Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Шефът на таджикистанският омон, чието присъединяване към ИД предизивика голям медиен отзвук преди около месец уж бил вече убит.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment




      Линейка пренасяла ранен сириец е била нападната в Израел от друзи защото предполагали, че носи ранен ислямист в болница. Не става ясно дали е реално така от статията, но въобще грозна картинка.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        След превземането на град Айн-Исса,кюрдските военни сили са стигнали на 50 км. от столицата на IS,град Ракка.

        -После освобождения Курдами город Айн-Исса , Курды приблизились к столице ИГ всего-лишь на 50 километров.

        На данный момент Курдские ополченцы YPG освободили почти все пригороды города Айн-Исса , и готовятся получить огромное подкрепление и начать штурм Ракки. В самой же Ракки террористы ИГ объявили ЧП , террористы в огромной панике и с огромным страхом готовы встречать YPG . Курды с уверенностью готовы атаковать Ракку.

        Comment


          iasen ianakiev написа
          На данный момент Курдские ополченцы YPG освободили почти все пригороды города Айн-Исса , и готовятся получить огромное подкрепление и начать штурм Ракки. В самой же Ракки террористы ИГ объявили ЧП , террористы в огромной панике и с огромным страхом готовы встречать YPG . Курды с уверенностью готовы атаковать Ракку.
          Кой е източника на това?
          Нещо не виждам логиката кюрдите да атакуват Ракка, която по никакъв начин не попада в техните региони. Освен да има някаква задкулисна сделка с Асад.
          Те имат интерес и имат успехи (благодарение на интензивното въоръжаване) в своите региони, където могат да разчитат на подкрепа от местното население. Не е тайна, че имат аспирации за бъдеща независимост, но защо им е да атакуват Ракка, ако тя не е част от тези региони - вместо да установят контрол над останалите си племенни територии например?

          А, ето:
          Islamic State 'boosts Raqqa defences' as Kurds advance
          Islamic State (IS) militants are reported to be shoring up the defences of Raqqa, the northern Syrian city that acts as the group's headquarters.


          The YPG has said it is not yet planning an assault on Raqqa, and is reportedly focusing on taking control of the east-west road passing through Ain Issa.
          Кюрдите нямали планове засега да щурмуват Ракка, но ИД започнали да копаят окопи около града за всеки случай. Противоречи на горната информация.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Чисто стратегически поне според мен Ракка е основна цел - със сигурност е основен логистичен център, център за въоръжение, комуникация, стои по средата на халифата и основните пътни артерии до двата края. Значително по-ценен е от някакви селски райони, отделно след като падне периферните райони ще бъдат обречени и черните ще бъдат изтласкани по-лесно. Един вид няма смисъл да се оцветява картата без да се вземат ключовите точки.

            Всичко това нали откъм сфероконна стратегия и "какво бих направил аз" точка, но то в онзи район първо има много племенни мъглявини, второ войната се води по странни обредни начини.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Няма нищо чак толкова странно в случая. Кюрдите си гонят своите интереси, както всички други. Защо им е да се сражават за територии, които после ще са част от някаква сирийска държава, част от която те не желаят да бъдат? Ако пък не ги върнат, значи да започнат война със сирийската държава (каквато и да е тя в бъдеще). Стремежът им към независимост предшества появяването на ИД. Освен това, защо пък Ракка да им е основна цел - щеше да бъде, ако си бяха поставили за цел да разгромят ИД; точно от "какво бих направил аз" гледна точка, много по-логично е да се съсредоточат над Хасаке, за който могат да претендират като "кюрдски район". Пък с унищожаването на ИД да се нагърбват асадисти, други бунтовници, американци, който ще

              Кюрдите са една страна в конфликта, която до момента не показа никакво желание за експанзия отвъд традиционните си региони, само автономия и самозащита. С режима постигнаха негласна договорка. Едва когато ИД ги налазиха, се активираха, но поне аз не съм срещал информация политиката им да се е променила във връзка с това. Т.е. сражават се, за да си върнат завладяната от ИД територия, и толкова.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Кюрдите определено изпълняват тактически "поръчки" на САЩ на фронта срещу ИД, защото там авиационната поддръжка е доста по-силна, отколкото на другите участъци. Не бих се учудил, ако тръгнат към Рака по тая линия.

                Comment


                  Dinain войната си е война и се води до пълното изтребление на врага.Казвал съм го и преди-Заяде ли се някой с кюрдите,не го очаква нищо добро.Според мен кюрдите ще заемат не само територии населени компакно с кюрди.Ако имат сили и средства ще атакуват Ракка.Не забравяй,че кординират действията си с САЩ и съюзниците,които ги подържат с авиация.Ако YPG превземат град Ракка,това ще е началото на края за IS.Да не забравяме,че YPG имат между 65000-70000 бойци,съюзниците им от ССА имат около 5000 бойци така,че сили за борба с IS има достатъчно.Отряди на иракските кюрди "Пешмерга" също действат в североизточна Сирия,подпомагайки местните кюрдски сили.Според мен кюрдите ще водят войната,не само за заемане на кюрдските територии в Сирия,а до пълното унищожаване на IS.

                  http://warsonline.info/siriya/kurdi-...-na-rakku.html - Малко подробности за действията на кюрдските военни сили.YPG продължават с придвижването в посока Ракка,и се намират вече на 40-45 км. от този град.
                  Last edited by iasen ianakiev; 25-06-2015, 10:52.

                  Comment


                    Може, но информация за такива планове на кюрдите не съм срещал. Ако има тагива договорки със САЩ, това променя нещата - най-малкото кюрдите ще се сбият с асадистите
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Палмира



                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Thorn написа Виж мнение
                        Шефът на таджикистанският омон, чието присъединяване към ИД предизивика голям медиен отзвук преди около месец уж бил вече убит.
                        не,само ранен бил



                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          http://warsonline.info/siriya/boevik...z-turtsii.html - За да намалят натиска на кюрдите в посока Ракка,IS са атакували от територията на Турция,град Кобане.Според източници на YPG атаката на терористите е била отблъсната,а според IS техни отряди са заели няколко района в северната част на града.IS май искат пак да ядат як пердах от кюрдите,като чели забравиха колосалният си разгром в боевете за Кобане,преди извесно време.

                          Comment


                            http://ru.euronews.com/2015/06/25/is...-dead-reports/ - Малко кадри от Кобане.

                            Comment


                              Не знам кой е претърпял колосален разгром, но ИД май са далеч от свършване. Продължават да атакуват, където най-малко ги очакват. Ентусиазмът е малко преждевременен.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain май си забравил за разгрома на терористите при Кобанe.Тогава кюрдите здраво ги наритаха.И докога тази ислямистка мизерна държавица Турция,която уж e член на НАТО ще подпомага терористите от IS?
                                Last edited by iasen ianakiev; 25-06-2015, 16:01.

                                Comment

                                Working...
                                X