Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ник, можеш да бъдеш сигурен, че няма да се откажа от личните квалификации. Не виждам на базата на какво трябва да проявявам уважение към човек като теб. Не уважавам българските емигранти, които са горди с това, че са взели всичко най-лошо от традиционните ценности на републиканската партия. И не съм в парламент или на някаква обществена арена. [цензурирано]
    Също така, не се радвам за отмяната на affirmative клаузите. Не считам, че му е дошло времето за подобни неща.
    Не виждам нищо ненормално или неморално черните да гласуват по расов признак, а белите не. Това си е cleavage, както всеки друг. Обясним, обективен и не променим в скоро време. (Btw aко искаш промяна в точно тази ситуация, би трябвало да си безумно щастлив от наличието именно на политик като Обама.) Хората формират политическите си убеждения по различен начин и с оглед на различни фактори. Напр. базата, която Буш изгради и която го избра по такъв оглушителен начин през 2004 беше не по-малко категорична в разделението си, но спрямо други кливиджи, като религия, класа, background и т.н.
    И категорично, ама абсолютно категорично Обама не спечели благодарение на расово мотивираният черен вот. След това, което успя да направи в тази кампания, да мобилизира такава подкрепа, неща от типа на "да ама черните са расисти" ми се струват като детски хленч. Особено на фона на това, което се случи в кампанията през 2004.
    Last edited by gollum; 07-11-2008, 09:22.
    Recalibrating my lack of faith in humanity...

    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

    Comment


      Мда 2004 беше забавна кампания - "Да линчуваме араб.... упс ....световния тероризъм!"
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Лесно - ставаш американски гражданин и гласуваш за убежденията си.

        да, да - знам, че това е основната предпоставка за наличието на споменатия от мен начин на мислене.

        Comment


          albireo написа Виж мнение
          Ник, можеш да бъдеш сигурен, че няма да се откажа от личните квалификации. Не виждам на базата на какво трябва да проявявам уважение към човек като теб. Не уважавам българските емигранти, които са горди с това, че са взели всичко най-лошо от традиционните ценности на републиканската партия....
          Не се хаби, обясних ти, че мнението ти е с нулева стойност за мен. Не струва нищо, защото нито познаваш мен, нито страната, за която правиш "анализи".
          Last edited by Nick; 06-11-2008, 19:14.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Факти около гласуването:
            http://service.tagesschau.de/infogra...dt08/usa.shtml
            Не знам колко от черните са гласували за демократите на предишни избори но сегашното съотношение от 96:3 (второто фолио) ми се вижда определено твърде много, за да се твърди, че нямало расов вот.
            He must have been an admiral, a sultan or a king,
            And to his praises we shall always sing

            Comment


              Nick написа Виж мнение
              Обама спечели, защото кампанията му разполагаше с над три пъти повече $$$. Маккейновата се финансираше от федералния бюджет. Това е причината. Другата причина е расовата подкрепа от черните избиратели, които в момента празнуват "победа"
              Nick написа Виж мнение
              Не може да се отрече, че расовото предпочитание при негрите в САЩ е значително по-силно изразено, отколкото при белите. Всеки, който е живял и работил в САЩ, го е виждал в една или друга форма. Но това, макар и факт, е извън темата за изборите.
              Последно?
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                градско чедо написа Виж мнение
                ..Не знам колко от черните са гласували за демократите на предишни избори но сегашното съотношение от 96:3 (второто фолио) ми се вижда определено твърде много, за да се твърди, че нямало расов вот.
                Естествено, че има расов вот. Факт от живота, който аз приемам относително спокойно.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Imperial написа Виж мнение
                  Последно?
                  Последно - в смисъл, че не възнамерявам да доказвам очевидното, наличието на расови предпочитания, но не смятам и да го отричам. Както вече писах, приемам го като факт от живота тук. Защо това привлече толкова внимание не знам.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment


                    Някой има ли желание накратко да посочи кои са основните предимства ( има ли въобще такива ) на американската избирателна система? Защо гласуват непряко?

                    Comment


                      Няма предимства. Диво англосаксонско твърдоглавие, наричано спазване на традициите.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Накрая в повечето случаи техният избор се оказва правилен, а нашият - грешен.

                        Работата е до здрав инстинкт /е нека бъде глава/, избирателната система е на втори план. Едно хубаво нещо винаги може да се развали, както и обратно.

                        Comment


                          Победната реч на Обама.
                          http://my.barackobama.com/page/commu...updates/gGxLhV

                          Comment


                            Просто това са двукамерните парламентарни системи - такъв им е принципа. Така е и в Италия например ....
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Като слушам какво се коментира по ТV-тата тук, стигам до заключението, че Обама е на Кума Лиса опашката, а избирането му си е чиста ала-бала, целяща като ловджийска пушка да убие с един изстрел десет гугутки, отвътре и отвън! Няма да отрека, че е добре сторено! Даже няма и улики за обратното!
                              Нито е страшно, че е черен човек (това е по-деликатното от негър, нещо като ром, вместо циганин), нито, че е Хюсеин. Той просто е опашката на Кума Лиса. Всеки, който си мисли нещо друго, просто си го мисли!
                              Ще говорим по въпроса пак, след 800 дни!

                              Comment


                                Коректната фраза не е "черен", ами "афроамериканец". Което на мен поне ми е малко дългичко.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X