Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Syrian rebels have captured a military air base near the northern city of Aleppo, activists say, a day after taking control of a major dam.


    Бунтовниците са превзели някакво летище като за първи път имало напълно здрави и работещи самолети, ще е интересно да се види какво точно има там (едва ли ще има много детайли, но намереното въоръжение също ще е интересно).
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Пилот написа Виж мнение
      Бунтовниците са превзели някакво летище като за първи път имало напълно здрави и работещи самолети, ще е интересно да се види какво точно има там (едва ли ще има много детайли, но намереното въоръжение също ще е интересно).
      По предварителни данни има 4 Л-39 и около 40 МиГ-17 с тенденция да се увеличат. Не е ясно кое колко работи, но вероятно никак.

      Comment


        На клиповете на балансер.ру - по-скоро 6-8 Л-39, останалото са музейни експонати зарязани от десетилетия. Л-39 обаче са само в показаните хангари, а има още - тъй че загубите може и да са по-значителни.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Да, поне 6 броя Л-39 се виждат. Нека да излязат всички клипове и ще ги смятаме. Но учудващо малко джепане се вижда засега - няколко сандъка с патрони, няколко тенекии, май резервоари и това е. Сигурно тепърва ще излиза.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Възможно е да търсят по "меки" цели. Както сме споменавали правителството не може да охранява всичко, а това ако и леко безмислена е знакова цел, която ще влезе в новините.
            Хаха. Стана ясно защо бунтовниците са набелязали точно този язовир. Освен, че е символ на сирийско-съветската дружба (построен през 60-те с помощта на СССР), язовирът се намира на езерото "Асад". Точно така, езерото е получило името на благородната фамилия. Нещо повече - близкото градче, в което живее повечето от обслужващия персонал на язовира, след строежа е преименувано на "Таура" - "революция" на арабски, в чест на преврата, с който Хафез Асад взема властта през 1963 г.

            The facility, the result of a major industrial project with the Soviet Union in the 1960s, holds huge symbolic value for the government. It lies on Lake Assad and after the dam was built the town was renamed Thawra - Arabic for revolution - in honour of the the coup which brought Hafez al-Assad to power in 1963.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Символично действие, с други думи. Амазон е прав донякъде .

              Comment


                Може и да не толкова символично. ВЕЦ-ът работи. Някакви бунтовници се цитират от "Гардиън", че щели да спрат подаването на електричество към райони под властта на режима и да пренасочат мощностите към рейоните под властта на бунтовниците. Но може да е само изцепка - в същото време командирите им забранили да закачат работниците в язовира и въобще да влизат в него - само да пазят периметъра.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Пилот написа Виж мнение
                  http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-21424569

                  Бунтовниците са превзели някакво летище като за първи път имало напълно здрави и работещи самолети, ще е интересно да се види какво точно има там (едва ли ще има много детайли, но намереното въоръжение също ще е интересно).
                  Вижте.
                  http://www.youtube.com/watch?feature...v=dgC5ApJ6Hao#!

                  Comment


                    До колкото знам и около Международното летище в Алепо имало напредък - разположената до него 80-та бригада била избутана от базата си, а терминалът е сериозно надупчен от една Гвоздика и резни по-леки оръдия.
                    Truth will save the world

                    Comment


                      "По состоянию на данный момент можно сказать, что на авиабазе Джирах было захвачено как минимум 8 L-39 (б/н 2079, 2118, 2133, 2134, 2135, ещ¸ у тр¸х номера неизвестны)."

                      Comment


                        ССА вече може да сформира според мен една ескадрила с L-39,стига да има ,кой да ги пилотира и самолетите да са технически изправни.Друг вариант е да привлекат дезертирали от режима пилоти.Като цяло май ССА рядко използва техника пленена след битки с армиятя на Асад,в военните действия до сега.Под техника имам предвид танкове,БТРи,самолети,вертолети и т.н.

                        Comment


                          http://www.vice.com/bg/read/malkiqt-...ion_ref_map=[]
                          "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                          И. В. Сталин

                          Comment


                            Това за малкия лъв ала бала добре, обаче "пришита калиграфия - превод на Ислямската Шахада на арабски" ме хвърли в музиката Автора хал хабер си няма за какво пише.

                            Comment


                              Да, въвличането на деца в конфликти е проблем - психически и физически. Наскоро говорих с едни турци, които полагат грижи за сирийски бежанци: изтезанията и изнасилванията са основни проблеми и за воюващите, и за бежанците.

                              Comment


                                ndragostinov написа Виж мнение
                                До колкото знам и около Международното летище в Алепо имало напредък - разположената до него 80-та бригада била избутана от базата си, а терминалът е сериозно надупчен от една Гвоздика и резни по-леки оръдия.
                                Сирийские повстанцы 13 февраля объявили о взятии авиабазы «Аль-Нейраб», расположенной на юго-востоке Алеппо — крупнейшего города на севере страны. Взлетно-посадочная полоса этой авиабазы используется также в качестве главной ВПП международного аэропорта Алеппо. Таким образом, воздушное сообщение с городом нарушено.

                                Российский экспортер вооружений и военной техники «Рособоронэкспорт» поставляет в Сирию системы ПВО и другую технику, сообщил генеральный директор компании Анатолий Исайкин.

                                Россия не поставляет в Сирию авиацию и наступательные типы вооружения, а только системы ПВО и ремонтную технику, заявил гендиректор «Рособоронэкспорта» Анатолий Исайкин. Главным рынком для продажи российского оружия остается Азиатско-Тихоокеанский регион — это 43% поставок в 2012 году. По итогам года «Рособоронэкспорт» продал оружия на $12,9 млрд, на $17,6 млрд заключено новых контрактов.
                                Last edited by ; 13-02-2013, 16:06.

                                Comment

                                Working...
                                X