Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Работата с египетско-иранската корабна афера става дебела. Бъркотията в информацията явно се дължи на това, че последните дни египетските ВМС всъщност са задържали общо 3 ирански кораба, с общо 200,000 (двеста хиляди) единици оръжие на борда.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment




      Химическо оръжие - самогон
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment




        Интервю на Башар Асад пред турски телевизионен канал.
        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
        И. В. Сталин

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          http://www.worldtribune.com/2013/04/...oast-of-sinai/

          Работата с египетско-иранската корабна афера става дебела. Бъркотията в информацията явно се дължи на това, че последните дни египетските ВМС всъщност са задържали общо 3 ирански кораба, с общо 200,000 (двеста хиляди) единици оръжие на борда.
          Странно...че това означава "общо 200,000 (двеста хиляди) единици оръжие на борда"?
          Армия Асад разполага с необходимия брой оръжия.
          (Асад е натрупани оружие за много години на склад. + и сега той е не разполага 200 000 войници.)
          Очевидно - 200 000 е брой на елементите на военна амуниция.
          Храна, боеприпаси, радиостанции и др.
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Написано е ясно на английски език - става дума за оръжия (firearms, weapons), не за храни и радиостанции. Отделно мунициите към тях.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              200 000 пушкала заедно с мунициите на няколко рибарски кораба няма как да се поберат.

              Comment


                Разбира се, че могат. Има траулери по няколкостотин тона.

                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Пише за 50000. И май ще се окаже, че въобще не са за Сирия.

                  Comment


                    piston написа Виж мнение
                    Интервю на Башар Асад пред турски телевизионен канал.
                    Ръси клише след клише, но той няма и какво толкова да каже. По-интересно е че изглежда съвършено спокоен и е с акъла си. Няма дори сянка от истерия или фанатизъм.
                    Това донякъде обяснява защо успява да се задържи почти две години. Ако си спомняте, накраят Кадафи съвсем беше изперкал и само глупости ръсеше.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Kramer написа Виж мнение
                      Пише за 50000. И май ще се окаже, че въобще не са за Сирия.
                      @Kramer
                      Това е само за единия кораб. Много е интересно, закъде ли ще се окаже че са. Хамас по никакъв начин не може да използва такова количество. То кой ли може в региона - Хамас, Хизбула, Асад, някакви суданци, сомалийци?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Сомалийците не ми се вярва да са. Това е оръжие за десетки милиони. Някоя от милициите дори да събере парите не биха рискували вабанк с една единствена сделка.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Няма лошо! Ще им се намали бройката в Европа, че и по-света!

                          Comment


                            Ако оръжието беше за Сирия, защо просто не го доставят със самолет в Дамаск или с военен десантен кораб? Така щеше да се случи гарантирано, не е като светът да не знае, че Иран поддържа Асад. Макар че не се сещам на кого другиго му трябва да въоръжава малка армия в района.

                            Иначе от Гардиън - http://www.guardian.co.uk/world/2013...ights-security
                            Вкратце - САА постепенно се изтегля от Голан, Израел е притеснен от създаващия се вакум. Защо въобще Асад е пазил толкова Голан? Ако бях на негово място, това би била едната посока, от която щях да съм убеден, че няма да идват муниции за бунтовниците и бих си изтеглил войските оттам към някакви по-належащи проблеми. Евентуално с бонус точки ако бунтовниците направят някакъв сакатлък с израелските граничари и това намали готовността на САЩ да подкрепя бунтовниците.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Те бунтовниците само това им трябва да направят някакав сакатлък на границата с Израел.Изрелският отговор ще е такъв,че боевете с армиятя на Асад ще им се сторят като детска игра.Израелската армия ще изравни района с земятя.

                              Comment


                                Да съгласен съм с теб Kramer,че тези части са цени и ще понесат излишни загуби в евентуални боеве с ССА сиреч ще бъдат губени добре подготвени и технически грамотни военни кадри.Но поне според мен в Сирия работите са на живот или смърт и за режима и за бунтовниците.Така ,че работите не са току-тъй.Всякя от страните впрягя всичките си сили в бойните действия.Пак ще кажа борбата в Сирия е на живот и смърт.Победата на едните ще доведе до пълното унищожение на другите.

                                Comment

                                Working...
                                X