Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нови данни за началото на тракийската държавност

    Edit /14.06.2007/: И ново откритие - Древен лабиринт
    Last edited by pnp5q; 14-06-2007, 08:24.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Създадоха компютърен модел, позволяващ прогнозирането с висока степен на точност на изхода от всеки съвременен военен конфликт.
      Ето и най-актуалната прогноза на компютъра, касаеща войната в Ирак.

      Всъщност за тази прогноза не ти трябва специален компютърен модел. Така де, отдавна е ясно на къде отиват нещата :vsad: :kill_myse !

      Comment


        Създадоха компютърен модел, позволяващ прогнозирането с висока степен на точност на изхода от всеки съвременен военен конфликт.
        Не знам защо (е, може би знам ), но реализацията на тази задача нещо ме съмнява.

        Comment


          Е недей така, все пак в днешно време технологиите се развиват завидно бързо във всяка една област на познанието. Може би изобретението на тези хора заслужава внимание. Ясно е, че точност 100% в прогнозирането една подобна машина няма как да постигне (поне не и в близко бъдеще), тъй като освен на сухата статистика за военните възможности на враждуващите трябва да се отчитат множество други фактори.
          И все пак това е добро начало. Така бъдещите администрации на САЩ ще се замислят преди да се впуснат в нови авантюри !

          Comment


            Сула, аз вярвам в прогреса на науката, да не си помислиш друго . Но виж в изобретяването на универсален модел на войната не вярвам.
            И все пак това е добро начало. Така бъдещите администрации на САЩ ще се замислят преди да се впуснат в нови авантюри [img]images/smilies/next/next_smile.gif[/img] !
            Може и обратното, програмата да ги уверява, че ще спечелят и после може да има "вай, какво се стана". Мисля че войната е твърде сериозно нещо, за да се повери на компютрите и хората, които създават програми за тях .

            Comment


              Прав си, спор няма! Но затова е имало, има и ще продължава да има специални служби като ЦРУ например, които ще събират информация по свои канали и начини за да запълнят белите петна оставени от компютъра.

              За мен системата би работила най-добре по следния начин: компютърната програма създава една обща рамка на ситуацията, спестявайки по този начин на службите голяма част от "бумащината" и рутинното събиране и обработка на данни, а след това хората се заемат с анализа на по-специфичните и неподлежащи на копютърна обработка нещица!

              Comment


                За мен системата би работила най-добре по следния начин: компютърната програма създава една обща рамка на ситуацията, спестявайки по този начин на службите голяма част от "бумащината" [img]images/smilies/next/next_smile.gif[/img] и рутинното събиране и обработка на данни, а след това хората се заемат с анализа на по-специфичните и неподлежащи на копютърна обработка нещица!
                Според беглите ми представи за нещата, програмата така или иначе ще се нуждае от информационно осигуряване, т.е. някой ще трябва да събере информацията, с която да я захранят, за да моделира конкретен конфликт. А това си е работа на съответните служби.
                обаче беглото познаване на природата на хората ме кара да се замисля за това, че сем склонни да се предоверяваме на лесните методи и особено на технологиите. Което означава, че бързо програмата може да измести останалите методи.

                Comment


                  И това е така, но нещата са взаимносвързани.
                  Не се и съмнявай, че базите данни на тези служби (говорим най-вече за американските щото другите, струва ми се, са доста назад с материала) отдавна са претъпкани с информация за всички възможни горещи точки по света. Именно тази информация се използва от модела. Същата тази информация, както и нейната актуализация (или "ъпдейт" ) се събира от всевъзможни "СРС" (специални разузнавателни средства) - шпионски спътници, подслушвателни устройства, и т.н. (не ги зная всичките, пък и то това е цаката - да не ги знае чоек какви са, що са ).
                  Ролята на човека също е важна, но както вече казах, тя се свежда до събиране на по-специфични данни. Един шпионски спътник може да открие, например, тайна база на терористи от Ал Кайда и да получи информация за това с колко и какви оръжия разполагат, колко на брой са и др. Но един агент изпратен в страната би могъл да получи сведения и за настроението на местното население и подкрепата му за терористите, религиозния фанатизъм и мотивацията на "алкайдовците", колко силни са американофилските и американофобските тежнения в обществото и т.н. Всичко това би могло да се използва от модела за още по-прецизна прогноза.
                  Вижда се, че в този случай човек и машина са зависими и надали някой ще си позволи да се предоверява изцяло на единия или другия метод.

                  Comment


                    "Така бъдещите администрации на САЩ ще се замислят преди да се впуснат в нови авантюри"

                    Это их стиль жизни - "авантюры"...
                    "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                    Comment


                      Етруските произлизали от Анадола
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Войната май е близо...

                        САЩ струпват самолетоносачи в Персийския залив

                        Comment


                          Това е едната теория, а другата е, че етруските са завареното население на Италия, сродни с ретите.
                          sigpic

                          Comment


                            Last roman написа
                            Това е едната теория, а другата е, че етруските са завареното население на Италия, сродни с ретите.
                            Статията не анонсира теорията за анадолския /лидийски/ произход на етруските, а привежда нови - генетични /и може би - окончателни?/ доказателства за това.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Sulla написа
                              Да бе къде е Газа, къде е Персийския залив.
                              pnp5q написа
                              Статията не анонсира теорията за анадолския /лидийски/ произход на етруските, а привежда нови - генетични /и може би - окончателни?/ доказателства за това.
                              Може римляните да не са си измисляли че имат корени от троянците, ама че чак всичките са от там.
                              И това, че ги изкарват родствени с турците ми се струва малко :1087: .
                              Турците пък има подозрения, че перси и т.н.
                              "... Проговаря сам цар Иван Шишман:
                              - Боже силни, боже създателю,
                              помогни ни с сила и юнашество!
                              Бой ще да ся бием на Софийско поле,
                              кръв ще леем за Христово име,
                              ще прославим християнска вяра."

                              Comment


                                Испания няма да съкрати миротворческия си контингент в Ливан въпреки гибелта на шестима от своите миротворци в неделя, заяви пред журналисти постоянният представител на Испания в ООН Хуан Антонио Янес Барнево. “Испания ще продължи да изпълнява мисията си в Ливан в предишния състав, както и пълномащабното си сътрудничество с ООН”, каза дипломатът, след като Съветът за сигурност на ООН единодушно прие заявление, осъждащо нападението срещу персонала на организацията в Ливан, при който загинаха шестима войници от испанския миротворчески контингент. “Благодарни сме на международната общност и СС на ООН за оказаната подкрепа”, отбеляза Янес Барнево. В понеделник СС на ООН призова всички сили в Ливан да спазват ангажиментите за ненападение срещу контингента на ООН, като се въздържат от всякакви действия, подлагащи на опасност служителите, които действат под бяло-синия флаг на организацията.
                                Днес с официална церемония и при национален траур погребват испанските военнослужещи. Трима от тях са колумбийци по произход. Обяснението от Мартин Пушар:
                                «Испанските въоръжени сили отвориха вратите си за чуждестранни войници през 2002. Но при условие, че те са от страни, имали исторически, езикови и културни връзки с Испания. Това значи южноамериканци и жители на Екваториална Гвинея. С три годишния договор , който им се предлага, те получават принципно испанско поданство и като цяло продължаване на военната им кариера. Те стават войници като всички останали, могат да заемат и най-високи постове в йерархията и в различните видове въоръжени сили. До скоро обаче те бяха допускани само в някои съединения, тези изложени на най-голям риск, където имаше и най-голяма нужда от войници. Като цяло чуждестранните войници са около 9% от общия брой на войските, но в някои мисии, като тази в Ливан, процентът стига до 30. »

                                Comment

                                Working...
                                X