Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето една поне според мен много добра и вярна статия на Милен Радев

    Отново в българското “публично пространство” се разнасят възмутени гласове. Като тежка есенна Охридска вълна се надига всенародното недоволство и заплашва да отнесе все още плахо развиващите се...


    Sulla написа
    “Героите” от побоя в Скопие в македонските форуми: Гордост и простотия (ОБЗОР)
    С голямо съжаление ще кажа, че същото може да се каже и за повечето български форуми.

    Иначе за инцидента- обърнете внимание, че всички случки от подобен род стават на точно определени места - Скопие, селата около Куманово, определени села около Прилеп. Поне досега не знам за значими инциденти - кръчмарските истории тук не ги броя- да кажем в Охрид, Велес, Щип, Битоля, Струмица, Ресен. И затова си има обяснение...
    В никой случай не бива да се генерализират изводи за цялостното отношение на македонците към България. Срещал съм много обикновени и недотам обикновени македонци, - със сигурност повече отколкото са срещали 95% от потребителите тук- и никога не съм усетил и нотка на неприязън. А често сме говорили и за история и за съседски отношения. Различни виждания, знания и убеждения, но не и открита вражда или неприязън.
    Според мен инцидента си е чиста проба провокация на определени -и ограничени-среди в Македония. На която провокация, за жалост, маса политикани, журналисти с болезнен блясък в очите (водят предавания по телевизия 7 дни и са бивши посланици в Хърватска ) , и прочие лумпени в България побързаха да се хванат... И да обвиняват македонското правителство, което в случая няма нищо общо.
    Last edited by Николай; 15-01-2007, 18:43. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    Comment


      За още по-голямо съжаление, точно подобни белези на гордост и простотия са се наместили и тук, в БС. Точно преди твоето мнение.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Николай написа
        Ето една поне според мен много добра и вярна статия на Милен Радев

        http://www.mediapool.bg/show/?storyid=125046&srcpos=1
        Наистина много добра статия! Напълно съм съгласен с нея и с твоето мнение.
        Според мен усилията на българската държава, българската интелигенция и въобще всеки който се чувства заинтересован и може да помогне, трябва да бъдат насочени към разкриването на истината за теорията за македонизма. При това не в България, където тази теория е отхвърлена по начало, тъй като не почива върху никакви доказателства, а в същото време доказателствата за оборването й са безчет (можем да ги изреждаме от днешния ден та чак до времето на цар Самуил - включително :mhehe: ). Трябва да бъде отхвърлена теорията в самата Македония. Или казано по друг начин - жителите на югозападната ни съседка трябва да разберат истината за своето минало. Нищо повече! А какво означава това - ами чисто и просто да започнат да учат историята такава каквато е, такава каквато цял свят признава, защото има безспорни доказателства за истинността й, а не историята измислена от Коминтерна след 1945 г.
        Пък след това нека пак се наричат македонци щом им харесва! В едно демократично общество (каквото надявам се е и македонското) всеки има право да се определя за такъв какъвто си иска.
        Иначе за простотията и антимакедонските изказвания по българските форуми - не се и съмнявам че има такива. Даже четох няколко из разни сайтове. Мнението ми по въпроса напълно съвпада с това на Милен Радев (авторът на статията) - че подобни изявления обслужват единствено македонистите. Ще вметна и едно допълнение от моя страна.
        Сигурно знаете, че в психологията (а и не само там) се използват термините "стереотип", "човешко поведение", "човешко възприятие" и т.н. Научно доказано е, че всеки човек възприема заобикалящия го свят не такъв какъвто е в действителност, а такъв какъвто го вижда през призмата на собственото си възприятие. Благодарение на тази човешка особеност, ако 100 пъти (примерно) виждаме една и съща повтаряща се ситуация или едно и също поведение на даден човек (или 100 пъти ни се втълпява в главата нещо за еди кои си ), ние си съставяме мнение (стереотип) за тази ситуация/човек. Стереотипите са много устойчиво животно . Бавно се изграждат, но може би още по бавно се променят . Така че ако след тези 100 пъти, 1 или 2 пъти видим по-различна ситуация или друго поведение от страна на човека (или пък чуем друга информация за еди кои си , противоречаща на това което ни втълпяват в главата ), ние просто ще ги игнорираме, защото не отговарят на нашите стереотипи.
        Какво общо има това с българи и македонци и размяната на реплики и провокации? Има разбира се! Както отделният индивид, така и народите си съставят стереотипи един за друг. В специалностите свързани с международните отношения и политика това се изучава сериозно. Един от особено характерните стереотипи и същевременно модели за възприемане на даден народ - противник (да не кажа враг) е следният (мисля че се казваше "Огледален образ" :sm186: или "Криво огледало", не помня точно, но е бил наблюдаван най-добре по време на Студената война):
        Даден народ възприема (поради една или друга причина) друг народ като враг (в нашия случай знаем защо отношението на македонците спрямо нас е такова - близо 50 години им е втълпявано в главите, колко сме лоши и зли, как ги мразим и т.н.). Естествено "врагът" бива "нападан" чрез всевъзможни обиди, хули, подигравки, провокации :sm310: :mike: (в особено тежки случаи може и до война да се стигне :starwars: ). Ако на "врагът" в един момент вземе че му писне :evil: и реши да се защити от нападките, като им отговори по същия начин и в същия тон :grrr: , това ще послужи за доказателство, че той наистина е враг и за оправдание на политиката към него, както до момента, така и след това.
        Поради тази причина една масова антимакедонска истерия сред българите единствено би навредила на българската кауза и от двете страни на границата. Разбира се тук не става и въпрос да следваме принципа - "Като ти ударят едната буза, обърни и другата", и да се правим че нищо не се е случило. Българската страна трябва да настоява побойниците да бъдат заловени и осъдени, както се полага във всяка нормална правова държава. Просто идеята ми е, че не трябва да се изпада в крайности, а да се търси една балансирана политика, която да отчита цялата сложност на отношенията ни с Македония.

        Comment


          Николай написа

          [
          Според мен инцидента си е чиста проба провокация на определени -и ограничени-среди в Македония. На която провокация, за жалост, маса политикани, журналисти с болезнен блясък в очите (водят предавания по телевизия 7 дни и са бивши посланици в Хърватска ) , и прочие лумпени в България побързаха да се хванат... И да обвиняват македонското правителство, което в случая няма нищо общо.
          Из днешния печат:Македония краде наши градове в енциклопедия

          Скопие. Новата македонска енциклопедия включи българските градове Благоевград, Петрич, Мелник, Сандански в изброяването на "по-големите места от дяловете на Македония - егейски, вардарски и пирински", предаде агенция Фокус. Тя "третира Македония като историческа и географска цялост", казва пред в. "Нова Македония" един от съставителите - Йован Павловски, председател на Дружеството на писателите на Македония. "Можем да се похвалим, че в тази енциклопедия за първи път у нас и в енциклопедистиката въобще са внесени няколко неща, тясно свързани с македонските теми", казва Павловски. Редом с българските градове сред "тези места" са изброени Солун, Скопие, Кавала, Битоля, Тетово, Куманово и т. н.
          Явно ограничените среди в Македония се разширяват.
          Last edited by Lulchev; 16-01-2007, 07:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

          Comment


            Трябва да се съглася, че ситуацията на Балканите в почти всички епохи от историята, е изключително "чуплива", като стъкло. Историята на този регион, ако трябва да гледаме на нея, някак "емпирично" и критично, то всеки би се съгласил, че най - лошото средство за уреждане на проблеми тук на Балканите е политически радикализъм. Хиляди са примерите за това, как това нещо не е водило никой до особено добра развръзка от даден конфликт. В този смъсъл прояви на силен политически радикализъм и силни, отявлени анти- сръбски, анти- турски, анти - македонски настроения и въприемането им като курс в политиката не биха били полезни на България. И аз, разбира се, не казвам, че трябва да си стоим и да не защитаваме своите интереси, но крайностите и крайните позиции на Балканите са нещо изключително вредно. За съжаление, в историята като че ли има много малко владетели и управници, осъзнаващи това. Най - големият пример от нашата история за за такъв разумен, рационален политически курс, за мен лично, е Йоан Асен ²²

            Все пак ми се ще да пусна едно новина тук, нямаща общо с Македония:

            Израиль будет получать иранский газ

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              Lulchev написа
              Из днешния печат:Македония краде наши градове в енциклопедия

              Скопие. Новата македонска енциклопедия включи българските градове Благоевград, Петрич, Мелник, Сандански в изброяването на "по-големите места от дяловете на Македония - егейски, вардарски и пирински", предаде агенция Фокус. Тя "третира Македония като историческа и географска цялост", казва пред в. "Нова Македония" един от съставителите - Йован Павловски, председател на Дружеството на писателите на Македония. "Можем да се похвалим, че в тази енциклопедия за първи път у нас и в енциклопедистиката въобще са внесени няколко неща, тясно свързани с македонските теми", казва Павловски. Редом с българските градове сред "тези места" са изброени Солун, Скопие, Кавала, Битоля, Тетово, Куманово и т. н.
              Явно ограничените среди в Македония се разширяват.
              Аз лично нищо скандално не виждам в тази новина - изброени са големите градове в Егейска, Вардарска и Пиринска Македония. Е и?
              Просто агенцията на г-н Узунов, един забележително ограничен човек с неясно минало и още по-неясно настояще, тиражира нещо под определено заглавие, без въобще да си даде труда да прочете за какво става дума...

              Comment


                Русия е доставила на Иран противовъздушни отбранителни системи*, предадоха световните медии.
                Руският министър на отбраната Сергей Иванов посочи, че Русия е доставила модерни системи TOR-M1 с малък обсег.


                *29 броя.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Sulla написа
                  Наистина много добра статия! Напълно съм съгласен с нея и с твоето мнение.
                  Според мен усилията на българската държава, българската интелигенция и въобще всеки който се чувства заинтересован и може да помогне, трябва да бъдат насочени към разкриването на истината за теорията за македонизма. При това не в България, където тази теория е отхвърлена по начало, тъй като не почива върху никакви доказателства, а в същото време доказателствата за оборването й са безчет (можем да ги изреждаме от днешния ден та чак до времето на цар Самуил - включително :mhehe: ). Трябва да бъде отхвърлена теорията в самата Македония. Или казано по друг начин - жителите на югозападната ни съседка трябва да разберат истината за своето минало. Нищо повече! А какво означава това - ами чисто и просто да започнат да учат историята такава каквато е, такава каквато цял свят признава, защото има безспорни доказателства за истинността й, а не историята измислена от Коминтерна след 1945 г.
                  Пък след това нека пак се наричат македонци щом им харесва! В едно демократично общество (каквото надявам се е и македонското) всеки има право да се определя за такъв какъвто си иска.
                  Иначе за простотията и антимакедонските изказвания по българските форуми - не се и съмнявам че има такива. Даже четох няколко из разни сайтове. Мнението ми по въпроса напълно съвпада с това на Милен Радев (авторът на статията) - че подобни изявления обслужват единствено македонистите. Ще вметна и едно допълнение от моя страна.
                  Сигурно знаете, че в психологията (а и не само там) се използват термините "стереотип", "човешко поведение", "човешко възприятие" и т.н. Научно доказано е, че всеки човек възприема заобикалящия го свят не такъв какъвто е в действителност, а такъв какъвто го вижда през призмата на собственото си възприятие. Благодарение на тази човешка особеност, ако 100 пъти (примерно) виждаме една и съща повтаряща се ситуация или едно и също поведение на даден човек (или 100 пъти ни се втълпява в главата нещо за еди кои си ), ние си съставяме мнение (стереотип) за тази ситуация/човек. Стереотипите са много устойчиво животно . Бавно се изграждат, но може би още по бавно се променят . Така че ако след тези 100 пъти, 1 или 2 пъти видим по-различна ситуация или друго поведение от страна на човека (или пък чуем друга информация за еди кои си , противоречаща на това което ни втълпяват в главата ), ние просто ще ги игнорираме, защото не отговарят на нашите стереотипи.
                  Какво общо има това с българи и македонци и размяната на реплики и провокации? Има разбира се! Както отделният индивид, така и народите си съставят стереотипи един за друг. В специалностите свързани с международните отношения и политика това се изучава сериозно. Един от особено характерните стереотипи и същевременно модели за възприемане на даден народ - противник (да не кажа враг) е следният (мисля че се казваше "Огледален образ" :sm186: или "Криво огледало", не помня точно, но е бил наблюдаван най-добре по време на Студената война):
                  Даден народ възприема (поради една или друга причина) друг народ като враг (в нашия случай знаем защо отношението на македонците спрямо нас е такова - близо 50 години им е втълпявано в главите, колко сме лоши и зли, как ги мразим и т.н.). Естествено "врагът" бива "нападан" чрез всевъзможни обиди, хули, подигравки, провокации :sm310: :mike: (в особено тежки случаи може и до война да се стигне :starwars: ). Ако на "врагът" в един момент вземе че му писне :evil: и реши да се защити от нападките, като им отговори по същия начин и в същия тон :grrr: , това ще послужи за доказателство, че той наистина е враг и за оправдание на политиката към него, както до момента, така и след това.
                  Поради тази причина една масова антимакедонска истерия сред българите единствено би навредила на българската кауза и от двете страни на границата. Разбира се тук не става и въпрос да следваме принципа - "Като ти ударят едната буза, обърни и другата", и да се правим че нищо не се е случило. Българската страна трябва да настоява побойниците да бъдат заловени и осъдени, както се полага във всяка нормална правова държава. Просто идеята ми е, че не трябва да се изпада в крайности, а да се търси една балансирана политика, която да отчита цялата сложност на отношенията ни с Македония.
                  Първо - никой човек насила не може да бъде убеден, с каквито и да било аргументи, че не е такъв за какъвто се смята. Единственото,което се постига, е да го настроиш срещу себе си и да го превърнеш зорлем във враг. А в момента грамадното мнозинство от македонците се считат за етнос, различен от българския, и в същото време не са враждебно настроени към България. Хората, които разиграват тези истерии - Волен, Узунов, БД и прочее- или не съзнават, каква вреда всъщност нанасят на България, или просто изпълняват нечии чужди стратегически поръчки. На мен поне първата хипотеза ми се вижда по-вероятна. Още повече след като "хиперпатриотите" ни са като дупе и гащи с партията "Велика Румъния", която се стреми българо-румънската граница да минава по линията Берковица-Търново-нос Емине. Според мен тук има само селска простотия и природна тъпота...
                  Второ - в никоя демократична държава, правителството не може да контролира медиите и не бива да се нагърбва да учи своите или чуждите научни среди какво да пишат и как да го правят. Защото тогава идва чичко Гьобелс с кобура и всичко отива по дяволите. А още по-малко пък му е работа да нарежда на другите какво да преподават в училищата си. Въпросът с българския характер на Самуиловата държава или с малко-много българския характер на грамадното мнозинство на славянското население в Македония е научен, а не политически въпрос. И науката отдавна има установено мнение по него, поне подавляващото мозинство от учените го споделят. Това, че в Македония вярват в нещо друго - ами тяхна си работа. Нас какво ни засяга. Румънците например наричат Второто ни царство Румъно-българска държава. Голяма част от турските учени смятат Първото ни царство за чисто турска държава. И какво от това - историята си е доста консервативна наука когато става въпрос за периоди от преди повече от 50 години. Ако те е страх, че България ще остане без история, не се бой, няма как да стане това.
                  Трето - не македонците ни възприемат като враг, а една, да го кажем, определена част от тях - сърбомани ли ще ги наречеш, сърби ли, югославяни ли няма значение. Понеже в момента тези среди са вън от властта, с акцийки като онзиденшната, се опитват да галванизират обстановката, за да се намери отново повод да представят България като враг. Македонското правителство в момента е силно приятелски настроено към България - не знам дали видя изключително адекватната реакция на техния посланик вчера на връчената му нота - и този факт тези определени среди искат да използват за вътрешнополитически цели. Има интересно интервю днес с шефа на Държавния архив на Македония, който нарича поругаването паметта на Мара Бунева кощунство с паметта на народна героиня. Така, че по въпроса за инцидента в Скопие според мен няма разлика в отношението на българското и македонското правителство. Още повече, че пострадали са почти изключително македонски граждани - има по вестниците интервю с Райна Дрангова по тоя въпрос. А за съжаление подобни инциденти стават и у нас - преди 11 години почти до смърт беше пребит китайския военен аташе в квартал "Изток". Пребит бе от група скинари, - горе долу като агитката на "Вардар". Китайското правителство и обществено мнение реагираха обаче доста по-спокойно от нашата общественост, а инцидента бе доста сериозен и свързан с висш дипломат.
                  В случая е важно не да се надуват мускули с вътрешнополитическа цел - както реагират българските политически среди, а да се гледат стратегическите интереси на България. Които интереси искат вътрешна стабилност на Македония, нейното включване в ЕС, падане на границите и падане на ограниченията в икономическия, културен и научен обмен между двете страни. Всички тези неща ще донесат много повече на българската национална кауза през 21 век, отколкото крясъците и писъците на ВС, БД, Узунов, Енчев и прочее.

                  Заключителните ти думи напълно се покриват и с моето мнение.
                  Last edited by Николай; 16-01-2007, 17:55.

                  Comment


                    Николай написа
                    Първо - никой човек насила не може да бъде убеден, с каквито и да било аргументи, че не е такъв за какъвто се смята.
                    Абсолютно си прав! Но уви, това е един принцип или ако щеш идеал, който много често в човешката история е бил нарушаван. Случило се е и в Македония след 1945 г. Затова сега си говорим за македонци, а не за българи! И все пак наистина, всеки един гражданин на тази държава, всеки един жител на планетата въобще, трябва да бъде свободен да се самоопределя за такъв какъвто се чувства - американец, англичанин, афганистанец или марсианец , българин или македонец! Но когато те е страх да се наречеш българин в еди коя си държава (да речем Македония ), защото може да дойдат едни лоши момчета и да те понатупат, а биха могли и да те уволнят от работа или да ти създават всевъзможни административни и други пречки, това вече е проблем! И нарушаване на посочения от теб принцип. Разбира се идеята ми не беше насилствено да ги побългаряваме, както може би погрешно си ме разбрал, боже опази ! И аз съм за това, че всичко трябва да става доброволно, чрез културно-научно сътрудничество, чрез откриване на български културни центрове в Македония (които всеки да се чувства свободен да посещава, без да се страхува от нищо и никого, и да чете там български учебници и книги), както и на македонски в България. С мероприятия като тези, а не с агресивна политика и поддаване на разни провокации, нещата ще си дойдат полека-лека на мястото. Може да отнеме години, но е важен крайният резултат.

                    Николай написа
                    Второ - в никоя демократична държава, правителството не може да контролира медиите и не бива да се нагърбва да учи своите или чуждите научни среди какво да пишат и как да го правят.
                    Виж какво съм писал по първата точка . Мисля същото може да се каже и тук - за хубавите идеали, които често биват нарушавани, за това как се е действало преди (в интерес на истината тогава Македония не е била част от демократична държава) и как трябва да се действа сега.

                    С третата точка съм напълно съгласен!
                    Last edited by Sulla; 16-01-2007, 23:00.

                    Comment


                      albireo написа
                      За още по-голямо съжаление, точно подобни белези на гордост и простотия са се наместили и тук, в БС. Точно преди твоето мнение.
                      от кога гордоста е отрицателно качество? а откъде съдиш, че човекът е прост? може би имаш докторат по психология? за такова изказване навсякъде другаде биха те оставили да четеш за поне седмица. :tdown
                      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                      Comment


                        Не знам дали е прост, но със сигурност изказванията са му просташки. Аз кое квалифицирам? Я погледни внимателно...
                        Би трябвало досега да си забелязъл, че квалифициарнето на подобни мнения по подобен начин е ако не норма, то част от стила на този форум. Или накратко казано тук глупостите обикновенно много бързо биват назовавани с точните им имена.
                        Така че се кротни, недей да се палиш толкова, не ми приписвай собствените си интерпретации и недей да търсиш конфронтация.
                        (между другото същото бих го препоръчал и на прекалено възбудения от накърнената му гордост автор на коментираните тук редове).
                        А от кога гордостта е отрицателно качество ли? От както невъзможността да бъде контролирана, води до подобни писаници.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          За трите дни които Lulchev пребивава на форума, се занимава единствено със заяждания с останалите потребители.

                          Една седмица без право на писане ще му помогне да се ориентира по-добре в темите и да прецени има ли с какво да допринесе или не.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Dinain написа
                            Русия е доставила на Иран противовъздушни отбранителни системи*, предадоха световните медии.
                            Руският министър на отбраната Сергей Иванов посочи, че Русия е доставила модерни системи TOR-M1 с малък обсег.


                            *29 броя.
                            http://www.youtube.com/watch?v=4c7pSRR3nFQ дано да тръгне. впечатлен съм. :rock: уви . динаин, като най - познавач на региона мислиш ли че ще се наложи да се използват?
                            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                            Comment


                              Аааааааааа...клипа е убиец! Много готино! Сега ще гледам и останалите...

                              Comment


                                воината в бюрм.

                                това е от един друг форум. сега първо ще се извиня за езика. но там е разрешен. второ пускам това само защото мисля че за повечето от вас ще е интересен от военно - историческа гледна точка.
                                Тоа наималку е точно кое го тврдиш.Како директен учесник во гореспоменатата битка ти го тврдам следното.Во харачино МК специални единици so сета жестина го нападна селлото so тешка алтилерия тенкови и хеликоптери од тип МИ 24.Нашите единици беа тврдо вкопани така що загубите беа минималлни скоро никакви.Бллагодарейки на итрината на сега покойниот командат Тели и командант Ходжа нашите единици не одврака на огин.Мк единици тргнуват во пешадиски напад при що медю двете гробища муслимански и християнски се найдоа под тейок огин и можевме сайт да ги ликвидираме.Бидейки селлото се наодя во сама близина на аеродромот скопие,So илегално внесените минофрлачи од 120 мм,Бевме во состоиба да го погодиме и самиот аеродром и рафинерията.Од южната страна на скопие беше стациониран баталионот на 116 бригада гостивари.Истиот баталион и единиците на 114 бригада беа припремени да влегуват во скопие.Од настанатата ситуация американците ни наредя стоп.Од друга страна чета од 30 войници на 112 бригада точно 32 войници на истата бригада влегуват во тетово.Тоа им пречеше на нато силите защо скопскиот аеродром им беше логистички център на Кфор.На нашите сили дойде наредба од нато и уцена,Ако наставиме понатаму so ратните действия нато силите ке бомбардират наши позиции.Во настаната път позиция се водеа разговори.И крайниот изход беше Напущание на харачино од нашите сили додека мие ги пущаме мк силите кой беа окръжени медю двете гробища.За нас гарантиран излез од селлото so наше предавание на минофрлачи од 120 мм.Од друга страна исто требаше да го напущиме тетово и да стагнират действията на сайт учк бригади.So еден збор,не беа сайт против вас него беа сайт на ваша страна.Во тоа време и владата во албания водена од фатос нано(припадник на грцкото малцинство во албания)беше исто против нас.Наши лудие од логистика кой импортира оръжие по тайни канали фатени се во албания и осъдени на многу години затвор.Од косово немаше шанса ни мува да влезе а камоли оръжие.Но мие so огромни суми пари од албнската диаспора,и скъпо пллатени ги внесувавме.Термот терористи за една неделла се промени защо од 78 войници колку бевме во начелло за една неделла станавме повеке од 1400.И секои ден имавме нови доброволци кой ги враяавме назад зощо немавме оръжие за тие.И тука се wide дека не е една група на лудие него тоа е воля на той народ.А волята на народот не може ни нато сили да го победат.Не постой такво оръжие кое ке победи воля на еден народ.Кога се зборува за заробени тенкови,Да ги извадивме од употреба и 2 хеликоптера од тип mi24.Истите хеликоптери беа многу поубитачни од вашите авиони од тип сухои.Авионите да беа во зрак многу бргу ке ги немаше .Тоа е вистината за войната и дай боже никогаш да не се понови.За тоа ви викам мир.Илияда години да се провоцираме во форум отколку еден ден да ратуваме.Него сега мисллам кому му требат провокации во форум и коя е целлта.Одговорот е по мое мисление или уходана пропаганда so задна cell замрзувание на односи медю две народи.Или тотален инат или национален егоизъм.Поздрави
                                а да не пропусна момчето е албанец. и е истински отвратен от тази война.
                                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                                Comment

                                Working...
                                X