Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    При кризата от края на 80-те Маккеин е разследван от специална комисия заради разразилата се икономическа криза. Резултатът бил че е оневинен и всичко се отдава на лош мениджмънт от негова страна... предполагам това е взето предвид...

    пп. Не знам кой е дал идея да направят Пейлин вице...
    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

    Comment


      Съгласен съм. Пейлин, колкото и да е класическата MILF , се оказа грешен ход. Нито мобилизира докрай консервативните републиканци, а същевременно отказа страшно много независими и умерени избиратели.
      Освен, че е тъпа като пет гъдулки.
      Last edited by albireo; 06-11-2008, 01:28.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Рядко сме на едно мнение с Албиро и си заслужава да се отбелжи - Както и двамата казахме - Обама имаше страхотен PR екип. Това се личи и в начино по който организира своята кампания и по речите които са му написали.

        Тук не става въпрос кой с колко пари е разполагал, защото Обама едва ли е изкарал кампанията на свои лични пари - следователно неговия щаб е бил способен да привлече капитал и да отговори на интереси. МакКей явно не е успял да го направи щом е карал само подаяния от държавата.

        Тъй като много от изказванията на Обама са по-скоро срещу едрите индустриални концерни, предполагам че парите му идват по-скоро от високотехнологични сфери или от гигантите в сферана на услугите (което доста се синхронизира с неговата "социална пропаганда").
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          albireo написа Виж мнение
          Ник, ти си culture warrior par excellence
          ...P.S. Днес получих мейл от една приятелка от Далас. Пише само yes we can

          Ебаси кефа!
          Дааа, гледали телевизия, чели вестници и получили мейл от САЩ - ерго, знаят и спорят. Сериозен житейски опит и наблюдения са това, няма шега.

          Да те светна как изглеждаш - твоите "анализи", изпъстрени с етикети за "тъп републиканец", за бункера (ега ти изтърканото клише, смени вестника, който четеш) имат смисъл точно толкова, колкото е опитът ти в САЩ, а именно една голяма нула. Опитите да се правиш на разбирач на американската култура, пробутвайки лафчета като "реднек" са комични. Може да впечатляват народонаселението на Надежда 3 (или където там си), но не и мен. Аз съм живял и работил и с rednecks, и с черни - за разлика от теб. Когато поработиш в американска среда, когато видиш какво мислят живите американци, тогава казаното от теб по темата ще има някакъв смисъл.

          Забележи, че не се изисква да си на същото мнение, само то да е основано на някакви реални наблюдения. Също така да е изчистено от личностни оценки - такива нямаше в моето за изборите, но сега си го изпроси сам. Направи усилие да спазиш добрия тон, ОК? А аз ти обещавам, че няма да се смея много на клишетата, които пробутваш като житейска мъдрост.
          Last edited by Nick; 06-11-2008, 06:56.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            княз Крылов написа Виж мнение
            ...Тук не става въпрос кой с колко пари е разполагал, защото Обама едва ли е изкарал кампанията на свои лични пари - следователно неговия щаб е бил способен да привлече капитал и да отговори на интереси. МакКей явно не е успял да го направи щом е карал само подаяния от държавата.
            Невярно. Прочети проектозакона на Маккейн и републиканците за финансиране на изборните кампании. Тогава ще разбереш защо републиканците избраха този начин, не че са нямали пари.

            Ако не си запознат коя партия и кой кандидат за какво се борят, как съдиш за тях - по рекламите от телевизията ли?
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              княз Крылов написал
              Слушах му Победната реч - много силна!
              После этих слов лично мне вспоминается наш "говорун" Горбачев. Тоже хотел перемен.
              Ситуация немного схожая в СССР была с тем, что сейчас происходит в США. Финансовый кризис. Войска в Афганистане. Подпорченный имидж...

              Дай бог Обаме не оказаться болтуном, и изменить не только методы достижения цели, но и саму цель к которой движется США и толкает весь мир.
              "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

              Comment


                Nick написа Виж мнение
                Невярно. Прочети проектозакона на Маккейн и републиканците за финансиране на изборните кампании. Тогава ще разбереш защо републиканците избраха този начин, не че са нямали пари.

                Ако не си запознат коя партия и кой кандидат за какво се борят, как съдиш за тях - по рекламите от телевизията ли?
                Ник, смея да твърдя че поглед на човек неангажиран пряко в едно социално явление и наблюдаващ го настрани, човек на който не му се налага да прави изборът между две страни, в голямо болшинство от случаите е по-обективен. Това по въпроса с репликите ти "Аз гласувах - аз знам по-добре".

                С закона за републиканците наистина не съм запознат, но съм запознат с основните принципи на политологията (и не само с основните) и мога да ти кажа, че изборите са 99% PR явления - създаване на имидж-визия. Ако републиканците са искали визия "ние сме бедни, но честни" значи са избрали грешната тактика в момента - да си говорим че те са ползвали само някакви стотинки е глупаво и смешно. Тяхната кампания вероятно е излязла не по-малко скъпо, просто средствата в нея са били харчени не толкова публично - в противен случай може да се направи само един извод - те не са искали да спечелят (което не е вярно).
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  Nick написа
                  Г-не, аз взех участие в тези избори. Колко е меродавно вашето мнение за тях???
                  като на страничен наблюдател, занимаващ се по професия с тези избори - надявам се достатъчно меродавно.

                  албирео - чудесно, ясно, точно и кратко. моите писма са още по-кратки - "ecstatic".
                  Last edited by кало; 06-11-2008, 10:58.

                  Comment


                    толкова ли нямаше смислени дебати за политики покрай тея избори, че на петото мнение се опря до реднекс vs негри?

                    като чета как трябвало да има микс от мъже/жени, бели/негри и т.н. в администрацията, какво ли ще каже Лари Самърс, ако назначат него и разни политически-коректни жени? Или назначат оная от FDIC вместо него
                    По моя преценка съм обективен.

                    Comment


                      Хъм, струва ми се, че можете да минете и без да преминавате към личността на опонента, ако не можете да сдържате емоциите си, изливайте ги, но поне да не е към личност (ако толкова държите на това, има си ЛС). Не ми се губи време да цензурирам пост по пост, а и не искам да трия цели постове, така че предупреждавам еднократно, следващият, който обиди някого, изпусне си нервите или нещо от сорта, ще си спечели едноседмичен бан плюс затриване на поста. Това предупреждение е отправено най-вече към кало, Албирео и Ник.

                      Иначе: ясно е, че всеки има различен опит - един живее от дълги години в САЩ, другите - не, или са били за кратко, или просто се интересуват от нещата там. Но липсата на пряк и специфичен опит не е равнозначна на забрана за писане по проблема, иначе трябва да закриваме форума, защото никой от нас няма непосредствен опит по военно-историческите теми, а и по чисто историческите (един от първите раздели, който трябва да си замине в такъв случай е Средновековния (което сигурно ще е за радост на някого)). Та мисълта ми е: да не забравяме, че всеки изразява личното си мнение и преценка, не е задължително другите да ги приемат на сто процента, всеки ще си прецени сам кой какъв опит има и от каква позиция пише едно или друго нещо. Мисля че можете да напишете коментарите си и без да влизате в пререкание с останалите, които пишат своите.

                      За себе си ще напиша, че по една или друга причина почти не съм следил и не съм се интересувал от тези избори. От малкото, което дочувах, не знам защо, бях сигурен, че така ще се развият нещата. Така или иначе, не съм убеден, че който и от двамата да бе спечелил, това би повлияло много силно на външната политика на САЩ, а тя е, която ни вълнува нас, живеещите в други държави. Вътрешната опира най-вече до гражданите на САЩ.

                      ПП Виталий, смятам, че оценката ти за текущото състояние на САЩ - сравнението със СССР от края на осемдесетте години, - е напълно погрешна, на първо място, защото геополитическата и образната страна са съвсем различни.

                      Comment


                        аз се извинявам за грубия тон, ще разчистя сам постовете си.

                        Comment


                          Жалко за САЩ.
                          СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

                          Comment


                            Според мен е много рано да се каже кое е жалко и кое не е ... дори в Президентска Република каквито са РУсия и САЩ (въпреки общоприетото мнение) Президентът макар и с големи правомощия има основно представителна функция и трудно може да прави големи поразии само на своя глава. Много зависи не само от личноста на новия президент но и какви хора ще застанат зад него и какви интереси ще са на първо място в неговата политика.
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              княз Крылов написа Виж мнение
                              ... Много зависи не само от личноста на новия президент но и какви хора ще застанат зад него и какви интереси ще са на първо място в неговата политика.
                              "Почитателите на Хилари Клинтън може би доста се обидиха, когато той не я избра за свой вицепрезидент. Но когато видяха на какво е способна Сара Пейлин, с която Джон Маккейн се опита да привлече женския електорат, която твърдеше, че е обикновено работещо "мамче" и говореше точно като такава, никой повече не съжали, че Обама не е избрал жена за свой вицепрезидент, допълва "Таймс" в статията си посветена на ролята на жените в живота на Обама." ...

                              (Каква разлика с прогресиращата феминизация другаде - б.моя) ...

                              " ... Обама сега ще създаде кабинет от звезди, допълва изданието. Говори се, че Джон Кери е фаворит за държавен секретар. Споменават се и имената за Ричард Холбрук и на Бил Ричардсън за този пост.

                              Обама трябва да намери роля и за Дейвид Плъф, Дейвид Акселрод, Робърт Гибс и Дан Пфайфър, които бяха ръководители на предизборния му екип и му помогнаха да постигне победа, допълва "Дейли телеграф". За министър на отбраната се говори, че Обама може и да остави републиканеца Ричард Гейтс. Но може и да избере Чък Хейгъл, републикански сенатор от Небраска, когото демократите харесват.

                              В екипа на Обама може да има и двама членове на клана Кенеди. Керълайн Кенеди, дъщерята на Джон Кенеди, може да стане посланик на САЩ в ООН, а братовчед й Робърт Кенеди-младши, син на Робърт Кенеди, може да стане шеф на агенцията по екология, допълва "Дейли телеграф".

                              Съюзници на Обама от родния му щат Илинойс очакват той да ги повика в администрацията си в Белия дом, допълва "Гардиън".

                              Джо Подеста, който беше началник на администрацията на Бил Клинтън, вече е начело на екипа, който ще работи за прехода от администрацията на Буш към тази на Обама. В този екип ще бъде и Валъри Джарет, бивша сътрудничка на кмета на Чикаго Ричард Дейли и приятелка на Мишел Обама.

                              Конгресменът от Чикаго Рам Еманюъл пък беше предложен за началник на канцеларията на новия президент. Очаква се новият президент скоро да предприеме действия за "успокояване на пазарите", като назначи комисия за справяне с икономическата криза и покани в нея милиардера Уорън Бъфет, прогнозира "Гардиън".

                              Изданието добавя, че държавен секретар на Обама може да стане и Колин Пауъл.

                              По темата британският "Таймс" споменава, че името на бившия американски вицепрезидент Ал Гор също се споменава като евентуален член на администрацията на Обама.

                              Очаква се той да получи подобаващ пост заради постиженията му в борбата с климатичните промени. В кабинета на Обама ще има и жена с името Райс - Сюзан Райс, която е работила с Клинтън в сферата на националната сигурност, била е член на Съвета за национална сигурност към Белия дом и е външнополитически съветник на Обама.

                              Тя може да стане министър на вътрешната сигурност или да бъде съветник на Обама по националната сигурност. Сюзан Райс няма роднинска връзка с Кондолиза Райс, уточнява изданието."
                              ...

                              "Световната преса: Обама дойде, за да спаси САЩ" http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1250324

                              Comment


                                княз Крылов написа Виж мнение
                                .... мога да ти кажа, че изборите са 99% PR явления - създаване на имидж-визия..
                                Естествено! Нали затова и цитирах Чърчил.

                                княз Крылов написа Виж мнение
                                ... Ако републиканците са искали визия "ние сме бедни, но честни" значи са избрали грешната тактика в момента - да си говорим че те са ползвали само някакви стотинки е глупаво и смешно. Тяхната кампания вероятно е излязла не по-малко скъпо, просто средствата в нея са били харчени не толкова публично - в противен случай може да се направи само един извод - те не са искали да спечелят (което не е вярно).
                                Изборът на финансиране бе очевидно грешен и им струва изборите по посочената от теб по-горе причина. Но републиканците не можеха да се отметнат от това, за което толкова се бореха. Щяха да ги нарекат flip-flops. Едва ли са имали някакви скрити кампанийни средства, защото това е нещо, което се следи стриктно - кой колко дарява. Относно желанието за спечелване на изборите - кой знае? Доста се говори (без шанс това някога да бъде потвърдено), че желание е имало, но то не ще да е било кой знае колко силно. Иначе защо биде издигната кандидатурата на Маккейн? Който и да управлява страната през следващите 4 години е обречен на провал. Може би не фактически, но в очите на гласоподавателите ("Вие пък обещахте...") А бяха обещани неизпълними и абсурдни неща - изкупуване на лошите ипотеки (Маккейн), експроприация на експроприаторите (Обама относно лошите чичковци от Уол Стрийт), връщане на пари от данъци (и двамата).
                                Last edited by Nick; 06-11-2008, 16:54.
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X