Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Интересна новина. Впрочем, като гледам датата (31.05.2006 г.), това май е старина. А този скелет сигурно е на First Roman. Хм! Височка е била - 160 см.

    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

    Comment


      IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
      А този скелет сигурно е на First Roman.
      Аз съм First Roman!

      Comment


        Израелски учени откриха гроба на цар Ирод

        Археологическа находка в Сандански
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Наистина интересно откритие! Който се интересува тук има повечко подробности и снимков материал.

          Comment


            Ей на това му се вика плячка!

            Comment


              Sulla написа
              Ей на това му се вика плячка!
              А я виж това:



              Американски археолози съобщиха, че са открили най-голямото съкровище на злато и сребро, намирано някога в останките от потънал кораб, предаде АФП. Става въпрос за над 500 000 сребърни и стотици златни монети, както и обработено злато с общо тегло повече от 17 тона. Съкровището е намерено от компанията "Odyssey Marine Exploration" в останките на кораб от колониалната епоха, датиращи от 18-и век. Мястото на находката не се разкрива, но то е в международни води в Атлантическия океан.

              от: dnes.bg
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                Ключовата фраза тук е "...в международни води..."

                Разбира се, находката най-вероятно ще отиде в някой музей, но все пак според международното морско право (доколкото аз съм запознат :sm186: ), това което е открито в международни води принадлежи на откривателя!

                Comment


                  Sulla написа
                  Ключовата фраза тук е "...в международни води..."

                  Разбира се, находката най-вероятно ще отиде в някой музей, но все пак според международното морско право (доколкото аз съм запознат :sm186: ), това което е открито в международни води принадлежи на откривателя!
                  Находката ще бъде разпродадена и откривателите ще станат богати.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Sulla написа
                    Ключовата фраза тук е "...в международни води..."

                    Разбира се, находката най-вероятно ще отиде в някой музей, но все пак според международното морско право (доколкото аз съм запознат :sm186: ), това което е открито в международни води принадлежи на откривателя!
                    В Атлантическия океан, на 40 мили от нос Лендс Енд, най-западната точка на Великобритания, бяха открити отломки от потънал търговски кораб, от чийто борд са извадени 17 тона монети - 500 хил. златни и сребърни монети на обща стойност над 365 млн. евро, съобщи BBC.
                    Безпрецедентното по мащаба си съкровище е локализирано от американската изследователска компания Odyssey Marine Exploration. Тя пази в тайна точното местоположение на търговския кораб, информацията за който била получена във федерален съд в САЩ. Възможно е да става дума за английския Merchant Royal, натоварен в Мексико и потънал близо до островите Сили (Scilly Islands) през 1641 г. Според BBC монетите са извадени с подводен робот и са вече в САЩ. Един от основателите на Odyssey Marine Exploration, която носи кодовото име Черният лебед, коментира, че в района има много потънали кораби от времето на колонизирането на Америка и поради това той представлява уникална историческа забележителност. В момента се разработва схема за евентуалното изтегляне на кораба на повърхността.

                    Comment


                      Политиканстване няма да се допусне. Има си дир.бг за това
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        Sir Gray FTW
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Брей, какво нещо! В Европа първобитните хора са рисували в пещерите, а в Китай - пишели!

                          А това просто не искам да го коментирам!

                          Ох, rbc.ru съобщава, че "Къти Сарк" загива в пламъци близо до Лондон.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            ''Катти Сарк'' наверное единственный парусный корабль о котором я знаю с раннего детства. (У меня была книга про известные парусники и "Катти Сарк" впечетлила меня больше всех). Очень жаль если этот парусник не востановят... даже не вериться, что в Англии могла произойти такая глупая случайность.
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              pnp5q написа
                              Брей, какво нещо! В Европа първобитните хора са рисували в пещерите, а в Китай - пишели!

                              А това просто не искам да го коментирам!
                              Те видяха, че наши археолози изкараха някакви хилядолетни знаци, и хайде да не остава империята по-назаде..

                              pnp5q написа
                              Ох, rbc.ru съобщава, че "Къти Сарк" загива в пламъци близо до Лондон.
                              Неприятна новина..

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                Спокойно, ще възстановят Cutty Sark - и без това в момента е бил реставриран, тъй че мачтите и голяма част от палубата са били махнати.

                                Dr Eric Kentley, curatorial consultant to the Cutty Sark Trust, said of the ship: "It can be saved. It's certainly not completely devastated.
                                "We will put her back together - but it's going to take much, much longer and a lot more money than we originally thought."

                                BBC, News, BBC News, news online, world, uk, international, foreign, british, online, service

                                Comment

                                Working...
                                X