Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn написа
    Ами странно е да не си чувал за Мусин, това означава, че следиш информацията, идваща само от едната страна, което обяснява доста неща.
    Това изречение ме хвърли в оркестъра, да знаеш Чакай да видим дали съм разбрал правилно: както сигурно знаеш, аз ползвам достатъчно добре други чужди езици, за да не ми се налага да чета на руски за това което се случва в Сирия, но - освен това ми казваш, че трябва да следя предаванията на някаква никому неизвестна информационна агенцийка, регистрирана в Абхазия (това въобще държава ли е?) преди 2 години, със съмнителен произход, финансиране и политическа ориентация, казваща между другото на официалния си сайт (за себе си):
    Целевая аудитория:
    те, кто еще не потерял способности к сопротивлению; кто готов, но не знает как, защитить свою страну, народ и семью.
    , предавания, водени на руски език от някакви руснаци (?) с инфантилни псевдоними като Марат Мусин, и какъв беше другия - Ел Мюрид(?), и ако не го правя, а се ограничавам до реномирани медийни групи с вековна история и мултимилионна аудитория като AP, BBC, AFP, Reuters, и дори по-нови като Al-Jazeera; това казваш означава, че "следя информацията, идваща само от едната страна" ...? Ами хубаво ако е така, ще продължавам да следя само информацията, идваща от едната страна, и да пренебрегвам ценния принос на Марат Мусин към пълната и неподправена истина.

    Да се върна на въпроса за статистиката. Ок, нека първоизточникът й да е SOHR - това, само по себе си, не я прави автоматично невярна, вярвам че не казваш това. Както вече писах на два пъти (не искам да се повтарям), ако има други данни, нека да ги видим. Да се стреля по вестоносеца заради вестите, които носи, не е особено зряло. Дай да говорим за тях (вестите).

    За Хизбула 1951 пусна линкове. 5000 души на фона на примерно 100,000 души сражаващи се за Асад, са си 5%. Всички знаем и че Хизбула бяха тези, които на практика превзеха Кусаир, сирийците гърмяха с артилерия от безопасно разстояние, докато хизбуласите щурмуваха града. Та ролята им сраженията въобще не е малка, за другите доброволци (имаше данни за иранци, иракски и йеменски шиити) не съм срещал още по-конкретна информация. Слуховете за иранския корпус са за 4000 души, яростно отричани от Иран засега. Т.е. има чуждо участие и в двата лагера.

    Но да се върнем към 2011 - тогава нямаше осезаемо присъствие на чужди сили на никоя от страните, но режимът от самото начало тръби за "чуждестранни агресори", "бандити" и т.н. Много добре знаеш, че това е стандартната пропаганда за "външния враг".
    Last edited by Dinain; 27-06-2013, 06:51.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Thorn написа Виж мнение
      Дано Асад ги изтрепе всичките!
      Старае се човекът, прави каквото може:

      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
      Truth will save the world

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        ...а се ограничавам до реномирани медийни групи с вековна история и мултимилионна аудитория като AP, BBC, AFP, Reuters, и дори по-нови като Al-Jazeera; това казваш означава, че "следя информацията, идваща само от едната страна" ...
        Не че се заяждам, но все едно аз да следя само "Первый канал" и подобни и да твърдя, че виждам трезво нещата

        Dinain написа Виж мнение
        Между другото, поразително е разглеждането на една тема само в плоскостта на "на кого да вярваме" - Русия или Запада? Т.е. очакваш, че едната от двете страни ще ти даде правилния отговор на загадката и всичко, което трябва да направиш, е да избереш на кого да повярваш, базирайки се на фенските си предпочитания? Има и трета опция, която дори не споменаваш - да използваш собствения си мозък.
        За последната опция трябва да знаеш и двете страни, а за едната не пишат в BBC и Reuters. Владея 4 езика (2 западни) и нямам езикова бариера да чета в различни сайтове, но примерно поствам откъдето по ми допада. Истината не винаги е точно по средата, а клони към една от страните (която за всеки е различна).
        Last edited by Sharana; 27-06-2013, 12:08.

        Comment


          Sharana написа Виж мнение
          За последната опция трябва да знаеш и двете страни.
          Anna-News вероятно е пример за "многостранност" и обективност, щом трябва да я гледаме за да придобием тези качества. Но за да я коментирам сериозно, само ще кажа че между нея и нацистките кинопрегледни от Източния фронт няма никаква разлика.
          Що се отнася до Лошите западни медии, именно в тях се предоставя възможност за изява и на "двете страни".
          Truth will save the world

          Comment


            ndragostinov написа Виж мнение
            Anna-News вероятно е пример за "многостранност" и обективност, щом трябва да я гледаме за да придобием тези качества. Но за да я коментирам сериозно, само ще кажа че между нея и нацистките кинопрегледни от Източния фронт няма никаква разлика.
            Що се отнася до Лошите западни медии, именно в тях се предоставя възможност за изява и на "двете страни".
            И кой е казал, че трябва да им вярваш безусловно или пък пишат само глупости без дори 10% истина??? Многостранна медия няма, сам си я правиш в главата като знаеш двете крайни позии.
            А по добрите западни медии даващи равен шанс и търсещи самата истина нещо различно от лошия диктатор Асад и онеправдания въстанал народ почти не се среща...

            Comment


              Sharana написа
              Не че се заяждам, но все едно аз да следя само "Первый канал" и подобни и да твърдя, че виждам трезво нещата
              Не се притеснявай - не се заяждаш. Излагаш се, ама мъжката, щом сравняваш Reuters (основана 1851 г.), AFP (1835 г.) или AP (1846 г.) с "Первый канал". Малко като Daimler и АвтоВАЗ - да, и двете правят коли, ама аз все пак предпочитам продукцията на Daimler, за теб не знам. Въпрос на светоглед явно

              И кой е казал, че трябва да им вярваш безусловно или пък пишат само глупости без дори 10% истина??? Многостранна медия няма, сам си я правиш в главата като знаеш двете крайни позии.
              А по добрите западни медии даващи равен шанс и търсещи самата истина нещо различно от лошия диктатор Асад и онеправдания въстанал народ почти не се среща...
              Никой не е казал, че трябва да вярваш безусловно на каквото и да било. Но тук се изказа мнение, че ако човек не следи предаванията на някакъв абхазец, едва ли не е невъзможно да има цялата картина. Един вид, следенето на абхазеца е задължително. Освен това, като писах за третата опция с мозъка, имах предвид това - новинарските медии не са единствения източник на информация, има книги, статии, изследвания, дискусионни форуми, документални филми, може и да се разсъждава самостоятелно.
              Last edited by Dinain; 27-06-2013, 14:46.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                Не се притеснявай - не се заяждаш. Излагаш се, ама мъжката, щом сравняваш Reuters (основана 1851 г.), AFP (1835 г.) или AP (1846 г.) с "Первый канал".
                Не ме интересува кой кога е създаден и колко читатели има. Едните ръсят, че лошия диктатор Асад избива онеправдания въстанал народ, а другите ръсят че срещу народно избрания и подкрепян Асад се бие само и единствено интернационална сган финансирана от Запада.
                Еднакво абсурдни пропагандирани виждания без значение кой кога е създаден...

                А ме провокира не този абхазец, който и аз не съм го чувал, а твърдението ти за "реномирани медийни групи с вековна история и мултимилионна аудитория".

                Comment


                  Ок, мен ме интересува кой кога е създаден и колко читатели/клиенти има, все пак това е универсална атестация за качество. Но, както казах, явно е въпрос на светоглед.

                  След това лирично отклонение, предлагам да се върнем към темата за Сирия.

                  Syria conflict: 'Suicide bomb' in Damascus Christian area
                  A blast in an old Christian quarter of the Syrian capital Damascus has left four people dead, in what Syrian state TV describes as a suicide attack.
                  Several people were injured in the attack in the Bab Sharqi neighbourhood, near a church.
                  Rebel sources confirmed the number of dead, but said the attack was caused by a mortar bomb.
                  More than 90,000 people have died and millions have been displaced by Syria's two-year conflict, the UN says.
                  Reports say that the bomber was wearing a suicide belt and blew himself up outside the Virgin Mary Greek Orthodox church.
                  A blast in an old Christian quarter of the Syrian capital Damascus leaves four people dead, in what Syrian state TV describes as a suicide attack.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Поредното видео, показващо хуманния облик на сирийските "бунтовници" - обезглавяване на християни. Интересното е, че се чува по някое време чиста руска реч.



                    П.С. Видеоматериалът не се препоръчва на хора със слаби нерви!

                    Всъщност видеото май е същото от линка на Thorn, но аз неговото по някаква причина не мога да го пусна при мен.
                    Last edited by Симеонов; 27-06-2013, 19:00.

                    Comment


                      А тука това, според снимащия, е попадение на ракета СКЪД в Алепо:

                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                      Comment


                        Експлозия е имало в християнския квартал Баб Тума в Стария град в Дамаск. Най-малко четири души са убити и няколко са ранени.

                        Кой и как финансира бунтовниците в Сирия
                        Last edited by STROSS; 27-06-2013, 20:31.

                        Comment


                          Симеонов написа Виж мнение
                          Поредното видео, показващо хуманния облик на сирийските "бунтовници" - обезглавяване на християни. Интересното е, че се чува по някое време чиста руска реч.



                          П.С. Видеоматериалът не се препоръчва на хора със слаби нерви!

                          Всъщност видеото май е същото от линка на Thorn, но аз неговото по някаква причина не мога да го пусна при мен.
                          Същото е видеото, обаче в описанието пише, че са екзекутирани поради подозрение, че сътрудничели на режима, а не поради религиозната им принадлежност. Тоест, екзекуция на пленници, нещо което правят и двете страни. Не виждам смисъл и от кавичките, разбира се, че са бунтовници. Написал си го така, сякаш са заклани защото са християни, или че заколването на християни е особено лошо, по-лошо от заколването на сунити, алауити, кюрди или някакви други. Не че това е невъзможно да се случи, и двете страни провеждат етнически прочиствания, засега с ограничен размер.

                          Между другото, тук се споменава, че християни започват да се присъединяват към про-асадистките опълчения:
                          At least four people killed in explosion in Christian neighbourhood of Bab Touma in Syrian capital, state TV reports.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            обаче в описанието пише, че са екзекутирани поради подозрение, че сътрудничели на режима, а не поради религиозната им принадлежност.
                            Християните не подкрепят ли Асад, защото ги е страх от ислямистите?

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Същото е видеото, обаче в описанието пише, че са екзекутирани поради подозрение, че сътрудничели на режима, а не поради религиозната им принадлежност. Тоест, екзекуция на пленници, нещо което правят и двете страни.

                              Не знам, но това си беше ритуално клане. Не като във времената на Саладин с един удар на сабята или брадвата, а тук джелатинът го натискаше с коляно и му режеше гърлото като на животно.

                              Comment


                                Динайн, да сте чували някой християнин (православен, римокатолик, дохалкидонец или протестант) или евреин да коли ритуално (или не) мохамеданин ???

                                Между другото най-вероятно иранците влизат окончателно и безвъзвратно пряко в конфликта - http://english.ruvr.ru/2013_06_18/Ir...to-Syria-0801/

                                Comment

                                Working...
                                X