Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либийската армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Либийската армия

    Здравейте,
    искам да ви помоля да отговорите на някои въпроси относно либийската армия и за самата война изобщо.

    1.Имате ле данни за числеността на армията?

    2.Имате ли данни с какво е въоръжена?

    3.Знае ли се колко са подготвени и обучени войните на Кадафи?

    4.Има ли шанс Кадафи да разбие армиите на "демократично-неимпериалистическите" държави.

    #2


    Ще ти препоръчам другият път за такива информативни въпроси да се обърнеш първо към google и wikipedia , аз поне съм останал с впечатление, че не сме yahoo answers и тук се обсъждам въпроси, които са по-трудни за намиране от 45те секунди, които ми отнеха да напиша в Уикипедия –––> Libyan Army


    Относно последният въпрос, ами в една евентуална наземна акция никакъв начин . Въпроса дори не е в разклатения съюз, а най-вече в бунтовниците те изглеждат отчайващо безидейни. "Ако народа на Либия не може да поеме хомота на властта за какво се бием?!" е въпроса, които ще си зададат западните сили . Това е шанса на Кадафи.

    Comment


      #3
      kamos написа Виж мнение
      4.Има ли шанс Кадафи да разбие армиите на "демократично-неимпериалистическите" държави.
      Що за безумен въпрос?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Да, но в Уикипедия често пише неверни неща. Понякога даже се вадят бисери. Затова
        http://www.globalsecurity.org/milita...libya/army.htm
        http://www.globalsecurity.org/milita...army-equip.htm
        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

        Comment


          #5
          Аз уикипедията не я признавам вече(освен ако трябва да правя проект по биология...).
          Иначе благодаря.
          Само не разбрах защо дали ,,Кадафи има възможност да победи" да е безумен въпрос?

          Comment


            #6
            kamos написа Виж мнение
            Аз уикипедията не я признавам вече(освен ако трябва да правя проект по биология...).
            Иначе благодаря.
            Само не разбрах защо дали ,,Кадафи има възможност да победи" да е безумен въпрос?
            Може да "победи", но няма да е с военни средства. Дипломация, договорки, може би (поне теоеретично). С военни средства - кирлива, разпасана и зле въоръжена армия на Либия ще "победи" САЩ, Франция и Великобритания?! Ще се учудя ако успеят и един самолет да им свалят.
            http://rayofhalifaxproductions.com/26662

            Comment


              #7
              Впрочем,итересно ми беше като казаха че има паднал самолет(френски май беше),но паднал по технчески проблем.Като чух това се засмях.Както винаги "демократичните" сили се правят на силни.

              Comment


                #8
                Падналият самолет е Ф-15, което значи, че не е френски , и до сега не съм чул от либийска страна да са го обявили за свален от тях.

                Comment


                  #9
                  kamos написа Виж мнение
                  Впрочем,итересно ми беше като казаха че има паднал самолет(френски май беше),но паднал по технчески проблем.Като чух това се засмях.Както винаги "демократичните" сили се правят на силни.
                  Какво трябва да значи тази странна забележка? Освен, че показва незнание де ...
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Soul_Hunter написа Виж мнение
                      http://en.wikipedia.org/wiki/Libyan_Army




                      Относно последният въпрос, ами в една евентуална наземна акция никакъв начин . Въпроса дори не е в разклатения съюз, а най-вече в бунтовниците те изглеждат отчайващо безидейни. "Ако народа на Либия не може да поеме хомота на властта за какво се бием?!" е въпроса, които ще си зададат западните сили . Това е шанса на Кадафи.
                      Напълно съм съгласен.Доколкото разбирам,НАТО се надява,че като бомбандират силите и ресурсите на Кадафи,да улеснят много бунтовниците и последните да свалят Кадафи.Но за сега бунтовниците си стоят В Мисрата и Бенгази и не действат.Явно проблема е това,че те са просто събрани от кол и въже и не са добре обучени.Явно НАТО трябва да се намеси със сухопътна операция,иначе става безизходица,която ще е победа за Кадафи.

                      Comment


                        #12
                        nikd2 написа Виж мнение
                        Напълно съм съгласен.Доколкото разбирам,НАТО се надява,че като бомбандират силите и ресурсите на Кадафи,да улеснят много бунтовниците и последните да свалят Кадафи.Но за сега бунтовниците си стоят В Мисрата и Бенгази и не действат.Явно проблема е това,че те са просто събрани от кол и въже и не са добре обучени.Явно НАТО трябва да се намеси със сухопътна операция,иначе става безизходица,която ще е победа за Кадафи.
                        Изчакай малко, все пак тази кампания е от няколко дена, не месеца. По последни данни Кадафи вече кажи-речи няма авиация. Остава въпроса за изпращане на оръжия на бунтовниците и някой друг обучител. Предполагам ако се направи ще е секретно и ще разберем за него след години. Но и иначе - бунтовниците са като цяло хора с нулев опит, но сред тях има доста дезертирали военни, дори и от спец. частите. Тъй че има все пак някакъв потенциал.
                        http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                        Comment


                          #13
                          Това с тролчето е смешно,макар че аз съм него...както и да е.

                          Бунтовниците са пълен боклук>не стават за войници.Кадафи ги разби.Като видяха това "демократичните" народи и САЩ и видяха ,че тяхната няма да я бъде решиха да се включат и те.
                          За самолета сте прави,но така или иначе нищичко не разбирам от авиация.Но ми е странно как така над вражеско небе по време на война самолет ще падне от технически проблем.

                          Comment


                            #14
                            Т.е. бойните самолети имат право да се повреждат само в мирно време и само над своя територия? Айде малко по-сериозно. И стига с кавичките, ясен си вече.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              Дали Кадафи може да "разгроми" армиите на САЩ, Франция, Италия, Канада и Британия? Не. Дали може да спечели конфликта? Определено да.

                              В настоящата ситуация всеки завършек на кампанията, в който Кадафи остава на власт, ще бъде обявен за гръмка победа. А индикации, че това ще се случи, има достатъчно - американците вече заявиха, че смяна на режима или покушение срещу Кадафи не са тяхна цел. Да не забравяме, че той вече е преживял една наказателна кампания - операция "Ел Дорадо" през 1986 г.

                              Относно авиацията на Либия - досега май има всичко на всичко 1 (един) унищожен либийски самолет - свален днес от френски изтребител учебно-боен "Галеб". Либийските ВВС имат около 180 бойни самолета, и макар никой да не може да каже колко от тях реално са боеспособни, очевидно е, че са добре скрити и Кадафи няма да ги жертва в безперспективни въздушни боеве срещу коалицията.

                              За сравнение отново ще намеся Ливанската война от 2006 г. - Насрала оцеля, запази властта си и дори обяви победа, въпреки че в продължение на месец израелските ВВС и армия хвърлиха върху него повече муниции, от колкото през всички предишни войни на Израел, сумарно.

                              During the campaign Israel's Air Force flew more than 12,000 combat missions, its Navy fired 2,500 shells, and its Army fired over 100,000 shells.[89] Large parts of the Lebanese civilian infrastructure were destroyed, including 400 miles (640 km) of roads, 73 bridges, and 31 other targets such as Beirut's Rafic Hariri International Airport, ports, water and sewage treatment plants, electrical facilities, 25 fuel stations, 900 commercial structures, up to 350 schools and two hospitals, and 15,000 homes. Some 130,000 more homes were damaged.[104][105][106][107] The strikes also focused on Hezbollah bases, command centers, rocket launching positions, long-range rocket stockpiles, and Lebanese military bases, causing significant casualties among Hezbollah and the Lebanese Army, and destroying most of Hezbollah's long-range missiles on the ground.
                              При това засега сухопътна авиация срещу Кадафи не се очертава, а хвърлените срещу него сили (като брой самолети) са доста скромни; времето работи в негова полза - всеки ден ще намалява желанието на коалицията да продължава да харчи пари за тази кампания и същевременно ще затвърдява позициите му.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment

                              Working...
                              X