Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Разбира се, че е осакатена, аз имах предвид нейния мобилизационен и технически ресурс.
    Су-24 не съм виждал да е свален. На едно видео се вижда текст за свален Миг, който обаче си е Су-22 (най-вероятно) .
    Като цяло ти благодаря за съпорта и съм съгласен с нещата от твоя пост.

    Comment


      Dinain написа Виж мнение
      Господата Rizar и monte cristo могат да си гледат предаванията на разни отнесени блогъри от паралелната вселена колко искат. Междувременно излизат новините след срещата на "Приятели на Сирия" в Рим:

      http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-21612130
      Независимо от гръмките изявления на Кери, американците ще дадат помощ на опозицията само за 60 млн.$ във вид на лекарства и храни. Никакви оръжия; Те и на предишната държавна секретарка Хилари изявленията бяха много ястребски, но реално нищо; Как да им вярваш?

      Comment


        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


        Ето къде са хеликоптерите на Сирийската армия, летят си над алахакбаровските викове на бунтовниците.
        Last edited by RIZAR; 01-03-2013, 10:43.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          ...Народния фронт за освобождение на Палестина
          Ба тия още ли са живи? Явно искат да се реанимират закачайки се за някакви по-значими движения в момента.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            @Rizar, не би било зле в постовете ви да има малко по-малко лозунги.
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Окей, извинявам се. Промених поста.

              Comment


                albireo написа Виж мнение
                Ба тия още ли са живи? Явно искат да се реанимират закачайки се за някакви по-значими движения в момента.
                Сега като загледах емблемите, тия от клипа са някаква ептен дребна фракция:



                Popular Front for the Liberation of Palestine – General Command

                Comment


                  Конвой на сирийски бунтовници от ислямската групировка "Джихад Ал Нусра" пътуващ към Дамаск бива взривен от снаряд изстрелян от Сирийската арабска армия. Терористите повечето които наемници от съседни арабски държави биват размазани на парчета. http://www.youtube.com/watch?feature...v=196CI4YDr_4#!

                  Comment


                    Аз не мога да разбера защо им е на американците и европейците да помагат на бунтовниците, пък било то с лекарства и храна. Нещо ми се губи явно. Откъде им е мотивацията?

                    Comment


                      Zalmoxis написа Виж мнение
                      Аз не мога да разбера защо им е на американците и европейците да помагат на бунтовниците, пък било то с лекарства и храна. Нещо ми се губи явно. Откъде им е мотивацията?
                      За Европа и Америка основната мотивация е иранското влияние в региона. След това руското. А тези неща са свързани пряко и с Китай. С други думи, използват сирийската опозиция 1) за да ликвидират проиранския режим в Сирия и 2) за да изтощават Иран в процеса на борбата.

                      Comment


                        След като ислямистите ни демонстрираха висш пилотаж в използването на дейзи-чеин, явно са достигнали нови висини:

                        SAA tank takes a double hit

                        Аз за пръв път виждам такава система. Вътре едва ли е останал някой жив.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          След като ислямистите ни демонстрираха висш пилотаж в използването на дейзи-чеин, явно са достигнали нови висини:

                          SAA tank takes a double hit

                          Аз за пръв път виждам такава система. Вътре едва ли е останал някой жив.
                          Взрива не идваше ли отдолу ??? Не се виждат никакви ракети ?

                          Comment


                            Да, това са мини или по-скоро дистанционно управляеми взривни устройства. Вижда се, че танкът продължи още малко да се движи по инерция и след втората експлозия.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              За Европа и Америка основната мотивация е иранското влияние в региона. След това руското. А тези неща са свързани пряко и с Китай. С други думи, използват сирийската опозиция 1) за да ликвидират проиранския режим в Сирия и 2) за да изтощават Иран в процеса на борбата.
                              Аха. По принцип на мен не ми пука, особено просто това специално ми направи впечатление. Още не ми е ясно какво точно очакват да спечелят от ислямистите, ама какво ли разбирам аз от геополитика

                              Comment


                                RIZAR написа Виж мнение
                                Взрива не идваше ли отдолу ??? Не се виждат никакви ракети ?
                                Няма ракети, минирали са пътя с "тандемен" IED.

                                Comment

                                Working...
                                X