Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Международното летище на Алепо почти е превзето, авиобазата до него вече е паднала, бунтовниците са превзели нови територии и в града, и в Дамаск също.


    С това темпо на загуби за режима прогнозата на ндрагостинов ще се окаже много реалистична.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment




      Имало е сериозен бой в лагера Ярмук, той е в южната част на Дамаск. Това горе е резултата - доста трупове, бунтовниците контролират района засега.

      Comment


        МОСКВА, 13 фев — РИА Новости. Российский экспортер вооружений и военной техники "Рособоронэкспорт" осуществляет поставки в Сирию, сообщил журналистам в среду в Москве генеральный директор компании Анатолий Исайкин.

        "Системы ПВО, ремонтная техника для различных видов вооруженных сил поставляется компанией в Сирию", — сказал Исайкин.

        Он добавил, что авиационную технику "Рособоронэкспорт" в Сирию не поставляет.

        Comment


          Ал-Нусра са превзели Ал-Шадада

          Fighters from the Islamist al-Nusra Front have captured a town close to Syria's oil city of Hasaka, according to foreign-based anti-Assad organisations.


          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Между другото ми е интересно дали руснаците доставят безплатно като едното време или настояват за кеш веднага от Асад? Някой да има информация?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Еее, тепърва ще дойде ред на втората фаза - прегрупиране на алауитите в техните райони и продължаване на бойните действия до безконечност, по ливански вариант.
              Аре на бас!

              Comment


                Пилот написа Виж мнение
                Между другото ми е интересно дали руснаците доставят безплатно като едното време или настояват за кеш веднага от Асад? Някой да има информация?
                Възможно е да са открили кредитна линия към централната им банка. Нали така Индонезия закупи шест Су-30МК2 за 500 милиона долара. Но наистина ще е интересно ако такава информация изтече (шансът за такова нещо е почти нулев за съжаление), защото ще стане ясно какви са залозите за Асад в лигата на големите. Има кредитна линия - диктаторчето има шанс. Няма кредитна линия - Русия го е отписала, а предполагам тяхното разузнаване е по-добро от нашият форум.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  How to Start a Battalion (in Five Easy Lessons)

                  Гледната точка на един иракски журналист. Има интересни неща по обсъжданите по-горе теми.

                  Comment


                    Благодаря, Кухулин, много интересна статия. Дава храна за размисъл и определено засяга доста неща, които обсъждахме в темата.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Възможно е да са открили кредитна линия към централната им банка. Нали така Индонезия закупи шест Су-30МК2 за 500 милиона долара. Но наистина ще е интересно ако такава информация изтече (шансът за такова нещо е почти нулев за съжаление), защото ще стане ясно какви са залозите за Асад в лигата на големите. Има кредитна линия - диктаторчето има шанс. Няма кредитна линия - Русия го е отписала, а предполагам тяхното разузнаване е по-добро от нашият форум.
                      Данните за официална помощ към Сирия (а значи през правителството) за 2010/2011 сочат 402 млн. долара (най-много са давали турците). За 2013 само Германия, съвсем малко Финландия и некви ООН-та са заявили официална помощ за около 50 млн. долара. Статистиката включва и руски пари например. Обаче секторите (според определението и целта на едни такива пари) са образование, здравеопазване, хуманитарни помощи, социални услуги.

                      Между другото военна интервенция, когато е одобрена от ООН, също се включва в тая сметка. Може ли малко инфо за тая кредитна линия на руснаците към Индонезия?

                      Comment


                        A funeral is held in Tehran for Gen Hassan Shateri, a commander of Iran's Revolutionary Guard recently killed while travelling from Syria to Lebanon.


                        Ирански генерал явно е бил убит в сряда в Сирия, другите подробности са неясни.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          ОТ:
                          Може ли малко инфо за тая кредитна линия на руснаците към Индонезия?
                          Ами те вече имат към 6 самолета и искат от доста време още 6 Су-30МК2. Но нямат пари. Преди няколко дни се обяви че руската държавна банка(не помня как се казваше) им отпуска 500 милиона долара кредитна линия за тази сделка. Цената включва всичко - самолети, допълнителни двигатели, наземно оборудване, джепане и т.н.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Гледната точка на един иракски журналист. Има интересни неща по обсъжданите по-горе теми.
                            Статията е силна. Много информация от първа ръка. За мен поне отговорът на въпроса защо Башар все още не е паднал става все по-ясен.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              Има информация, но трябва да се преценява с оглед на по-голямата картина. Бойните действия например показват, че редовната армия не е с много по-високо ниво на координация, а често - и на логистика. Ако трябва да се търси една основна причина за успехите на Асад, това според мен е тежкото въоръжение.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                ...успехите на Асад,
                                Е, ако за успех се счита, че все още не е паднал от власт - тогава да, може да се говори за успехи.
                                Не съм запознат признавам, но на какво се базира информацията, че силите на режима са със също толкова трагично ниво на координация? Вероятно по този показател не са в цветущо положение или такова, което се предполага да притежава една функционираща редовна армия, но има ли нещо, по което да се съди за такъв тотален разнобой, какъвто се наблюдава в анти-правителствените сили?
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X