Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1951 написа
    Но накрая може и да познаят, а и сега обстановката е натопорчена покрай отвлечените/пленени/задържани британски моряци.
    1951, знаеш ли защо индианският танц на дъжда работи в 100% от случаите?


    Защото не спират да танцуват, докато не завали дъжд
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Е, няма гаранция че руснаците не са се пошегували за 1 април, но ситуацията този път е наистина заплетена.

      Comment


        Британското министерство на отбраната потвърди днес, че пилоти от Кралските ВВС са били помолени от високопоставен офицер да обмислят възможността да извършване на самоубийствени полети в рамките на войната срещу тероризма, предаде АФП. Според информацията вице-маршал Дейвид Уокър не е казал, че ще дава подобни заповеди на своите пилоти, а просто е отработвал възможни сценарии. По информация на в. “Сън” Уокър е казал: “Бихте ли сметнали за неразумно, ако ви заповядам да насочите самолетите в земята, за да унищожите автомобил, возещ командир на талибаните или “Ал Кайда”?”
        Малко "Сън" звучи, но е публикувано

        Comment


          На Украине вчера начался сильнейший политический кризис... По его окончанию останется или президент с "прозападной" ориентацией или парламент и правительство с "провосточной"... Есть ещ¸ третий вариант - раскол и развал страны, но он к счастью маловероятен.
          Вс¸ должно решиться в течении одной-двух недель...
          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

          Comment


            Виталий, какво е отношението на обикновените хора към цялата бъркотия? Ющенко не загуби ли привърженици благодарение на всички скандали, икономическа криза и крайните си действия? Някак дори да му бях привърженик, след 20-тия път когато ме вика да демонстрирам по улиците би ми писнало.
            А Ющенко според мен действа крайно отрицателно на страната - две години политическа криза само и само за да бъде той начело. Оставам с впечатлението че той обслужва неговите си интереси и много-много не е загрижен за Украйна. А през това време страната губи и авторитет, и пари, създава се вътрешен конфликт...
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              А Ющенко според мен действа крайно отрицателно на страната - две години политическа криза само и само за да бъде той начело. Оставам с впечатлението че той обслужва неговите си интереси и много-много не е загрижен за Украйна.
              Аз не се сещам за политик, който да действа по-различно или пък да има други стремежи. Нали не страдаш от някаква форма на политически романтизъм . Това, което си написал характерицира амбициите и целите на всеки един член на политическата класа, в която и да е държава.

              Comment


                Для Пилота

                В России люди к происходящим на Украине событиям относятся с недоверием. После событий 2004 года в России сложилось мнение, что Украинцы "предали" Россию и на Украине время работает против России... ( В среднесрочной перспективе).

                Их проблемы многие воспринимают - "Так им и надо"...
                На мой взгляд от событий на Украине зависит последующий расклад мировых сил в будующем на многие годы. Если Украина уйдет на Запад, то Россия ОЧЕНЬ плотно начнет дружить с Китаем со всеми вытекающими от этого последствиями, возможно и в ущерб себе. Забрав Украину Запад получит через 10-15 лет суперсильный Китай.
                Если Украина останется союзником России, то тогда Китай нам будет нужен только как крупный торговый партн¸р.
                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                Comment


                  Аз не се сещам за политик, който да действа по-различно или пък да има други стремежи. Нали не страдаш от някаква форма на политически романтизъм . Това, което си написал характерицира амбициите и целите на всеки един член на политическата класа, в която и да е държава.
                  "Всеки един" е доста пресилено твърдение. Има и политици, които се вълнуват от държавата и електората си, не само от собствените амбиции. По правило "големите" политици на демократичните режими, тези с кариери по 20-30 години. "Пиявиците" се разпознават лесно - те се появяват на сцената за 4-5-6 години и изчезват. Сигурен съм че познаваш достатъчно примери за това, Голъм, и предлагам да оставим разговора така, само като коментар и контракоментар
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Бих се съгласил с коментара ти, Динайне, ако бъде леко редактиран в смисъл, че има и такива, които освен от личната си амбиция, са движени и от различни други идеи от политически характер. За да не разводняваме темата ще добавя към лаконичиня мой коментар (предизвикал твоя отговор) и това, че всеки политик е част от една социалан прослойка, и личната амбиция е основното качество, което довежда даден човек до тази прослойка. И основната част от времето си той е движен именно от нея и от интереса на политическата си кариера в партиен и национален (и какъвто друг се намира) план. И неизбежно тази му всекидневна дейност протича в определена общестевно-политическа атмосфера, която се характеризира с някакъв климат от политически идеи и възгледи, който за нашия средностатистически политик е жизнена среда. И пребивавайки в тази среда то й неизбежно в даден момент подкерпя някаква политическа идея и в рамките на политическата си кариера (обикновено протичаща в някаква партийна среда) той подкрепя или се обявява против дадени действия и участва във взимането на някакви решения. Това е част от същестувването и част от кариерата. Поради това неговата лична кариера и амбиция неизбежно образуват някакво сечение с общестевното настроение и разбиранията за обществен интерес и от това сечение се ражда някаква дейност, която малко или повече излиза извън личния интерес и амбиции на политика. Но не мисля, че от това следва, че последният е воден именно от общестевния интерес в политическото поприще и кариера.
                    И си мисля, че в съвременната политическа атмосфера нещата са се променили в посока на намаляване на значението на ръководната идеология (която може в някои случаи да е послужила за "запалване" на дадена личност да тръгне по пътя на политиката) в полза на отговаряне на конкретен моментен интерес.
                    Ще се съглася, че могат да се намерят примери за политици-визионери, които подчиняват в голяма степен политическия си път на реализирането на определена политическа идея или визия за това как трябва да е устроен светът най-общо казано, но те са единиците, които излизат от общата маса, за която напълно важи описаното по-горе.

                    Comment


                      Украйна пак се разбуни, армията лоялна на Юшченко
                      03 април 2007 / News.dir.bg
                      Украинската армия ще се подчини на президента Виктор Юшченко, който поиска с указ разпускането на парламента, заяви министърът на отбраната Анатолий Гриценко на извънредно съвещание на кабинета тази нощ.
                      "Въоръжените сили ще изпълнят заповедите на своя главнокомандващ" - по конституция това е държавният глава. Гриценко е верен на Юшченко и е последният прозападно ориентиран член на правителството на Украйна, което е съставено почти от проруската парламентарна коалиция. Юшченко, който от дълго време е в лоши отношения с парламента и премиера на страната Виктор Янукович, обяви вчера, че разпуска Върховната Рада и насрочи парламентарни избори на 27 май. Юшченко каза обаче, че ситуацията в страната е “под контрол”. Вътрешнополитическата криза в Украйна бе предизвикана от преминаването на 11 опозиционни депутати от пропрезидентския блок “Наша Украйна” и Блока на Юлия Тимошенко на 23 март към коалицията на управляващото мнозинство. Юшченко заяви, че преминаването на отделни депутати от опозицията към мнозинството противоречи на конституцията на страната. Според член 90-и от Конституцията решението за предсрочно прекратяване на пълномощията на Върховната Рада се взема от държавния глава след консултации с председателя на парламента, заместниците му и ръководителите на парламентарните групи. В началото на консултациите президентът заяви, че политическата криза, в която се намира Украйна, идва от кризата в парламента. По думите на Юшченко става дума за неконституционен начин за формиране на коалиция от парламентарни групи, в състава на които влизат мнозинството народни депутати. Парламентарното мнозинство поиска от президента да отмени указа за разпускането на Радата.

                      Щом почват да говорят за армията работата съвсем се размираса...
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Иран освобождава британските моряци

                        4 април 2007 16:26
                        Официален сайт на Дарик радио


                        Президентът на Иран Махмуд Ахмадинеджад обяви, че страната му освобождава 15-те задържани британски моряци като "дар за британския народ". Държавният глава призова Лондон да не ги наказва за признанията, че са били навлезли в ирански териториални води, предаде Ройтерс.


                        "Те са свободни след тази пресконференция да се върнат при семействата си", каза Ахмадинеджад пред журналисти. "Под влияние на мюсюлманския пророк Иран прощава на тези петнайсет души и им дава свобода като дар за британския народ", добави президентът.


                        Иран съобщи, че е организирал "церемония" за освобождаването на британските войници, на която ще могат да присъстват журналисти.


                        Лондон приветства съобщеното от иранския президент Махмуд Ахмадинеджад за скорошното освобождаване на задържаните в Иран 15 британски моряци заяви пред Франс прес говорител на „Даунинг стрийт”.


                        "Това е прекрасна новина", радостно заяви пред телевизия „Скай нюз” Ник Съмърс, брат на задържания Натан Съмърс, 21 г., който е един от най-младите от групата британски моряци, задържани преди 13 дни в Иран.


                        Иранския президент Махмуд Ахмадинеджад каза на пресконференцията, че Иран може да преразгледа отношенията си със САЩ, ако Вашингтон промени своето поведение към Техеран.


                        "Ако президентът Джордж Буш и неговото правителство променят поведението си, възможно е страната да преразгледа отношенията си с Вашингтон", каза Ахмадинеджад на пресконференция.


                        Отговора на САЩ:

                        Иран трябва да промени поведението си, не Вашингтон

                        4 април 2007 19:36
                        Официален сайт на Дарик радио


                        Техеран трябва да прекрати обогатяването на уран, ако иска да промени отношенията си с Вашингтон. Поведението, което трябва да се промени, е иранското, а не американското, заяви говорителят на Държавния департамент Том Кейси, цитиран от Ройтерс.


                        Изявлението на Кейси е в отговор на изказване на иранския президент Махмуд Ахмадинеджад, който заяви, че ще преразгледа отношенията на Иран към САЩ, ако първо Джордж Буш и неговото правителство променят поведението си.
                        Last edited by Sulla; 04-04-2007, 19:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          Малоумна работа. Приказки, закани, пушилка. Резултат - нула. Освен за пред ходжите и улемите.

                          Comment


                            Клекнаха, с една дума.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Клекнаха, с една дума.
                              Т.е. цялата шумотевица е имала ефект .

                              Comment


                                gollum написа
                                Т.е. цялата шумотевица е имала ефект .
                                Именно. Мисълта ми бе за шумотевицата от иранска страна...

                                Comment

                                Working...
                                X