Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Неоколониализъм в дейтвие:

    Франция и Великобритания са готови да въоръжат сирийските бунтовници дори при липса на единодушна подкрепа сред държавите от ЕС. Това заяви френският външен министър Лоран Фабиус, цитиран от „Франс прес".

    Париж и Лондон ще призоват за насрочване на по-ранна дата за следваща среща на ЕС, на която ще се обсъди сирийското оръжейно ембарго и ще решат да въоръжат бунтовниците, ако останалите страни от ЕС не постигнат единодушие, изтъкна той.

    Франция и Великобритания искат „европейците сега да премахнат ембаргото, така че бойците на опозицията да имат възможност да се защитят", каза той за радио Франс инфо.

    Ако не се постигне единодушие за мярката в ЕС, френското и британското правителства ще решат да доставят оръжия, изтъкна Фабиус.

    Франция „е суверенна държава", добави той.

    Следващата среща за ембаргото е насрочена за края на май, но Фабиус подчерта, че Париж и Лондон искат срещата да се проведе по-рано.

    „Трябва да действаме бързо" и „заедно с Великобритания ще поискаме срещата да бъде изтеглена", подчерта френският топ дипломат и добави, че не изключва тя да се проведе още в края на март.

    Във вторник премиерът на Великобритания Дейвид Камерън заяви, че Великобритания ще обмисли дали да пренебрегне оръжейното ембарго на ЕС и доставянето на оръжия за сирийските бунтовници за сваляне на Башар Асад.

    Миналият месец ЕС прие поправки към ембаргото, които позволяват на страните членки да изпращат „не смъртоносно" оборудване за сирийската опозиция.

    Вчера руският външен министър Сергей Лавров се срещна с британския си колега Уилям Хейг. По време на пресконференцията Лавров заяви, че предоставянето на оръжия на сирийските бунтовници е в явно нарушение на международното право.

    http://news.ibox.bg/news/id_2040044273

    Comment


      Сега гледах снимки от Алепо,гробищата са препълнени, и почват градинки ,паркове да превръщат в такива,направи ми впечатление че много от труповете са с превръзки,явно и двете страни не взимат пленици,индианци.

      Comment


        monte christo написа Виж мнение
        Хм, интересно ...

        Иордания накануне мести салафитов

        [B]

        Джихадисты, получившие боевой опыт в ходе войны в Сирии, привыкшие к запаху крови, не морщась рассказывающие о страшных преступлениях против сирийского народа, о том, как рубили головы “неверным”, резали им руки и ноги, вспарывали животы ещ¸ живым беременным женщинам и играли их младенцами в футбол, вся эта мразь возвращается в Иорданию, и скатертью дорога!

        http://anna-news.info/node/10147
        Това е една репетиция, която при успех естествено джихадистите ще я прилагат и на други места - атентати, взривове на домове, убийства, терор.

        Comment


          Йордан 3 написа Виж мнение
          Че Асад печели войната и армията му бавно и сигурно възстановява закона е вън от съмнение
          Хайде сега с факти да се обосновеш. В определени кръгове така мислеха и за Кадафи. Ел-мюрид, за_кадафи, Мусин. Гледам, че и коментарите на anna-news вече влязоха в арсенала. Така да се каже, започват да се изясняват нещата и новите включвания.

          Comment


            Matrosov написа Виж мнение
            Гледам, че и коментарите на anna-news вече влязоха в арсенала. Така да се каже, започват да се изясняват нещата и новите включвания.
            Кво имаш против anna-news? Или ше кажеш че това за салафитите не е вярно?

            Comment


              foton11 написа Виж мнение
              Сега гледах снимки от Алепо,гробищата са препълнени, и почват градинки ,паркове да превръщат в такива,направи ми впечатление че много от труповете са с превръзки,явно и двете страни не взимат пленици,индианци.
              Пътят към демокрацията е трудн. Война ще убият много повече хора.
              Повече от един милион души са станали бежанци, оставяйки "свободни" територия.
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                korto, разкажи какви са му впечатленията за конфликта - всякакви описания първа ръка биха били интересни.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Значи, ако се вярва на итар-тасс и брейкингнюз, във вторник са убити около 60 бунтовници, а вчера - към 138 бунтовници. Това са боеве из цялата Сирия. Наистина, бунтовниците дават изключително големи жертви. Странно защо, но и заплатите им, които са плащат от Саудитска Арабия и Катар не са големи - между 100 $ и 200$ на месец. Разбира се, за правителствената армия трудно се изнамират данни с убитите, но според непотвърдени източници и анализи, от началото на конфликта близо 40 000 алауити са станали жертва на войната (войници и мирно население).

                  Comment


                    Статия за шариата в Сирия: A Battle for Syria, One Court at a Time

                    Някаква опозиционна радост: أوغاريت حوران , استراحة الجيش الحر داخل كتيبة الهندسة في ارض المعركة

                    Comment


                      Абу Джамал пак е избухнал с интересен клип - водят някакво полево сражение, пленяват армейци:

                      18+ Rebel gets headshot from assad soldiers caught on camera

                      Неговия отряд по принцип действа около Дераа, оттам ще да е клипа.

                      Comment


                        Добре де, интересно ми откъде знаете колко пари пращат от Катар и колко получава всеки един боец :О. А информация колко патрона са изстреляли нямате ли!?? Освен ако не сте били в Сирия през последните няколко месеца, няма как да твърдите такива данни, пък били те публикува в АННА или BBC. това са просто спекулации, можем да сме сигурни(и то не винаги) само след като видим снимковия материал на събитията. Така разбрахме, че Ракка е паднал, но нищо по сериозно - когато/ако излезе клип показваш части на САА да "прочистват" Ракка от бунтовниците, тогава ще ни стане ясно, че правителството взима надмощие, засега няма такава информация(като изключим някой недоказани твърдения) така че, може да приемем че статуквото продължава и бунтовниците продължават офанзивата си.
                        Не приемайте думите ми като доказателство, че съм на страната на бунтовниците(най-малкото няма клип потвърждаващ това), напротив иска ми се Ассад да победи в тази война, но поне се опитвам да гледам на нещата без да съм сложил розовите очила.

                        Comment


                          А квитанции за "заплатите" на FSA не искаш ли? Ако толкова те интересуват "спекулациите", обърни се направо към Анхар Кочевна. Тя е наясно кой колко взема

                          Ако гледаме само снимков и видеоматериал (демек истинските доказателства), ще излезе, че общо убитите във войната до момента са само няколко хиляди (примерно 5-6 000 души). Е, нема как, за почти две години военни действия, нали? Правителството се бие навсякъде с бунтовниците, не само в Ракка.

                          Сега ще те "светна" защо опозицията залива интернет с клипове . По този начин тя доказва на покровителите си, че нещо в Сирия се върши - убити шахиди (иншалла'), гръмнати танкове, завзети селца. По този начин се подхранва самочувствието, което трябва да смачка в сърцето обикновения земен и човешки страх, докато същевременно се търси съчувствие и солидарност сред световния ислямизъм. Ако клиповете спрат - спира и финансирането. Бунтовниците нямат друг изход, освен офанзива след офанзива. Трябва да се върши работа. Времето тече, а населението започва лека-полека умствено (а на места и физически) да се оттича в полза на Асад.

                          Про-баасистките телевизии няма да покажат свои убити войници, нито изгорелите танкове в току-що отвоювания (за N-ти път) квартал. Съответно няма и да отразят каква да е локална операция. Действа цензура и се отразяват само успехите. Дори труповете на Шабиха не се заснемат, а про-баасисткото опълчение също дава жертви. Виж, за убитите през последните дни по фронтовете няколко полковници и бригаден генерал нямаше как да скрият. Нали, те са герои, паднали за защита на родината и трябва да им се отдаде необходимото.

                          Аз съм против бунтовниците, защото по-голямата част от тях (особено ислямистите) не са сирийци и унищожиха една хубава светска държава с екзотична и древна култура, която беше достатъчно толерантна към религиозните си конфесии. Ислямистите (салафитите) унищожават и паметници на културата. Колко шиитски минарета и джамии гръмнаха вече? Ако опозицията имаше акъл, нямаше да прави самоубийствени мега-атентати с тонове тротилов еквивалент против населението. Асад отдавна не е важен в тази война, макар да продължава да бъде патрон. Това е война на оцеляване, а не на идеологии и диктатури.

                          Джек Лондон имаше един разказ за гладният, но вече изтощен вълк, който дебнеше премръзналият ловец и го чакаше да умре, но ...
                          Last edited by monte christo; 15-03-2013, 05:18.

                          Comment


                            "Франция и Великобритания ще настояват следващото съвещание на Европейския съюз за оръжейното ембарго за Сирия да бъде изтеглено за по-ранна дата и ако няма единодушие, ще решат на национално равнище да доставят оръжие на сирийските бунтовници, съобщи френският външен министър Лоран Фабиюс, цитиран от АФП.

                            Париж и Лондон настояват пред европейците за вдигане на ембаргото, за да има възможност съпротивата срещу режима да се защитава, заяви министърът по радио "Франс енфо"."

                            Бях попаднал на информация че, ако бъде вдигнато оръжейното ембарго за Сирия то автоматически Русия ще достави РПО «Шмель» за САА (имало някаква договореност между великите сили за неизползването на това оръжие в Сирия). Във връзка с това споделям неофициална информация от 13.03.2013г. че от военно летище в района на Екатеринбург е излетял Ил-76 за Алепо Сирия именно с такъв товар на борда. Съседът ми работи в танкостроителният завод в Н.Тагил и вчера подхванахме темата за Сирия и конфликта. Та този завод работел на 4 смени в момента, имат големи поръчки за ДЗ за танковете и голямо количество Панцирь-С1. Голяма част от Панцирите е за Индия а останалото за държава в средния изток. Според него "големите" отдавна са се разбрали и единствено някой арабски и неарабски второстепенни играчи се опитват да играят своя роля в конфликта.

                            Comment


                              NATAN написа Виж мнение
                              "

                              Съседът ми работи в танкостроителният завод в Н.Тагил и вчера подхванахме темата за Сирия и конфликта. Та този завод работел на 4 смени в момента, .
                              Потвърда.
                              Нашата организация е имала договори за доставка на граждански стоки от тях. От миналата година те спиране всички договори. Те казват - всичко на производствения капацитет на завода, натоварени военни договори.

                              Государство выделили столько денег, что несколько лет они будут работать только на военных
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                Външните спонсори на сирийската опозиция пречат да започне диалог и прекратяване на насилието в Сирия. Това заяви ръководителят на МВнР на РФ Сергей Лавров на срещата с представители на сирийския Национален координационен комитет, предава ИТАР-ТАСС.

                                http://bulgarian.ruvr.ru/2013_03_11/...kata-v-Sirija/

                                Comment

                                Working...
                                X