Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пилот, да не би да сте объркали форумите? Този не е предназначен за политическа пропаганда.
    Не не съм ги объркал - все пак това са Новини, Съвременна история. А това за махането на втори съдия за три дни ми се вижда интересно като идея, особено за човек който твърдеше че е демократ, уважава свободното мнение и т.н. Просто изкопах това на РИА Новости и не ми се търсеше другаде. Ако искаш ще покопая в Би Би Си.
    По повод пропаганда - мне, не симпатизирам на никоя от двете страни в спора (някак последната година-две си стана очевидно, че едните са гадини, ама и другите не отстъпват по гаднеене), тъй че трудно бих убеждавал други за каквото и да било.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Чувашки учени ще говорят за древните българи
      01.05.2007 15:17

      Чувашки и български изследователи и учени ще се съберат във Варна на научно-практическа конференция под надслов “Древните българи прединдоевропейци, потопът в Черно море, Стара Велика България и Волжка България”, която ще се проведе на 7 май в заседателната зала на ул. “Драгоман” 25, информираха организаторите на форума от т.нар. Международна академия по българознание, иновации и култура (МАБИК).

      Сред докладчиците срещаме имената на проф. Петко Димитров, акад. Михаил Юхма, Зарема Кипкеева, д.ист.н., проф. Никола Алтънков, Владимир Цонев, Христо Маджаров и др. Темите на обявените доклади започват от “Древните българи – атланти и прединдоевропейци”, “Черно море и потопът”, през “Българите в Централен Кавказ”, “Българо-чувашите”, “Ранносредновековните българи”, “Тракийските музи и чувашките орисници”, “Старият и нов Болгар” и др.

      Дни преди конференцията са предвидени и две срещи – в зала “Пленарна” и зала 37 на община Варна, съответно в петък и събота от 18 часа, на които ще бъдат представени книгите “Древните българо-чуваши” на Михаил Юхма и “Златна България” на авторски колектив Христо Маджаров, Галя Колева и Михаил Юхма.

      Източник: dnesplus.bg
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        pnp5q написа
        Темите на обявените доклади започват от “Древните българи – атланти и прединдоевропейци”
        :lol: :lol: :lol:
        Що ли и аз не взема да стана професор с някаква такава тема :sm186: Ще бъде нещо от сорта на "Древните българо-атланти- наследници на тайнственото знание на потъналия континент Му"
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          В момента изготвям доклад на тема: "Африканската прародина на кроманьонските прабългари".

          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

          Comment


            Днес много урожайно откъм новини:

            1) На парада за Гергьовден щели да покажат новите вертолети Кугар

            2) Намериха скелет и бижута в пирамида в Боливия

            3) В непалските планини е открита пещера с уникални рисунки - и глинени плочки с надписи на древен тибетски

            4)В памет на Борис ² (по случай 1100 години от успението му /т.е. - от смъртта му/) е издадена юбилейна марка /има я снимана в новината/.

            и накрая - от бъдещето:
            5) Нова студена война Русия-САЩ - за Луната - извадка:
            Въпреки че американците винаги са говорили уклончиво по тази тема или изобщо са отричали каквото и да е, Москва открито заявява, че основната цел на лунната програма е промишлен добив на хелий-3.

            Критиците сравняват тези надежди със средновековните опити за превръщане на оловото в злато, но според някои учени хелий-3 може да се окаже решението на много проблеми на човечеството в областта на енергетиката.

            Нерадиоактивният изотоп на хелия е мощно гориво за ядрен синтез,

            толкова мощно, че само шест метрични тона могат да осигурят достатъчно енергия за една средна по население европейска страна в продължение на година. Тъй като хелий-3 не замърсява околната среда и е много ефикасен в малки количества, много държави се отнасят крайно сериозно към идеята.

            Германия, Индия и Китай, който през септември планира за изпрати лунна сонда за изследване на технологиите за извличане на хелий-3, изпробват начините за добиване на изотопа.
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Турската армия получи нова реактивна система за залпов огън

              Полша ще мести съветски паметници
              Last edited by pnp5q; 07-05-2007, 13:59.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Във връзка с "грандиозния" скандал в Естония и въпроса за паметниците на СА:



                Дано да е изгубената част от "Поетиката", че се сетих за брат Уилям, блаженна му памет...
                Last edited by Николай; 07-05-2007, 16:21. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  Николай написа
                  Във връзка с "грандиозния" скандал в Естония и въпроса за паметниците на СА:
                  http://news.ibox.bg/news/id_462549791
                  А пак по темата, само дето кой знае защо не се вдигна такъв шум:

                  "Надругательство из-за недостатка информации
                  Власти Химок снесли монумент летчикам – Героям Советского Союза, сбитым под Москвой во время войны. Могилы раскопали, чтобы расширить Ленинградку. Как заявляют власти, монумент оскверняли своими «отходами» жрицы любви. Ветераны из Химок и даже возмущенная общественность решили не возражать властям.
                  Монумент советским воинам, защищавшим Москву во время Великой Отечественной войны, снесен минувшим днем на Ленинградском шоссе. По данным радиостанции «Эхо Москвы», шесть могил летчиков – Героев Советского Союза, сбитых во время войны, находились в непосредственной близости от режимного объекта – НПО им. Лавочкина и в 150 метрах от отделения милиции."

                  Същата работа, но понеже се прави не на териториите на проблемните за Москва републики - никой не вдига шум
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Николай написа
                    Във връзка с "грандиозния" скандал в Естония и въпроса за паметниците на СА:





                    Дано да е изгубената част от "Поетиката", че се сетих за брат Уилям, блаженна му памет...

                    И аз се сетих, но няма как, защото всъщност не е открит трактат на Аристотел, а на Архимед. Т.е. не философия а математика.

                    messire Woland написа
                    А пак по темата, само дето кой знае защо не се вдигна такъв шум:

                    "Надругательство из-за недостатка информации
                    Власти Химок снесли монумент летчикам – Героям Советского Союза, сбитым под Москвой во время войны. Могилы раскопали, чтобы расширить Ленинградку. Как заявляют власти, монумент оскверняли своими «отходами» жрицы любви. Ветераны из Химок и даже возмущенная общественность решили не возражать властям.
                    Монумент советским воинам, защищавшим Москву во время Великой Отечественной войны, снесен минувшим днем на Ленинградском шоссе. По данным радиостанции «Эхо Москвы», шесть могил летчиков – Героев Советского Союза, сбитых во время войны, находились в непосредственной близости от режимного объекта – НПО им. Лавочкина и в 150 метрах от отделения милиции."

                    Същата работа, но понеже се прави не на териториите на проблемните за Москва републики - никой не вдига шум

                    Проблемът не беше в самия паметник, а в това че той се беше превърнал в символ за руското малцинство в Естония. Това беше целенасочено унижение - ще ви ударим точно в това, в което ще ви заболи. Така, че въобще не е аналогичен пример.
                    Last edited by Thorn; 07-05-2007, 16:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Thorn написа
                      И аз се сетих, но няма как, защото всъщност не е открит трактат на Аристотел, а на Архимед. Т.е. не философия а математика.




                      Проблемът не беше в самия паметник, а в това че той се беше превърнал в символ за руското малцинство в Естония. Това беше целенасочено унижение - ще ви ударим точно в това, в което ще ви заболи. Така, че въобще не е аналогичен пример.
                      Донякъде съм съгласен, Торн. Всъщност истерията я целяха и до голяма степен постигнаха и двете страни. Защото въпросния паметник много нетрезвомислещи хора в Русия и сред руснаците в Естония го възприемаха и така: "Ей, нещастници- помнете ни, ние пак ще имаме империя, пак ще се върнем и пак на танкове". Маса народ и от двете страни усетиха повод да си поизбият комплексите. И "юруш на маслините!"...Тъжна работа - взе човешки живот.

                      Comment


                        Представи си, че пратим булдозерите да разрушат прословутата чешма дето ДПС вдигна като паметник на терористите взривили влака на гара Буново. И даже може да има напълно благовиден предлог - примерно няма валидно разрешение за строеж. Ще си бъде несъмнена идиотщина, нали?


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          По повод Палимпсеста на Архимед - под `оригиналния` слой с преписа на Архимед под литургичните текстове - е открит още по-стар - от около ²²² век - който съдържа нечий коментар върху "Категории" на Аристотел - подробности (на руски).
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Естония - снимки от събитията

                            Веселая страничка для 404


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X