Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Райнхард може това да е просто тактическо отстъпление на халифатците и просто да са отстъпили северната част на град Ракка временно,за сега нищо не се знае,просто няма информация.Възможно е и кюрдите изобщо да не са достигнали Ракка,но скоро надявам се ще разберем каква е ситуацията.

    https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...kItatcvk9iWmBQ - Карта на моментната военна обстановка в Сирия.В близост до Ракка не дават да има някакви боеве.Боеве с халифатците се водят на север от Ракка,за населените пунктове Фатисах и Ал-Хейша,намиращи се източно от Айн Иса.
    Last edited by iasen ianakiev; 25-05-2016, 21:45.

    Comment


      Райнхард написа Виж мнение
      Звяр, похвална е активността ти и стремежът да намираш интересни новини (по това ми напомняш на Дядо Крим, но не знам дали това си ти).
      Райнхард мисля като се отнасяш надменно няма да постигнеш нищо.
      Хич ми непука за кой ме мислиш , със форума съм от 2003г. - Imperial знае кой съм.
      Мое лично мнение че като представи теза или хипотеза, би следвало да се опреш на доказателства или поне да посочиш източниците си. Това правя аз, а Вие има те едни голи нападки и само това ... Доказателства и източници, като не ви се търси и чете , ви остава само едно приказките от типа "една жена каза" ....

      Comment


        Е добре,че си ти Звяр да ни просветлиш,нас невежите с голите нападки!

        Comment


          iasen ianakiev написа Виж мнение
          http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_589081 - Сводка за 25 май 2016 г.Пише,че кюрдите са влезли в северната част на град Ракка и са я очистили от халифатците.Но не знам доколко е вярна тази информация.

          -Ето и цитата:Наступление на город началось одновременно с тр¸х направлений. За сутки наступающие подразделения смогли освободить от боевиков северные части города Ракки.
          Четете ги тези руски бълвочи и се чудете вярно ли е, не е ли... грее ли слънце, нощ ли е. С такива въпиющи лъжи още в първия абзац, нататък няма какво да се чете.

          Ето една актуална карта на фронта, източниците дето правят карти и снасят правдива информация са известни отдавна, Както и тези, дето бълват продукцията на "фабриката за тролове".



          iasen ianakiev написа Виж мнение
          Замсекретаря Совета безопасности России сообщил о гибели около одной трети боевиков группировок ДАИШ и "Фронт ан-Нусра" за время боевых действий в Сирии.

          За время совместных действий войск России и Сирии уничтожены 28 из 80 тысяч террористов ДАИШ и "Фронт ан-Нусра", заявил во вторник Евгений Лукьянов.
          То може - за 8 месеца прави средно по 3500 жертви на месец общо за ИД и ал-Нусра (да няма роптаене и възгласи на неверие, че асадистите губят по 2000 души на месец на тоя фон). Ама кел файда, като не казва колко са новите попълнения през това време.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            http://www.milkavkaz.net/2016/05/obs...5.05.2016.html - Карти и много видео от фронтовете в Сирия от днес 25 май 2016 г.

            -Четем руски бълвочи казваш Dinain,а ти не четеш ли исламистка бълвоч,примерно като Ал-Джазира???
            -А що се отнася до картата която си пуснал,тя има големи разлики от картата на моментната обстановка в Сирия.Не знам коя от картите е по-точна.

            Comment



              Батальонът "Салахудин" (ССА) се влива в "Нуредин Занки" (ССА), пр. Алепо.

              https://www.facebook.com/persian.war...9113122012584/ - рота хазари от бригадите "Фатмиюн" тренират под ръководството на ирански офицер, някъде в пр. Алепо. Рядко видео.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Която и от двете да е вярна изглежда все още кюрдите не са стигнали до Ракка, но несъмнено напредват успешно засега.
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment





                  Карта на южната част от изт. Гута, големия бунтовнически анклав, със загубените територии от режима.

                  PHOTO: Kurdish fighters in northern Syria The Kurdish-led Syrian Democratic Forces have launched an offensive to take territory north of the Islamic State's

                  http://en.eldorar.com/node/2350 - междувременно Джайш ал-Ислам и Фяйляк ал-Рахман най-сетне са подписали мирен договор с преамбюл и 6 принципни члена, урегулиращи патримониума върху землището на Източна Гута. В асамблеята са участвали шест представители на FSA и бивш премиер на NSC, които формират Граждански Комитет, служещ като координатор, арбитър и трибунал, както и дори представители на Катар, подпогнали помирението.

                  В съглашението обаче не влиза Джайш ал-Фустат.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Звяр, на предишната страница Динаин писа за YPG и даде линк (не знам дали обичаш да четеш), да вземем wikipedia, където са дали този основен източник на Business Insider и Reuters


                    Говорителят на YPG казва че са 40 000.

                    Това, че си от 2003 като доказателство за нещо ли трябваше да послужи. Не казвам, че е лошо, ако си дядо Крим,но би трябвало да си следил войната от самото начало, а точно ти пусна онзи ден "новината" за заловени френски командоси, която е от 2012 година и клипа за зачистване на Джобар, който е от октомври 2015, но не го спомена, а го представи сякаш е от сега.

                    ...

                    Американски специални части помагат на YPG





                    Даже има китайски доброволец в редовете на YPG (China has eyes on the ground)


                    ...

                    Д-р Джихад – ендокринологът, избрал ИД пред Англия
                    Палестинецът с британски паспорт с призив и към други лекари: Идвайте! | Dnes.bg

                    Comment


                      https://archicivilians.files.wordpre.../05/ghuta1.png - Само че виж Dinain коментара към тази същата карта на обстановката в Източта Гута която си пустал:
                      -Дамаск, Восточная Гутта, продвижение правительственных сил за время российской военной кампании.
                      -Тука тази територия в по светло червено я дават,че е заета от асадистите,а не както казваш ти загубена от тях!

                      Comment


                        iasen ianakiev написа Виж мнение
                        -Четем руски бълвочи казваш Dinain,а ти не четеш ли исламистка бълвоч,примерно като Ал-Джазира???
                        Хих, не. Чета (между другото) и една от най-големите новинарски организации в света, отразявала конфликти на места, където никой друг не е отразявал. Даже си имам app-а им на телефона.
                        Всичко ще чета, стига да е читаемо и да съдържа някаква реална информация, а не копи-пейст упражнения на това по-колко различни начина можеш да кажеш "Сирийската армия унищожи десетки терористи в .... днес".

                        iasen ianakiev написа Виж мнение
                        -Тука тази територия в по светло червено я дават,че е заета от асадистите,а не както казваш ти загубена от тях!
                        Загубени са за бунтовниците от (ръцете на) режима.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          iasen ianakiev написа Виж мнение
                          http://www.milkavkaz.net/2016/05/obs...5.05.2016.html - Карти и много видео от фронтовете в Сирия от днес 25 май 2016 г.

                          -Четем руски бълвочи казваш Dinain,а ти не четеш ли исламистка бълвоч,примерно като Ал-Джазира???
                          -А що се отнася до картата която си пуснал,тя има големи разлики от картата на моментната обстановка в Сирия.Не знам коя от картите е по-точна.
                          Кхм, в линка, който си дал я има картата на Динаин. А сводката от Нюинформ наистина е странна. Много тактично казано. Нали ти остава време да четеш всичките линкове, които даваш?

                          Comment


                            Остава ми време Matrosov,не се тревожи!

                            Comment




                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                А ако е трети братовчед на Башар и покаже снимка с него на маса?

                                ....

                                U.S.-backed Syrian militias not preparing assault on Islamic State capital: spokesman


                                СДФ сега отричат, че готвят настъпление към Ракка.

                                ...


                                Конфликтът влиза в зрялата възраст. Снимката е от Дераа, напомня снимките от Ливан след войната.
                                Last edited by Dinain; 26-05-2016, 08:36.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X