Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Третото образувание е това на кюрдите.

    Comment


      Без военно значение:



      Last edited by ndragostinov; 23-01-2013, 09:14.
      Truth will save the world

      Comment


        Аз лично имам усещането, че краят на Асад ще настъпи до лятото .Вече и майка му и сестра му се преместиха в Дубай,руснаците почнаха да изтеглят хората си от Сирия,а и бунтовниците взеха да показват някаква по-сериозна координация помежду си.

        Comment


          Пепеляев написа Виж мнение
          Аз лично имам усещането, че краят на Асад ще настъпи до лятото .Вече и майка му и сестра му се преместиха в Дубай,руснаците почнаха да изтеглят хората си от Сирия,а и бунтовниците взеха да показват някаква по-сериозна координация помежду си.
          Инш аллах!

          Comment


            Пепеляев написа Виж мнение
            Аз лично имам усещането, че краят на Асад ще настъпи до лятото .Вече и майка му и сестра му се преместиха в Дубай,руснаците почнаха да изтеглят хората си от Сирия,а и бунтовниците взеха да показват някаква по-сериозна координация помежду си.
            Ааа, живеещите в тоя регион хора са доста образовани в сравнение с другите мюсюлмани, живеещи по други точки на света, така че не очаквай някакво схематично развитие.

            Comment



              филм на Елена Йончева за ССА, бригадите "Таухид" и битката за Алепо
              Войната е лека за зрителите...

              Comment


                [QUOTE=Пепеляев;311353]...руснаците почнаха да изтеглят хората си от Сирия...QUOTE]

                81 человек от 40000?
                http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                Comment


                  Нов етап в развитието на конфликта:

                  Сирийская армия начала применять беспилотники, духи в недоумении, не заклинают и почти не стреляют.

                  داريا طيران الاستطلاع يحوم في سماء المدينة

                  Comment



                    Гражданка на Руската федерация воюва на страната на ССА
                    Войната е лека за зрителите...

                    Comment


                      http://ru.euronews.com/2013/01/25/sy...sault-on-homs/ - Армиятя на Асад е атакувала бунтовниците в гр.Хомс.

                      Comment


                        За безпилотника - Иран май поне от година стана ясно, че снабдява Асад с безпилотници иранско производство, но никъде не му бях виждал снимки - явно става дума за това.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Забелязвам една тенденция последно време в клиповете от Сирия - танковете на армията на Асад все по-често се появяват с липсващи цели секции от ЕРА, повреди по шасито, повредени или липсващи модули по купола.
                          Имайки предвид колко са ценни обучените екипажи, ми се струва, че или нямат възможност (финансова или материална) да извършват нормални поддръжка и ремонт или техниката се ползва много интензивно, за да "потушава пожари" и просто нямат време и възможност да го правят на ниво.

                          Гледах наскоро интервю със сирийски танкист (останах с впечатлението, че е от редовната армия), който говореше за Т-72Б.От това което каза ми се стори, че високо ценят ЕРА заради защитата, която им дава в градска среда, а липсата на секции от нея правела танка лесна мишена за бунтовниците.И въпреки това изглеждаше, че в колоната има танкове при които липсва почти цялата странична защита.
                          Направи ми впечатление, че имат трудности с ремонта на пневматичната и електрическата система, което ми се стори странно на фона на общоприетото мнение че въпросната техника е сравнително проста за поддръжка даже и в полеви условия.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            Ако можеш дай интервюто да го видим.

                            Иначе поне моето предположение е, че ЕРА-та сигурно я имат в ограничени количества - примерно по комплект тухли на танк и след 2 години стрелба е започнала да свършва.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Не знам, на мен ми се струва нормална тази тенденция: вече колко време продължава войната? Техниката се използва доста активно (няма и как да е иначе, макар че е твърде уязвима), а откъде да вземат запасни части и елементи? Вероятно поначало са имали ограничено количество, особено от по-скъпите "консумативи"; след това, с хаоса в страната вероятно имат и проблеми с това да ги доставят където им е нужно (да не говорим, че може да са загубили цели складове с подобни неща - като се има предвид, че тенденцията е в мирно време да не се съсредоточава всичко на едно място, понякога дори да се правят складове със специфичен тип резервни части - при гражданска война, когато територията на страната се оказва "разпокъсана" лесно можеш да загубиш контрола над част от складовата база). В такива условия канибализирането е неизбежно, което още повече ще ограничи годната за използване бойна техника. Мисля че обсъждахме тази работа в темата.
                              По-скоро странното е, че все още имат достатъчно действаща техника. Вероятно не са я използвали чак толкова активно.

                              Comment


                                Това трябва да е интервюто

                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X