, как мислите?

            Comment


              Super_Hornet написа Виж мнение
              Дали ще вкарат Буратино руснаците, как мислите?
              Ако се ангажират в конфликта - мисля че да. ТОС-1 е използван с добри резултати в Чечня срещу подобен противник. Не виждам защо да се лишат от нещо изпитано.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Доставиха и на Ирак, и то по-модерната версия, но не намирам достатъчно достоверни материали за използването му там.

                Comment


                  в мрежата се процеждат слухове за първи жертви сред руснаците вследствие на ракетния обстрел на Латакия...
                  "Сообщают что командированный в Сирию русский офицер Владимир Чалков убит в Латакии после ракетного обстрела базы"

                  Click image for larger version

Name:	russ1.JPG
Views:	1
Size:	27.5 КБ
ID:	548324
                  Last edited by Henry Sinclair; 21-09-2015, 20:57.
                  Войната е лека за зрителите...

                  Comment


                    Henry Sinclair написа Виж мнение
                    в мрежата се процеждат слухове за първи жертви сред руснаците вследствие на ракетния обстрел на Латакия...
                    "Сообщают что командированный в Сирию русский офицер Владимир Чалков убит в Латакии после ракетного обстрела базы"
                    Ама ти си бил голяма скица. Пускаш "новина" от същия сайт, от който пусна и за "плазменото оръдие", а после почваш да иронизираш сводката
                    Аре без лелята на приятелката ми, чула от бабата на съседката и, че синът и бил забременял. Спазвай хигиена на източниците и търси новината поне на още две места, преди да обясняваш какви били слуховете в социалните мрежи, без линкове, без дяволи...

                    Super_Hornet написа Виж мнение
                    Доставиха и на Ирак, и то по-модерната версия, но не намирам достатъчно достоверни материали за използването му там.




                    всъщност в тубата излизат някои клипове, не е като да няма...
                    Трол по списък.

                    Comment


                      То и снимки има, както и данни за доставките, но няма обобщени материали за резултатите от използването им.

                      Или поне аз не намирам.

                      Comment


                        Мда, добро материалче...


                        "Готовы ли российские Т-90А, Т-72Б3, БТРы и БМП к сирийской кампании?"

                        Сетевое издание "Информационное агентство "Вестник Мордовии"

                        Comment


                          Втечнени триплазмени медиии или истината за руското "супер-оръжие"

                          http://www.webcafe.bg/id_241633771

                          Click image for larger version

Name:	618x346.jpg
Views:	1
Size:	53.8 КБ
ID:	548325
                          Войната е лека за зрителите...

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Всеки избива християни, естествено, но не защото са християни, а защото воюват. Мирните християни като цяло никой не ги избива. Нусра в момента избягва да коли и другите по етнически признак. Виж, при ИД да си друз или алауит означава смърт, колкото и да си мирен
                            Кухулине, хайде стига с тези каламбури, че ми дойдоха в повече.

                            Монахините от манастира в Маалуля сигурно са били към специалните въздушни/небесни сили на сирийците, затова им взривиха , подпалиха манастира и ги отвлякоха ??? Или Садайчинския манастир го обстрелваха, защото вътре са се намирали икони с топлинно насочване и стенописи с реактивно управление...

                            За Мосул нещо да си чувал ??? Там християните със Садам Хюсеин , с американците или с марсианците бяха, че ислямистите ги избиха и прогониха ?

                            За съжаление на никой не му се пише в другата Истинска тема - Войната в Сирия и Ирак - Тарбо изчезна, Етх бехти и той пише от дъжда на вятър.

                            Темата отдавна не е гражданската война - има вече руски войски и е много интересно, какво ще предприеме Ирак в тази връзка.
                            Още през лятото беше съобщено, че ирански войски могат да се прехвърлят в провинция Идлиб след краха на фронта там. Надделяло е мнението руснаците да влязат, за да се внесе успокоение сред Израел и да не започне предсрочно термоядрената война.
                            Last edited by RIZAR; 21-09-2015, 22:14.

                            Comment




                              Бойци от „Сирийската свободна армия” публикуваха в интернет видео, заснето в сирийската провинция Хомс.
                              На записа ясно се вижда военнотранспортен самолет Ил-76, съпровождан от четири бомбардировачи Су-24 с
                              характерните за руската армия цветове.Операторът, заснел кадрите, коментира "Аллаху Акбар", "таййра русия" /„руски самолети”/.
                              Last edited by Henry Sinclair; 21-09-2015, 22:32.
                              Войната е лека за зрителите...

                              Comment


                                Хенри ли си, Сенкевич ли си, не те знам, но случайно сам ли се четеш?! Нещо другите постове фиксираш ли ги? Сам се четеш, сам се самоопровергаваш, сам се иронизираш какво си написал преди 3 часа... хайде гледай я тази тема внимателно, има линк по последната ти "новина" Пост #7982
                                Трол по списък.

                                Comment

                                Working...
                                X