Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво променя 9/11?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Какво променя 9/11?

    9/11 със сигурност ще остане в историята като важна дата за Близкия Изток. Политиката на САЩ, малко или много повлияна от тези 4 самолета, оказва съществено влияние не само върху Ирак и Афганистан, но и върху Либия, Сирия и Йемен.
    http://rayofhalifaxproductions.com/26662

    #2
    Според мен 9/11 на първо място подкопа основите на американската демокрация в най-деликатната област - на личната свобода.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #3
      Налага се да разчистя темата. Всъщност тя има потенциал, но намесата на 'Ванюшка глупака' я опорочи в зародиш.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        beri_cd написа Виж мнение
        9/11 със сигурност ще остане в историята като важна дата за Близкия Изток. Политиката на САЩ, малко или много повлияна от тези 4 самолета, оказва съществено влияние не само върху Ирак и Афганистан, но и върху Либия, Сирия и Йемен.
        Съгласно този ти пост, съдя, че темата всъщност е за това "какво променя 9/11" в Близкия изток. Ами на първо време паднаха сравнително дълготрайните управленчески режими в Ирак и Афганистан - този на Саддам, който беше в криза още от времената на "Първата война в Залива" и на талибаните, който по-скоро изглеждаше във възход. Съответно хард-ислямистите като цяло бяха ударени,а опозицията им получи силна външна подкрепа (макар че Баас не бе точно про-ислямистка партия - поне като идея). Именно "войната срещу тероризма" на САЩ, която по-скоро е "война срещу ислямския тероризъм", беше това, което в краткосрочен план навреди на желаещите да водят "джихад" срещу Запада, считайки, че той накърнява интересите на единоверците им. Мисля че тя малко или много оказа влияние върху политката на всички мюсюлмански страни, а не само на гореизброените.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment

        Working...
        X