Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз също мисля, че това е само планирана провокация. Мъртвите трябва да се оставят на мира.
    Ние също не ходим да ровим турски гробища в България (не го приемайте като сравнение).

    Comment


      Скоро 9 мая, это подарок ветеранам...особенно поражает редкое единодушие стран ЕС, которые не осудили Таллин. Сукин сын, но это наш сукин сын.
      Трудно объяснить этот поступок, но наверное у эстонских властей есть для этого веские причины.
      Я надеюсь, что у них (эстонских властей) мало общего с например теми людьми, которые гадят в лифте и потом радуются, что они как-то влияют на других людей.
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        А защо да осъждат Талин? Нали не вярваш, че те ще застъпят руската гледна точка? Това е проблем, който е между Естония и Русия и те трябва да го решат помежду си.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Абе естонското правителство защо не остави мъртвите на мира?
          Не може заради национализма (а и не само заради него). Все пак е по-добре, отколкото в Чечня, поне засега.

          Comment


            Gollum, ты что-то знаешь достоверно про Чечню, что я например не знаю?
            Нали не вярваш, че те ще застъпят руската гледна точка
            Абсолютно не верю, что заступятся за Русскую точку зрения, и не только я но большинство Россиян (Татар, Украинцев, Якутов и др) АБСОЛЮТНО не верят и не надеются на Запад и ЕС, а воспринимают его после таких моментов как врага, который только и ждет момента, чтобы выкопать могилы наших дедов и наплевать нам в душу а то и провести бомбардировки как в Ираке или в Сербии...
            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

            Comment


              gollum написа
              Не може заради национализма (а и не само заради него). Все пак е по-добре, отколкото в Чечня, поне засега.
              Това в Чечня не се казва национализъм, а тероризъм! :evil:

              Comment


                Како¸ терроризм? они всего лишь захватывают Родильные дома и школы убивая детей Россиян. Вот если бы они уничтожили офис в Америке - тогда они терористы... А если убивают Русских - то борцы за независимость...
                Подлая тема.
                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                Comment


                  Gollum, ты что-то знаешь достоверно про Чечню, что я например не знаю?
                  "Достоверно" не знам нищо, мисълта ми е основана на един материал, който прочетох наскоро - връзка към него съм привел в тази тема. А вероятно тези неща ти, Виталий, ги знаеш, но може би не ги интепретираш така. Докато виж, твоят сънародник, написал тази статия ги разбира така. И доводите му ми се виждат разумни.

                  Това в Чечня не се казва национализъм, а тероризъм!
                  Така е, може и "бандитизъм" или "варварство" да го наречем. С което няма да променим самото нещо, нито пък причините за него, а те основно са такива (според мен), каквито ги написах. Сходни причини мотивират естонските власти за това, което се обсъжда тук. Това е една "злокачествена" форма на национализъм, но то друга в подобни условия едва ли може да се очаква да действа. Впрочем, в Чечня причините са и в анахроничността на обществените форми, която по още по-отвратителен начин се съчетава с това явление (пак според мен, а аз, разбира се, не знам нищо наистина).

                  Comment


                    виталий написа
                    Како¸ терроризм? они всего лишь захватывают Родильные дома и школы убивая детей Россиян. Вот если бы они уничтожили офис в Америке - тогда они терористы... А если убивают Русских - то борцы за независимость...
                    Подлая тема.
                    Я сказал, что терроризм приходить из чеченских террористов! :o

                    Comment


                      виталий написа
                      Gollum, ты что-то знаешь достоверно про Чечню, что я например не знаю?
                      Нали не вярваш, че те ще застъпят руската гледна точка
                      Абсолютно не верю, что заступятся за Русскую точку зрения, и не только я но большинство Россиян (Татар, Украинцев, Якутов и др) АБСОЛЮТНО не верят и не надеются на Запад и ЕС, а воспринимают его после таких моментов как врага, который только и ждет момента, чтобы выкопать могилы наших дедов и наплевать нам в душу а то и провести бомбардировки как в Ираке или в Сербии...
                      Виталий, аз разбирам твоята гледна точка. Съветвам те обаче и ти да се опиташ да разбереш мотивите на естонците - защо постъпват така според теб? Като не искам и мен да ме разбираш погрешно - нито осъждам, нито одобрявам нещо по тази тема - но ми е интересно дали можеш да разбереш мотивите на "другата страна". Доколкото тук естонци няма - няма и как да се опитам да видя, дали и те биха могли така ... а за Сърбия - моментът там е много спорен и недей да го смесваш с тази тема. Знам мнението ти - за теб сърбите са ангели и каквото и да извършат, ти си готов да го одобриш априори Спорили сме достатъчно по въпроса.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        Я сказал, что терроризм приходить из чеченских террористов!
                        "Тероризъм", като оставим настрана емоционалното съдържание, което несъмнено вкарваш лично в това определение, не е нищо повече от белег на определен метод, а не на мотивите или пък процесите, за които става въпрос. А ми се струва, че освен това не е и изчерпателно описание на дейността на чеченците (поне според това, което прочетох). Основната им дейност (на чеченците, да не ме разбере някой погрешно, че с тия "бошуващи чувства"), при това от преди първата война може да се определи като "етническо прочистване" или "геноцид" (неща, каквито, макар и в много по-големи мащаби, се случваха в Руанда, а и на доста други места последните десетилетия), нещо, което е доста по-ужасно от "тероризъм". А и по идея "задейства" други текстове от международното право.
                        Както и да е, това е тема за новини, а не за коментар.
                        Last edited by gollum; 28-04-2007, 11:41.

                        Comment


                          Для Воланда

                          Вс¸ равно это выход из темы и это вс¸ будет ст¸рто, но отвечу...

                          Воланд, если для Запада я (Россиянин) равный ему человек, то он посоветуется со мной, прежде чем затронен меня или мои чувства. Если я априори не демократичный, тоталитарный и т.п человек, то Запад понимает, что только хорошим примером он может подвинуть меня на добрые дела. И даже ослу понятно, что издеваясь над «варварской» памятью Россиян или других каких индейцев можно спровоцировать только ответную негативную реакцию.
                          Понятно, что сделано это специально к 9 мая. Понятно, против кого направлено это действие – против ветеранов СА. Солдат СССР, страны которая победила Гитлера вместе с союзниками, страны которая является одним из основателем ООН, членом безопасности ООН и правопреемницей которой в международных организациях сейчас является Россия.
                          Зачем я буду понимать мотивы Эстонских властей если они не понимают моих мотивов?
                          Ведь это ОНИ нарушили существующее положения - «статус кво». Сделать подарок ветеранам СС можно было и в июне и в июле и в августе.
                          Единственная разумная причина действия Эстонских властей - просто пиар акция которая прикрывает какую-то последующую другую акцию Запада или отвлекает от не¸.
                          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                          Comment


                            виталий написа
                            Вс¸ равно это выход из темы и это вс¸ будет ст¸рто, но отвечу...

                            Воланд, если для Запада я (Россиянин) равный ему человек, то он посоветуется со мной, прежде чем затронен меня или мои чувства. Если я априори не демократичный, тоталитарный и т.п человек, то Запад понимает, что только хорошим примером он может подвинуть меня на добрые дела. И даже ослу понятно, что издеваясь над «варварской» памятью Россиян или других каких индейцев можно спровоцировать только ответную негативную реакцию.
                            Понятно, что сделано это специально к 9 мая. Понятно, против кого направлено это действие – против ветеранов СА. Солдат СССР, страны которая победила Гитлера вместе с союзниками, страны которая является одним из основателем ООН, членом безопасности ООН и правопреемницей которой в международных организациях сейчас является Россия.
                            Зачем я буду понимать мотивы Эстонских властей если они не понимают моих мотивов?
                            Ведь это ОНИ нарушили существующее положения - «статус кво». Сделать подарок ветеранам СС можно было и в июне и в июле и в августе.
                            Единственная разумная причина действия Эстонских властей - просто пиар акция которая прикрывает какую-то последующую другую акцию Запада или отвлекает от не¸.
                            Това ми е ясно, ти описваш своите мотиви. А можеш ли да разбереш мотивите на другата страна? Например това:
                            "если для Запада я (Россиянин) равный ему человек, то он посоветуется со мной, прежде чем затронен меня или мои чувства"
                            Как мислиш, дали ако обърнем нещата пак ще ти изглеждат така? Според мен, съдейки от отговорите ти - не.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Виталий, знам, че товае отправено към Воланд, но понеже с него мислим донякъде сходно, ще си позволя и аз да отговоря (а че или ще изтрият всичко това или ще го преместят - ясно е).
                              Воланд, если для Запада я (Россиянин) равный ему человек, то он посоветуется со мной, прежде чем затронен меня или мои чувства.
                              Първо, Виталий, защо си мислиш, че "Запада" е едно цяло и действа като един, съгласуван и разумен организъм? Този "запад", за който пишеш не е повече от една илюзия. И защо си мислиш, че този "запад" (както и която и да е сходна по структура фантазия) се интересува от нечии емоции? Ако и доколкото съществуват глобални интереси тях ги движат на осъзнато ниво единствено икономически и свързани с тях политически мотиви, а не емоции. Емоциите присъстват едниствено в реакциите на населението и в медиите, но те са именно "реакции" на случващото се и макар и да пререстват в причина за нови действия, те не стоят зад действията на "Запада" или друго подобно обобщение.

                              Единственная разумная причина действия Эстонских властей - просто пиар акция которая прикрывает какую-то последующую другую акцию Запада или отвлекает от не¸.
                              Не мисля, че действията на естонските власти обслужват нещо различно от вътрешна политика и се съмнявам, че са съгласявани или направлявани от "Запада". Те са реакция и отговарят на някакви бурни националистически чувства сред част от естонците - подобни емоции има и у нас, но за радост властта ряко им отговаря.

                              Comment


                                причина очень проста. Эстонския власти отгараживаются от своего советского прошлого. Хотят глупым образом сказать Западу - вот, мы с ними ничего общего не имеем.

                                А почему Запад молчит - потомучто в такой ситуации лучше промолчать. Что не скажеш, все когото обидиш - а Запад в данный момент с одной стороны симпатизирует про-западному курсу Эстонии, а с другой не хочет ссорится с Россией (так как Россия в Европейском регионе единственый гарант против полной политической и экономической гегемонии США).Так же Запад знает, что Россия уже не та неотесаная мощь - Россия стала хитрой и внимательной. Если что ей скажеш не так, она тебе улыбнется и точно когда она тебе будет необходима - покажет тебе кукиш и скажет "А вот Вы помнете, несколько лет назад, когда Вы ..."

                                Так что молчание Запада вполне закономерно - к тому же согласно простой статистике в самое скорое время Россия превратится в основного поставщига зерна в Европу (в Европе с етим делом все хуже и хуже), поэтому еще с 2000 года начались процесы частичной интеграции России и ЕС. Вот только пост-советские болваны в Прибалтике этого не понимают и в своем стремление потакать Западу, только создают ему хлопоты.
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X