Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    iasen ianakiev написа Виж мнение
    http://ria.ru/arab_sy/20130514/937173750.html -Сирия набира доброволци за операции против Израел на Голанските възвишения.Асад готви партизански действия срещу Израелската армия на окупираните от израелците Голански възвишения.Сирия май си проси война с Израел.

    Не ми се вярва, партенки.

    Comment


      феп написа Виж мнение
      От едното филмче и си направи извода че Сталин е създал държавата Израел?!?http://www.youtube.com/watch?v=Bb2koewANt0

      Наистина ли мислиш така?!
      Ми няма кой друг... По него време Чърчил е бил в опозиция...Рузвелт е бил мъртъв...на наследникът му не му е било приоритет израелската държава, така че познай от три пъти.
      Чан или Шарл?

      Comment


        Мао е създал Израел. Като ще е гарга, да е рошава.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          monte christo написа Виж мнение
          При всички положения ще предприеме нещо. При всички положения. Разбира се, не широкомащабна война (за това тя няма сили, пък и от Москва няма да допуснат подобен сценарий, т.е. сирийско "своеволие" по отношение на Израел, както повече няма да допуснат и "еврейско" своеволие по отношение на Сирия), но с партизански тормоз по Голан, сирийската страна един вид ще си отмъщава.
          Сирия няма да предприеме нищо, най-малкото "партизански тормоз по Голан". Дори навремето през 60-те години схватките между Сирия и Израел са се водили с размяна на артилерийски и въздушни удари, а в момента такова нещо е изключено (резултатът ще е съкрушителен за Сирия). Израел извърши 4 нападения на цели в Сирия (айде, 3 нападения и един демонстративен полет - със или без "позволението" на Москва) през последните години, без никаква реакция от Сирия. Виж, ако има пето, режимът на Асад с голяма вероятност вече ще бъде принуден да реагира. Очаква се Иран, евентуално, да опита да отмъсти чрез терористично нападение на израелски туристи или посолства някъде в трета страна.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Създал не създал, никой нямаше да приеме измислената държава "Израел" за юридически обект, ако не беше гласуването на Сталин и лакеите от несъществуващата днес държава ЧССР и Полша. И това е ясно не само от някакво си филмче ,а и от редица договори между съветските и израелски ръководители.
            Да включим все пак и Сирия, щото за нея става дума. Сирия от 50-те години на 20-ти век и до днес получава бойна техника с меко казани "скопени" х-ки . Изключение прави Ливанската война, за която стана няколко пъти реч и през която самите руснаци се уплашиха за качеството на своето ПВО и се принудиха да изпратят по нова техника избирайки и пренареждайки своята бойна тактика.
            Сирия не е получавала самолети Су-27. Да не говорим за 30 год. С-300. А я си преставете С-400 . Абсурд.
            За какво сравнение може да става реч ???
            Изралците получават свръхкачествена съвременна техника с каквато не разполагат супердържави като Франция, Германия и Италия, например, а сирийците получават одъртяла морално, технически и стратегически техника при това със скопени х-ки, като намален радиус на радарите на самолетите, липса на РЕБ по тях, липса на съвременни с-ми за насочване и у-ние на огъня.
            Ми, че на арабите в Т-72 ките им ги продавахме с измислената в далечната 1959 г. радиостанция Р-123, за сметка на новата съвременна Р-173 (за 80-те г. ).

            База за сравнение няма. За това и А. Садат изгони съветски "помагачи" през 70-те год. и сключи сепаративен мир в Кемп Дейвид, разбирайки , че срещу ръжен не се рита.

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Сирия няма да предприеме нищо, най-малкото "партизански тормоз по Голан".
              Досега прогнозите ти за развитието на войната в Сирия бяха напълно опровергани от всичко, което се случи. Сега си (за кой ли път) прекалено убеден, че нищо не застрашава гражданите (и войниците от армията) на Израел!? Да не би да си се промъкнал от Голан през "гърлото на Кинерет" и да си търсил покрай Гильбоа някоя наследница на онази от Ейн-Дор, която да те е светнала за бъдещето? Дано да си прав...

              Comment


                Създаването на Израел е интересна тема, но не и е тук мястото. Иначе Сталин наистина е имал надежди, че страната може да е социалистически ориентирана. Де факто отците основатели са били с доста леви убеждения.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Аз прогнози по принцип избягвам да правя (като тази че армията си връща Ракка до дни) - оставям го на врачките и сеирджиите. Единственото, което съм казал е, че конфликтът ще е дълъг, кървав и режимът няма да оцелее в него. Изключителната ти натовареност по темата пречи да го видиш, но аз съм далеч от мисълта да убеждавам фанатици. Ако те успокоява, чакай реакция от Сирия и възкръсването на федаините.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Ако има интерес, можем да създадем самостоятелна тема (създаването на Израел) за това и да отделим съответните постове. Има ли?

                    Comment


                      https://www.youtube.com/watch?featur...&v=9cc-HC1CnJg - Ислямските терористи в Сирия трепят наред,пленените май са войници от армиятя на Асад.Като гледам тия кадри мисла че жестокоста на правителствената армия към бунтовниците и подкрепящото ги население е напълно оправдана.
                      Last edited by iasen ianakiev; 16-05-2013, 14:59.

                      Comment


                        В конкретния случай тези са военопрестъпници.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Аз прогнози по принцип избягвам да правя (като тази че армията си връща Ракка до дни) - оставям го на врачките и сеирджиите.
                          А аз да съм твърдял някъде, че "армията си връща Ракка до дни"?!? На база на (несъществуващия вече) репортаж на арабската Раша Тъдей (http://arabic.rt.com/media/vids/2013...4073dbbd90.mp4) бях обявил следното: "Армията се завръща в Ракка", а не "си връща Ракка". Разликата е огромна.

                          Ставаше дума за правителствените части (подкрепленията) от Табка, които според репортажа на Раша Тъдей от 10-11 март, бяха заснети да навлизат в периферията на града най-вероятно от това място: http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35...80039&z=18&m=b
                          1.0 Както знаем, опозицията е отбила всякакви опити за навлизане в града на правителствените части.

                          Други варианти:
                          1.1. Репортажът излъчен на 10-11 март отразява събития още от 5-6 март, когато опозицията установи почти пълен контрол над Ракка. С цел пропаганда, опитът за навлизане в града на подкреплението от Табка беше излъчено с няколко дена закъснение, за да се създаде впечатление, че отвоюването на града е започнало и е неизбежно.
                          1.2. Някакви части от 17 дивизия да са направили опит да навлязат в града, след като той падна в ръцете на опозицията (т.е. Ахрар аш-Шам и FSA).


                          Dinain написа Виж мнение
                          Единственото, което съм казал е, че конфликтът ще е дълъг, кървав и режимът няма да оцелее в него. Изключителната ти натовареност по темата пречи да го видиш, но аз съм далеч от мисълта да убеждавам фанатици. Ако те успокоява, чакай реакция от Сирия и възкръсването на федаините.
                          Тук въпросът не е до фанатизъм, а до далновидност и до трезво мислене. Според мен, точно те ти липсват. Войната в Сирия е кауза пердута за бунтовниците и Запада отдавна го разбра. Заради това се разшетаха да ходят до Русия да правят метани на "руския цар", както западната преса обяви Путин, и да го молят като... просяци.
                          На бъдещата конференция, на която ще се решава съдбата не на Сирия, не на Асад (на всички е ясно, че той остава, само на Dinain все още - не), а ще се решава съдбата на "светската" опозиция, т.е. ще трябва да спасят каквото остана от нея. И колкото по-рано, по-добре. Защото другите от бунта са отписани.

                          Надявам се, че от време на време хвърляш по един поглед тъдява: http://en.wikipedia.org/wiki/Templat...r_detailed_map Към днешна дата положението на бунтовниците никак не е... зелено.

                          Comment


                            Май не ме разбра. Не ме интересува въобще на какво базираш прогнозите си, нито ме интересуват самите прогнози. Най-малко ме интересува фанатизма ти или да споря с теб за бъдещи събития.
                            Това е военно-исторически форум, като такъв по дефиниция има насоченост към събития от миналото (т.е. вече случили се).
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Съществува тема, не точно за създаването, но за войната за независимост - според мен достатъчно близко.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Значи тези, които разрушиха синагогите, църквите и джамиите в Сирия трябва да са "борци за свобода", за разлика от мен... Тези, които извършват атентати срещу мирните жители, значи и те - за разлика то мен - са "борци за свобода"!?

                                Сирия. Война и Вера
                                Last edited by monte christo; 16-05-2013, 22:00.

                                Comment

                                Working...
                                X