Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Kарта на анклава Фуа/Кефрая - в зелено са завладяните днес територии в първата вълна.

    Продължават атаките с минирани превозни средства (коли, камиони, БТР?) - трябва да се измисли някакъв удобен термин на български език за VBIED...
    Ал-Нусра удрят с такива, поне 7 днес, може и да са 10. Защитниците са успели да унищожат някои от разстояние, други пробиват:





    Една от сутрешните експлозии на VBIED, заснета е с дрон на ал-Нусра (да, ползват и дрони вече).

    Мястото на експлозията - с червено е новата фронтова линия, бунтовниците вече са навлезли във Фуа от юг.





    Ахрар ал-Шам щурмуват също. Всичките са в обединението Джайш ал-Фатах. Асадистите бомбардират Баниш с авиация, но без особен ефект.

    Ал-Нусра пуснаха свое видео с превзетите окопи (18+). Вижда се само един труп, изглежда защитниците са ги изоставили почти без бой.


    Пристигат още подкрепления:

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Този блог е много интересен, в Дамаск Джайш ал-Ислам също настъпвали, като опълченци на NDF минали на тяхна страна, а контраатака в източна Гута била отбита с големи загуби за асадистите.

      И руснаците отворили "бежански лагер" за 500 души в центъра на Хама:

      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        трябва да се измисли някакъв удобен термин на български език за VBIED...
        Има си българска дума - шахидмобил

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Има си българска дума - шахидмобил

          Има термини в българския език - за IED е ИВУ - импровизирано взривно устройство, за VBIED е "кола-бомба"

          Comment


            Kramer написа Виж мнение
            "кола-бомба"
            Е то по тая логика ИВУ-то си е чиста "бомба" Иначе има и трактор-бомба, симсон-бомба, БТР-бомба, булдозер-бомба, има и разни квадратоброниранинеща-бомби, дето не се поддават на описание

            Comment


              Брандер

              Или Hellburner

              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                САЩ ще приветстват всякаква помощ от Русия в борбата срещу групировката "Ислямска държава", заяви държавният секретар на САЩ Джон Кери след разговори с британския външен министър Филип Хамънд в Лондон, съобщи ТАСС.
                Според Кери все по-тежката бежанска криза подчертава необходимостта от постигане на компромис, който може да доведе до политическа промяна в страната. Сирийският президент Башар Асад трябва да напусне поста си, а точният момент за оттеглянето му да бъде определен чрез преговори, смята той.
                "Ние сме готови да преговаряме. Готов ли е Асад да преговаря, имам предвид да преговаря наистина? Русия готова ли е да го накара да седне на масата за преговори? Не е нужно Асад да бъде отстранен през първия ден или месец. Всички страни трябва да се съберат и да стигнат до съгласие как да се случи това," подчерта държавният секретар на САЩ. Той допълни, че няма конкретен срок за оставането на Асад, но сирийците са показали ясно мнението си, напускайки страната.
                http://www.segabg.com/article.php?id=770385

                Надм... какъв завой, какво нещо...

                https://twitter.com/TheStudyofWar/st...83460350238720

                Click image for larger version

Name:	CPTc1kwWUAASTZm.png
Views:	1
Size:	472.2 КБ
ID:	548314
                Last edited by Desperado; 20-09-2015, 12:01.
                Трол по списък.

                Comment


                  Малко "Go-Pro" действия от Идилб

                  Между другото не съм ходил в казарма (за жалост) и не знам ама тея окопи ми се виждат много "кьопави"...
                  Куршумът е глупак, а щикът – юнак!

                  Comment


                    Да видим сега дали ще коментират тази снимка Руснаците. На мен на С-30СМ ми мяза. Друг е варианта ако е от някое Руско летище!

                    Comment


                      T-72М написа Виж мнение
                      Да видим сега дали ще коментират тази снимка Руснаците. На мен на С-30СМ ми мяза. Друг е варианта ако е от някое Руско летище!
                      Какво има да му се коментира? Само малоумни медии пишат, че уж става нещо скрито, а всъщност помощта за Асад не е спирала.
                      Трол по списък.

                      Comment


                        В пост #7931 съм пуснал пресен клип - дрон на Джаиш ал-Ислам обикаля над летището и не се виждат самолети. Освен ако не са кацнали вчера.

                        Comment


                          Desperado написа Виж мнение
                          Какво има да му се коментира? Само малоумни медии пишат, че уж става нещо скрито, а всъщност помощта за Асад не е спирала.
                          Разликата е че това няма да е техника пилотирана и обслужвана от Сирийски военнослужещи!

                          Инак от сравнението което направих от клипа с дрона и снимката става ясно че иде рече за едно и също летище!

                          Comment


                            Асад е предложил спиране на огъня и евакуация на Фуа. Да видим дали най-накрая ще се разберат. И дали ще включат Забадани

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              В пост #7931 съм пуснал пресен клип - дрон на Джаиш ал-Ислам обикаля над летището и не се виждат самолети. Освен ако не са кацнали вчера.
                              Самолетите не са кацнали вчера, а преди 3(три) дни. Пентагонът обяви официално петък сутринта, че има 4 Су-27 Flanker в Латакия, което означава, че предишния ден, т.е четвъртък са кацнали там.


                              Comment


                                Няма значение какво е обявил Пентагона, или Асад, или Русия24. Има значение какво се вижда на снимките и клиповете.

                                Comment

                                Working...
                                X