Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Прощавайте за включването, не открих информация за случката от тази статия: http://www.vesti.bg/sviat/rusiia-e-i...-alepo-6055347 Статията е леко казано, объркана, но дали може да посочите някаква адекватна информация?
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      На мен ми беше интересно защо се получи това поражение на правителствената армия по пътя за Рака ...



      Това е клип на ANNA NEWS от 06.06.2016г. , горе долу от навечерието на настъплението. Прилагам го не с пропагандна цел, а защото показва една не много красива картина в САА.
      Тежко въоръжение липсва, танкове освен малкото Т-90 , няма или са Т-55/Т-62. Артилерията е 140мм реактивни установки БМ-14-16 (официално Сирия няма такива на въоръжение, значи са трофейни от джихадистите) , снарядите са видимо с лошо качество. Използват се и някакви самоделни "слонски" ракети на пикап ... и толкова друга съвременна артилерия няма ...

      Индивидуалното оръжие - китайски копия на Ак-47 със сгъваемия щик под цевта и това , няма РПГ-та, няма леки картечници, няма щурмови гранатомети ... Тежките картечници КПВ и ЗУ-23 качени на пикапи, по състоянието бих казал, че това са пак трофейни самоделки изкарали година две при джихадистите, преди да бъдат използвани от САА ...

      Щом така ги изненадаха или нямат БПЛА или не са ги използвали ... толкова за тактическото разузнаване ....

      Журналиста в клипа изрази недоумение, защо при това настъпление не подсигуряват фланговите на настъпващата групировка ....

      Личния състав на сирийците, също не ми вдъхна увереност, че са бойци, едни такива охранени, без дисциплина, при най малкия повод се струпват на едно място ... точно цел на бомбаджия ....

      Пак коментар на журналиста е че по време на настъплението не са срещнали съпротива, или е била незначителна ... предимно е имало наблюдателни постове на ИД ...

      Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	151.1 КБ
ID:	553531Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	114.1 КБ
ID:	553532Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	1
Size:	115.1 КБ
ID:	553533Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	1
Size:	143.1 КБ
ID:	553534Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	105.8 КБ
ID:	553535

      Comment


        Spellbreaker написа Виж мнение
        Прощавайте за включването, не открих информация за случката от тази статия: http://www.vesti.bg/sviat/rusiia-e-i...-alepo-6055347 Статията е леко казано, объркана, но дали може да посочите някаква адекватна информация?
        Аз също гледах клипа , това което руснаците хвърлиха не е обемно-детонираща бомба (термобарична) както е наричат в статията на "вести".

        Обемно-детониращата бомба ОДАБ-250/500 или по голям калибър съдържа аерозол който се взривява над вражеска позиция. Аерозола се разпръсва, детонатора взривява облака аерозол. Обема на детонацията е над 5000 пъти по голям от обикновена фугасна бомба.
        На клипа с руската атака няма такова нещо ....

        Comment


          Matrosov написа Виж мнение
          Някой може ли да разтълкува това?

          В освобожденных сирийцами городах я не раз видел полевые госпиталя, в которых мало того, что имелся склад медикаментов, так еще и были холодильники с донорской кровью, операционные комнаты. Чаще всего их разворачивали на базе захваченных больниц.
          Конечно, такие госпиталя и больницы заранее известны и по идее должны становится объектами бомбометаний. Но ведь такой госпиталь стоит посреди города, в городе остались мирные жители.


          Или е достатъчно да ги наречеш терористи и да им хвърлиш атомна бомба? Само аз ли имам проблясъци, свързани с женевски конвенции относно ранени и болници...
          Що като цитираш, не го караш до край или спекулация търсиш май?

          Конечно, такие госпиталя и больницы заранее известны и по идее должны становится объектами бомбометаний. Но ведь такой госпиталь стоит посреди города, в городе остались мирные жители. Кто-то не может уехать, кому-то некуда бежать. Где гарантия, что рядом с оперируемым боевиком прямо сейчас не принимают роды у мирной женщины? Или врач не осматривает реб¸нка? Наверное, поэтому я ни разу не видел разбомбленный госпиталь.

          Comment


            Наверное, поэтому я ни разу не видел разбомбленный госпиталь.
            И един мармот завиваше шоколад.
            Цялата работа ми изглежда като нескопосан опит на една пропаганда или на жертва на тази пропаганда, да оправдаят някои ... не много редни действия на едни космически сили.
            Поне за мен автора странно нашумя в последните дни.

            Comment


              Много ги обичам подобни изказвания - "Аз не съм видял, обаче вътрешно съм убеден, че не вярно!"
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                Matrosov написа Виж мнение
                Някой може ли да разтълкува това?

                Или е достатъчно да ги наречеш терористи и да им хвърлиш атомна бомба? Само аз ли имам проблясъци, свързани с женевски конвенции относно ранени и болници...
                Терористи, партизани, диверсанти, въстанници, революционери и всякакви подобни комбатанти - не ги закрилят женевските и други конвенции.

                Comment


                  DDD написа Виж мнение
                  Терористи, партизани, диверсанти, въстанници, революционери и всякакви подобни комбатанти - не ги закрилят женевските и други конвенции.
                  Точно обратното. Закрилят ги.


                  Партизаны и бойцы национально-освободительных движений яв*ляются комбатантами, если они:
                  принадлежат к какому-либо военным образом организованному отряду, во главе которого стоит ответственное лицо;
                  носят отличительные знаки;
                  открыто носят оружие и соблюдают законы и обычаи войны.
                  При соблюдении этих условий члены партизанских отрядов при попадании в плен признаются комбатантами.
                  Last edited by Thorn; 22-06-2016, 19:35.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    https://pp.vk.me/c626828/v626828569/...U9Vrc8RcBA.jpg - Карта и коментар към нея:Сирийские вооруженные силы начал сегодня обработку позиций боевиков с помощью артиллерии и авиации вдоль шоссе Дамаск-Хомс. Пехота пока не подключилась.
                    Это либо предвестник наступления на севере восточной Гута , либо отвлекающий маневр, целью которого является оттягивание сил джихадистов от других направлений( Бахаря, Нашибия, Джерба).

                    Comment


                      Недоволство в Сирия..


                      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                      И. В. Сталин

                      Comment


                        Още един случай на използване на нервно-паралитичен газ VX. Този път е използван от ИД по отбраняващите се части на САА по направление Рака.
                        http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mi...21944-vl4f.htm

                        Преди няколко дена FSA в покрайнините на Дамаск използва същия газ. Та въпросът е имали връзка между FSA и ИД и обменят ли си оръжие, или просто доставчикът е един и същ?

                        Comment


                          Филм за Дамаск

                          Comment


                            Click image for larger version

Name:	0.png
Views:	1
Size:	33.9 КБ
ID:	553536

                            Имаме официален виновник за разгрома по направление Рака:

                            Syrian news
                            ‪#‎IS have regained control of al-Zakia junction & al-Zayn hills after ‪#‎SAA withdraw towards Ithriya
                            ‪#‎Raqqa offensive failed mainly cause Russia , ‪#‎Russia didn't give any air support the whole period of the offensive

                            Comment


                              давайте малко по-сериозно с тоя туитър. Ако искате - мога да създам акаунт и да ви напиша сто неща, едно на друго противоположни, за ситуацията в Сирия . Туитър е с ъс степен на достоверност ЕЖК, ама малко по-ниска.

                              Разни източници твърдят, че е ликвидиран един от главните терористи в Ан Нусра, ако не и шефът на тая банда (май един от шефомете на тоя терористичен клон - Абу Абдула Джабал). Разминават се по това дали е от удар на ВКС, дали от заложена мина.

                              Comment


                                Башар Асад възложил на някой си Имад Хамис съставяне на ново правителство.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X