Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    RIZAR написа Виж мнение
    Ми, че на арабите в Т-72 ките им ги продавахме с измислената в далечната 1959 г. радиостанция Р-123, за сметка на новата съвременна Р-173 (за 80-те г. ).
    Рицар, туй да им беше проблема..и на арабите, и на 72-ките.

    Comment


      Монте Кристо, колко синагоги, църкви и джамии взривиха тези жени:



      Същото събитие, снимано от високо:
      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
      Truth will save the world

      Comment


        И какво искаш да ми кажеш (покажеш) с това видео?!?!?!?!?!?!?

        Че някой сплаши женорята с изстрели във въздуха и те се изпотъпкаха като антилопи гну, нападнати от страховити крокодили? Надявам се, че в случая не се правиш на... "ляльо", та да ми твърдиш, че стреляха в множеството. Ха недей, и спри до тук!

        А защо сплашиха женорята? Защото издигат другото знаме и искат оставката на Башар. Съвсем нормална намеса на "органите на реда". При условие, че се води война, множеството само се размина с уплаха.

        И какво следва от цялата работа?!? Все едно аз да дойда у твоя съсед и да започна да ти подвиквам: "Махай се! Върви на палатка до язовира да ловиш риба! И без това вече не можеш да любиш жена си и тя се чувства незадоволена. Само аз мога да я оправя!!!"
        А дали е така в действителност? Каква ще бъде твоята реакция при подобно стечение на обстоятелствата?!?

        Comment


          Колегата Dinain е автор на култовата фраза че " Лавров никой не го пита" по отношение на разискваната тема, така че с основание можем да го приемем за "лош пророк" в кръга на шегата

          Мнение на колегата Торн " В конкретния случай тези са военопрестъпници."
          Ако критериите за военнопрестъпник са тези на Ал Нусра... то всички които пишем в този форум сме военнопрестъпници. Най -малкото защото подхождаме с доза критичност към ценностите на крайния сунитски ислям изповядан от въпросната групировка

          Comment


            На война има зверства, но за "опозицията" в Сирия такива подвизи са показни и повод за гордост:

            Може би колега Ndragostinov ще ни убеди че нещо бъркаме кардинално..
            Last edited by Valio; 18-05-2013, 13:47. Причина: Поста е редактиран в по-умерен тон

            Comment


              Предполагам, че сега ndragostinov, Dinain, Matrosov & Co. най-малкото ще ни убеждават, че на подобно дело не са способни "фрийдъмфайтърите" от FSA, а рязането на глави е приоритет само на ислямистите-джихадисти, т.е. те са лошавите "революционери", за постъпките на които "колегите" от форума не отговарят (sic!).
              "Демократичните слободни" се борят против диктатора (пардон - кучето Башар), а не против сирийския народ Ама той и Кери бил стигнал до подобен извод...

              Всичко това идеално се вписва в моралните ценности на свещените западни демокрации.

              Comment


                Ако не прекратите пропагандата и офтопика, ще се наложи да заключа темата.
                Last edited by Dinain; 17-05-2013, 19:46.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  monte christo написа Виж мнение
                  И какво искаш да ми кажеш (покажеш) с това видео?!?!?!?!?!?!?

                  Че някой сплаши женорята с изстрели във въздуха и те се изпотъпкаха като антилопи гну, нападнати от страховити крокодили? Надявам се, че в случая не се правиш на... "ляльо", та да ми твърдиш, че стреляха в множеството. Ха недей, и спри до тук!

                  А защо сплашиха женорята? Защото издигат другото знаме и искат оставката на Башар. Съвсем нормална намеса на "органите на реда". При условие, че се води война, множеството само се размина с уплаха.

                  И какво следва от цялата работа?!? Все едно аз да дойда у твоя съсед и да започна да ти подвиквам: "Махай се! Върви на палатка до язовира да ловиш риба! И без това вече не можеш да любиш жена си и тя се чувства незадоволена. Само аз мога да я оправя!!!"
                  А дали е така в действителност? Каква ще бъде твоята реакция при подобно стечение на обстоятелствата?!?
                  Да разбирам ли, че одобряваш стрелбата във видеото? И какво ще отговориш на първоначалния ми въпрос? Може би скандирането на искания за оставката на Асад е еднакво тежко престъпление?
                  Truth will save the world

                  Comment


                    Antiship cruise missiles could make it more difficult for the United States and its allies to impose a naval embargo, establish a no-fly zone or carry out airstrikes in support of Syria’s rebels.


                    Русия изпраща на Асад ракети "Оникс" заедно с "Бастион".

                    Comment


                      Список сбитых самолетов сирийской армии: http://skywar.ru/syrianrevolt.html

                      Comment


                        Valio написа Виж мнение
                        Колегата Dinain е автор на култовата фраза че " Лавров никой не го пита" по отношение на разискваната тема, така че с основание можем да го приемем за "лош пророк" в кръга на шегата

                        Мнение на колегата Торн " В конкретния случай тези са военопрестъпници."
                        Ако критериите за военнопрестъпник са тези на Ал Нусра... то всички които пишем в този форум сме военнопрестъпници. Най -малкото защото подхождаме с доза критичност към ценностите на крайния сунитски ислям изповядан от въпросната групировка
                        Май е станало недоразумение. Имам предвид, че ислямистките гадове са военнопрестъпници.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          70-100 различни бунтовнически групировки с размер от дузина до няколко стотин бойци. Само това пояснение разбива на пух и прах тезата за "ислямистите срещу светския режим на Асад", която се опитват да прокарват множество руски източници.
                          С проста аритметика, Торн Фактът, че има толкова много различни групировки сочи, че те нямат общ знаменател. Ако всичките, или поне някаква значима част от тях бяха ислямисти (което да обоснове тезата), досега тези ислямисти щяха да са намерили общ език и да действат съгласувано, т.е. щеше да има израстнало някакво "обединение на ислямистите", която да обединява поне 20-30 от тези групировки - а такова няма. Казано по друг начин, за да е вярна тезата, айде не всички, но поне мнозинството бунтовници трябва да са ислямисти (да речем 60%) - аритметически това значи, че към 60 от тези групировки трябва да са ислямистки групировки; и ако това беше вярно, тези към 60 групировки трябваше да действат поне като някаква рехава коалиция. Но това не се случва, което показва че не намират общ език, което показва че ислямистите, и да ги има сред бунтовниците, далеч не са много. Според мен тези групировки, или "бутновнически батальони", както ги наричат в NYT, са стандартните за региона възникнали опълчения на териториален признак - град/село/район/махала.
                          Винаги ще има лоши и по-лоши копелдаци. Но аз не мисля, че толкова лесно ислямисти ще дойдат на власт в Сирия. И Сирия, и Египет (в Египет днес обявиха победителят на втори тур на президентските избори - кандидатът на Ислямските братя) не са Афганистан, там има общество, някаква индустрия, офицерската каста с традиции. По скоро ще стане някакво боричкане, като във всички тези страни ислямистите винаги ще държат някакъв осезаем дял от общественото мнение (20-30%), достатъчен, за да се съобразяват с тях, но недостатъчен, за да правят каквото си искат (примерно да наложат управление по шериата, крайности като Афганистан или Иран).
                          режимът е готов да използва химически оръжия и си сътрудничи с Ал Кайда:
                          .


                          След една година мога с мрачно удовлетворение да кажа, че моето виждане за ситуацията, което беше в мрачни и песимистични тонове, се оказа по-близо до действителния развой на събитията.
                          Last edited by Thorn; 17-05-2013, 18:20.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            sfaselin написа Виж мнение
                            http://www.nytimes.com/2013/05/17/wo...anted=all&_r=0

                            Русия изпраща на Асад ракети "Оникс" заедно с "Бастион".
                            Интересно. Турция ще трябва да внимава, да не запише някоя фрегата разход ако се приближи на по-малко от 200 километра до сирийското крайбрежие. А с точно тази ракета, не само фрегатата, но и екипажа ще отиде разход.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Thorn написа
                              След една година мога с мрачно удовлетворение да кажа, че моето виждане за ситуацията, което беше в мрачни и песимистични тонове, се оказа по-близо до действителния развой на събитията.
                              Ама ти и в Сирия започна да виждаш ислямисти зад всяко храстче. Ако ислямисти вече са дошли на власт в Сирия, съм го пропуснал. Нали Монте Кристо заяви, че Асад остава? Разминавате се значи
                              Това в кръга на шегата. Ако трябва да сме сериозни, преди една година сме разисквали положението преди една година и не можеш от това да преливаш в някакъв "развой" - некоректно е. И го знаеш.

                              Като стана дума, никой не извади каквито и да било данни за броя на окачествените като "ислямисти" бунтовници сред общата маса такива. Нито преди една година, нито сега. Никакви данни, дори най-груби. Ако някой има такава информация, ще е полезно да я сподели.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Значи доставката на усъвършенствани версии на противокорабните ракети Якхонт от Русия е вече потвърдена от различни източници.
                                Сега очакваме да се потвърдят информациите и за доставката на системите за ПВО Це-300 , които са били изпратени още в края на миналата година, по-точно месец ноември. Според непотвърдените (засега) слухове руски военни инструктори в момента тренират и обучават на място сирийските екипажи.

                                Товарищ Асад трябва да изпрати сърдечни и искрени благодарности на другаря Путин за качественото съветско въоръжение, което е получил

                                Comment

                                Working...
                                X