Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Твърденията за съглашателство между режима и Ал-Кайда асоциираните "бунтовници" (ISIS) се потвърждават от кюрдите:

    Syria's main Kurdish force, the Democratic Union Party, says that the ISIS battle with Syrian Kurdish groups is benefiting the Syrian government.


    И кратък пост на същия автор:
    Wladimir ‏@vvanwilgenburg 8m
    Talked to YPG fighters again today. All of them accuse regime of helping ISIS.
    Truth will save the world

    Comment


      Реал политик - врагът на моя враг е мой приятел. Обаче откъде измисли, че ISIS са "Ал-Кайда асоциирани"? Ал Кайда - това са Джебхат ал Нусра и те са врагове на ИДИЛ.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        ndragostinov написа Виж мнение
        Твърденията за съглашателство между режима и Ал-Кайда асоциираните "бунтовници" (ISIS) се потвърждават от кюрдите:

        Syria's main Kurdish force, the Democratic Union Party, says that the ISIS battle with Syrian Kurdish groups is benefiting the Syrian government.


        И кратък пост на същия автор:
        Ако е вярно, значи Асад е далче по-умен отколкото предполагах. Или просто уморен. Едно от двете.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Така към военния конфликт в Сирия вече след сериозното зацепване на Турция, която участва активно с авиация (засега изстребителна0 , артилерия и медицинска поддръжка (за унищожените турски мед. коли за бърза помощ и турските военни лекари виж тук - Сирийцы передали : 8 часов назад в Латакии армейцы накрыли полевой госпиталь боевиков...в числе убитых террористов оказались несколько турецких врачей среди которых опознаны : Асмат Эгаль, Абдул Рахман Орсто и Зияд Талати

          В дополнение к уже выложенной инфе : всех этих тварей накрыла сирийская авиация в Касабе отель "Раззук"
          Среди них были:
          - Esmat Augal (врач из Турции)
          - Абдул Рахман Orsto (врач из Турции)
          - Зиад Talaty (врач из Турции)
          - Абу Мусаб Аль-Allazghani (амир группировки "свобода " Шам)
          - Ахмад Alsnkera
          - Махмуд Абдулла
          - Абдулла Абдин
          - Abu Suhaib Chechen (один из наиболее важных амиров группировки "Аль Мухаджирин"
          - Abu Abdullah al-Yemeni (лидер Ансар - аль - Шам и представитель Аль-Кайды в Афгане и Йемене)
          - Abu Qatada al-Ansari al-Tamimi (муфтий Аль-Нусры)
          - Marzouk bin Abdullah Al Harthy (амир саудовцев Нусры)

          было уничтожено 6 турецких машин скорой помощи и ещ¸ 7 турецких легковых автомобиля. Нал¸т произош¸л вчера ночью и на редкость вышел удачным для сирийцев...столько зверья завалить сразу...а ведь это только амиры, рядовых боевиков вообще не считали...
          се включва и Армения с численост, засега около 1 батальон - http://www.aysor.am/ru/news/2014/04/01/vahan-badasyan/
          В Ирак вече има сериозна военни стълкновения между ИГИШ(ИГИЛ) и "официалната" иракска армия, която претърпя сериозни загуби в техника - до 4 танка Ейбръмс, няколко БТР М-113 и бойни джипове.

          Дотук броя - 6 държави (ако се смята , че Кюрдите вече имат две собствени мини държави де факто в Северен Ирак и Сирия) - Сирия, Ливан, Ирак, Турция, Армения , които доста сериозно са ангажирани в конфликта - факт, който продължава упорито да се отрича от международните осведомителни агенции. За косвено воюващите - Израел,Йордания, Сауд. Арабия, Иран и т.н. въобще няма да отварям дума. Участието им обаче е също несъмнено. Не дай Боже да се включат по активно, войната ще се превърне в световна за отрицателно време.

          Comment


            RIZAR написа
            Дотук броя - 6 държави
            Малко прекаляваш със сеирджийството. Като гледам стила, в които са написани цитираните от теб текстове, източниците, които четеш, са на светлинни години от всякаква обективност и достоверност.
            В самия линк, който си посочил за "арменското участие", пише за 150 души (далечко от батальон, по-скоро рота и половина), за които обаче нямало пари да пътуват, но все пак "малка група" скоро "задължително щяла да замине за Сирия"...

            Да не забравяме и руският доброволчески батальон в Сирия и как приключи участието му - но не виждам да броиш Русия сред участващите във войната.

            RIZAR написа
            Ливан, Ирак, Турция, Армения , които доста сериозно са ангажирани в конфликта - факт, който продължава упорито да се отрича от международните осведомителни агенции. За косвено воюващите - Израел,Йордания, Сауд. Арабия, Иран и т.н. въобще няма да отварям дума. Участието им обаче е също несъмнено.
            Без съмнение е несъмнено. И без да съм пророк ще предскажа, че 'международните осведомителни агенции' ще продължават упорито да отричат тези факти, за разлика от конспиративните сайтове и блогове

            Thorn написа
            Обаче откъде измисли, че ISIS са "Ал-Кайда асоциирани"? Ал Кайда - това са Джебхат ал Нусра и те са врагове на ИДИЛ.
            ISIL твърдят, че представляват Ал-Кайда. Ал-Кайда отрича ISIL да ги представляват.
            Общо взето, в момента са 4 лагера във войната - асадистите, FSA+Ислямския фронт+Ал Нусра, ISIL и кюрдите.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Dinain написа
              ISIL и кюрдите.
              Аз следя войната единствено и само от тази тема. Така че въпроса може да изглежда глупав, ама кога се гушнаха ислямистките глобалисти с кюрдите? Едните по етнически стереотип са сепаратисти, другите по дефиниция обединители. Интересно.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Малко прекаляваш със сеирджийството. Като гледам стила, в които са написани цитираните от теб текстове, източниците, които четеш, са на светлинни години от всякаква обективност и достоверност.
                В самия линк, който си посочил за "арменското участие", пише за 150 души (далечко от батальон, по-скоро рота и половина), за които обаче нямало пари да пътуват, но все пак "малка група" скоро "задължително щяла да замине за Сирия"... ...
                Без съмнение е несъмнено. И без да съм пророк ще предскажа, че 'международните осведомителни агенции' ще продължават упорито да отричат тези факти, за разлика от конспиративните сайтове и блогове ...
                ISIL твърдят, че представляват Ал-Кайда. Ал-Кайда отрича ISIL да ги представляват.
                Общо взето, в момента са 4 лагера във войната - асадистите, FSA+Ислямския фронт+Ал Нусра, ISIL и кюрдите.
                Е... още не съм стигнал "конспиративно"-то ниво , та да търся "скрит американски авионосец в Черно море" - http://www.dni.ru/polit/2014/3/5/267675.html
                Да , малко е за батальон, но сирийски арменци отдавна се сражават в Кесаб, а така и никоя световна информационна агенция не ни съобщи за "великото демократично" настъпление откъм границата на Турция и избиването на етническите арменци в града (Кесаб) , досущ имитиращо предните две масакрирания преди близо 100 години.

                http://www.panorama.am/am/politics/2...an-abrahamyan/ - това е на арменски, трябва да повикаме Пешо Голийски , та да превежда...
                За диалектиката на т.нар. "лагери" съм ти писал на лични.

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Не знаеше ли, че Хизбула е терористична организация? Ето:

                  Hezbollah is a Shiite Muslim political party and militant group that the United States and European Union consider a terrorist organization.

                  Read more: http://www.cfr.org/lebanon/hezbollah...llah,_h-010314
                  Без да претендирам за познания по инглизки на академично ниво, аз чета цитата по следния начин: "Хзб е шиитска политическа партия и милиция считана от САЩ и ЕС за терористична организация". Доколкото знам и други актьори, например Израел, също я считат за такава. Това прави ли я, de facto, такава?

                  Не се ангажирам да отговоря - само знам, че в Ливан тази партия/организация е с напълно легален статус и се ползва с доста високо реноме сред шиитското мнозинство, главно, заради социалната й политика към това мнозинство. Но това е друга тема.
                  Аз не задължава никого със свое мнение.
                  По-добре късно, отколкото още по-късно.

                  Comment


                    ISIL твърдят, че представляват Ал-Кайда. Ал-Кайда отрича ISIL да ги представляват.
                    Че претендираха, претендираха, ама вече е трудно да претендират. Сега се обясняват кой е по-ислямист. Освен това то гледна точка на нормалните терористи от Ал Кайда, ония са някакви хипер изроди /май точно тази дума бях срещнал/.


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Между другото, ISIL в момента са най-ефективните на бойното поле и не са особено затруднени от това, че водят война на два фронта - и в Сирия и в Ирак.

                      Провинция Хасака. Число убитых бойцов Джабхату Нусра и Исламского фронта возросло до 35 человек в ходе боев с ИГИШ за город Маркада на юге провинции.

                      В Дейр аз-Зоре Джабхату Нусра и Исламский фронт вытеснены из этого города в городок Аль-Сор в восточных окрестностях Дейр аз-Зора. Это привело к захвату полного контроля над Дейр аз-Зором со стороны ИШИГ. SOHR (базирующаяся в Лондоне обсерватория по правам человека в Сирии) подтверждает смерть по меньшей мере 7 бойцов ИГИШ, в результате боестолкновений. Источники сообщают, что ИГИШ удерживает пленными многих бойцов Джабхату Нусра и Исламского фронта.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Думах ви аз че ISIL стоят добре чисто стратегически ...
                        Дер-Зор пак си го вземаха: http://khilafa.org/?p=3381

                        A иначе епопеята около Касаб продължава :
                        Отслеживание и обсуждение эскалации военных конфликтов по всему миру. Обзор и описание военной техники и оружия.

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          Между другото, ISIL в момента са най-ефективните на бойното поле и не са особено затруднени от това, че водят война на два фронта - и в Сирия и в Ирак.http://khilafa.org/?p=3381
                          Koeто от своя страна говори, че Ирак ipso factum e страна в конфликта.

                          http://warsonline.info/siriya/siriya...2014-goda.html - инфо за бойните действия от 31.03.2014г.

                          Според официалните власти терористите готвят нова химическа атака - http://warsonline.info/siriya/boevik...z-damaska.html

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Аз следя войната единствено и само от тази тема. Така че въпроса може да изглежда глупав, ама кога се гушнаха ислямистките глобалисти с кюрдите? Едните по етнически стереотип са сепаратисти, другите по дефиниция обединители. Интересно.
                            Не са, това са 3 и 4.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Рамбо Амадеус написа Виж мнение
                              Без да претендирам за познания по инглизки на академично ниво, аз чета цитата по следния начин: "Хзб е шиитска политическа партия и милиция считана от САЩ и ЕС за терористична организация". Доколкото знам и други актьори, например Израел, също я считат за такава. Това прави ли я, de facto, такава?
                              И още десетина държави като Австралия, Канада и т.н.
                              Разбира се, че я прави - това е аршина за всички. +извършени съвсем реални терористични актове, вкл. извън Ливан
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                И още десетина държави като Австралия, Канада и т.н.
                                Разбира се, че я прави - това е аршина за всички. +извършени съвсем реални терористични актове, вкл. извън Ливан
                                Така тук уловката е че повечето от тези страни определят не самата Хизбула за терористична - а военното и крило.
                                Динаине на двойният Аршин на държавите определили военното крило на Хизбула за терористично мисля че сме се нагледали преддостатъчно.

                                Comment

                                Working...
                                X