Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    :nworthy: :nworthy: :nworthy: :nworthy:

    Българският супергросмайстор Веселин Топалов победи световния шампион Гари Каспаров (Русия) в последния кръг на "Шахматния Уимбълдън", но остана втори крайното класиране. Топалов победи Каспаров в партия от последния, 14-ти кръг на големия шахматен турнир в испанския град Линарес. Гросмайстор Топалов с белите фигури принуди 13-тия световен шампион и водач в световната ранглиста Гари Кимович Каспаров да се предаде на 30-тия ход във вариант Росолимо на сицилианска защита. Така Веселин Топалов и Гари Каспаров завършиха с равен брой точки - по 8, на върха на един от най-големите и авторитетни турнири в света, наричан "Шахматния Уимбълдън". Каспаров обаче е победител в турнира Линарес 2005, а Веселин Топалов е втори в крайното класиране, съобщи Радио България.
    Международният майстор Силвио Данаилов - личен мениджър на гросмайстор Веселин Топалов, заяви по телефона от Линарес, непосредствено след партията между Веселин Топалов и Гари Каспаров: “След загубата от Веско, Гари Каспаров излезе от залата и започна да крещи като луд. Но според абсурдния регламент на турнира в Линарес победител е Каспаров, а не Топалов. Впрочем, за всички е ясно кой е победителят. Колкото до Веско, той просто е много уморен след последния ход в Линарес и бих казал, че все още не може да разбере както става. Но и така успехът на Веселин Топалов е безспорен".
    Още късно вечерта в четвъртък, в партия от 13-тия кръг, Гари Каспаров сключи бързо гросмайсторско реми с Вишванатан Ананд от Индия и така си осигури първото място. Съгласно регламента на турнира в Линарес при равенство в точките между двама шахматисти се гледа броят на победите (Каспаров и Топалов имат еднакъв брой победи), но според втория показател - брой на победите с черните фигури, Каспаров има предимство над Топалов.
    В регламентите на почти всички шахматни състезания при равенство в точките се гледа резултатът от срещата или срещите между двамата шахматисти. Минидвубоят в Линарес между Веселин Топалов и Гари Каспаров завърши 1,5:0,5 точки в полза на Топалов.
    Междувременно президентът на Международната федерация по шахмат (ФИДЕ) Кирсан Илюмжинов заяви, че Гари Каспаров навреме е прекратил блестящата си кариера.
    Информацията е от дирбг
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment




      Изключително радостна новина.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Жестокостите на чеченските терористи са добре известни и аз не смятам да ги оспорвам, но те въобще не са единствените хора, които ги вършат. Ако пожелая и аз мога да опиша всички азиатски перверзии с които са били извършени немалко документирани случаи на зверски убийства на стотици чеченци (включително деца). Но аз нямам такова намерение, защото по този начин само ще загрозя дискусията с излишен популизъм. Да се убиват деца е чудовищно престъпление, но нима нямаше такива убийства от вашите спец-части в театъра Норд-Ост със загадъчния газ. Оказва се, че ако чеченец убие дете в името на своята фанатична кауза, той е “звяр”, “чудовище”, “бандит”, но когато руснак извърши такова нещо в името на държавата, той е “антитерорист”.
        Относно личността на Масхадов бих искал да попитам, ако е такъв бесен касапин, какъвто го описват кремълските тарикати, с каква цел немалко международни наблюдатели, повечето от които са неправителствени (включително руски), споделят полската позиция. Сигурно и те са едни злобни представители на Запада, които се чудят как да се бъркат във вътрешните работи на Русия. Но Русия трябва да разбере, че това което става в Чечня е война с особено жесток характер, включваща убийства на цивилни жени и деца. Не може по-силната страна в конфликта да изолира останалия свят от тези събития, като й казва :“Вие стойте настрана, ние ще се оправим”. Интересно би ми било да разбера, ако международната общност се сдобие с пълна свобода на проучвания, разследвания и оглед на всичко свързано с войната в Чечня, дали заключенията от тях ще съвпадат с кремълската официална позиция, според която едва ли не всеки чеченец, който е против Русия, е терорист, без значение дали се казва Масхадов или Басаев.


        Елмаг, от къде изрови това филмче ? Ще ми се ако има още да ги дръпна всичките. Доста си падам по такива дивотии .
        Truth will save the world

        Comment


          ndragostinov написа
          Елмаг, от къде изрови това филмче ? Ще ми се ако има още да ги дръпна всичките. Доста си падам по такива дивотии .
          Кое филмче имаш в предвид?
          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

          Comment


            ndragostinov написа
            глупости, глупости...полската позиция...глупости
            Полският външен министър се извини на Русия след изказванията за ликвидирането на Аслан Масхадов


            Москва. Изказването на говорителя на полското Министерство на външните работи не отразява официалната позиция на Варшава за ликвидирането на Аслан Масхадов, предаде МИГ Нюз. Това заяви министърът на външните работи на Полша Адам Ротфелд в телефонен разговор със своя руски колега Сергей Лавров. “Министърът на външните работи на Полша изрази съжаление във връзка с изказването на говорителя на министерството, което не отразява официалната позиция на Варшава по този въпрос”, се посочва в съобщение на руското МВнР.
            По моя преценка съм обективен.

            Comment



              София. Американски военнослужещи ще бъдат дислоцирани във военни бази в България и Румъния, предава VOA News. Това съобщи българското Министерство на отбраната. Официални източници разкриха тези планове, след като българското правителство одобри усилията на НАТО за модернизиране на две военни летища. Началникът на дирекция "Информационна политика" в Министерството на отбраната подп. Себастиян Добрев съобщи, че около 80 милиона долара ще бъдат отделени за модернизирането на две военни летища в страната. Той разкри, че в близките месеци се очаква пристигането на много войници. “Очаква до края на тази година САЩ ще дислоцират една бригада”, каза той. “Четири хиляди войници”. Подп. Добрев поясни, че кабинетът е одобрил пълно модернизиране на летището “Безмер”, което ще бъде използвано изцяло от американските сили. Базата “Граф Игнатиево” също влиза в този проект за обновяване на военните бази.
              България и Румъния се присъединиха към НАТО през март, припомня агенцията. Според някои експерти това преместване на американските военни сили показва промяната на Вашингтон към потенциални конфликти в Близкия Изток.
              _________________:fire::fire::fire::fahr39::fahr39 ::sfighter::sfighter::sfighter::sbomber::sbomber:: sbomber:
              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

              Comment



                В Великобритании и Германии будет издана секретная биография нацистского лидера Германии Адольфа Гитлера, которая в 1949 году была выпущена для советского лидера Иосифа Сталина. Об этом сообщило британское издательство John Murrey. "Книга Гитлера", изданная в единственном экземпляре, была подарена Сталину в декабре 1949 года. Многие годы она хранилась в его личном архиве, а в 2004 году была обнаружена там германским историком Маттиасом Улем.

                "Второй экземпляр биографии был сделан в 1965 году и хранился в другом архиве", - сказала представитель издательства. По ее словам, неизвестную ранее книгу планируется в марте этого года издать в Германии, а в ноябре - в Великобритании.

                Биография Гитлера была написана на основе стенограмм допросов двух его ближайших сторонников - слуги Хайнца Линге и адъютанта СС Отто Гюнше. Допросы проводились в течение двух лет в Москве сразу же после окончания Второй мировой войны.

                Эти люди работали с Гитлером в течение 10 лет и были арестованы. Тела самого Адольфа Гитлера и его жены Евы Браун были обнаружены в берлинском бункере, где они находились в последние дни.

                Сталин одобрил написание подобной книги, поскольку он хотел понять психологию Гитлера и быть полностью уверенным в том, что нацистский диктатор действительно мертв, говорится в сообщении британского издательства, передает РИА "Новости".
                НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                Comment


                  Елемаг написа
                  Кое филмче имаш в предвид?
                  Онова, севернокорейското.


                  lzl, ако имаш някакво възражение към написаните от мен неща, моля те бъди конкретен. Моята откровеност по този въпрос вероятно смущава проруската ти ориентация, но това не е причина да злобееш. Аз просто описвам “жестоката истина”, както би се изразил Майкъл Мур, докато ти хем не искаш да мълчиш, хем не знаеш какво да говориш.
                  Или си формулирай мисълта както трябва, ако изобщо си наясно каква е тя, или... :tdown
                  Truth will save the world

                  Comment


                    ndragostinov написа
                    Онова, севернокорейското.


                    lzl, ако имаш някакво възражение към написаните от мен неща, моля те бъди конкретен. Моята откровеност по този въпрос вероятно смущава проруската ти ориентация, но това не е причина да злобееш. Аз просто описвам “жестоката истина”, както би се изразил Майкъл Мур, докато ти хем не искаш да мълчиш, хем не знаеш какво да говориш.
                    Или си формулирай мисълта както трябва, ако изобщо си наясно каква е тя, или... :tdown

                    Филмчето засега е едниственото на което попаднах. Ако се появи друго ще го пусна в форума. И защо реши че злобея? Одавна съм свикнал с твърдения като твоите а не само от теб. Бъди сигурен че когато се появи нещо който сметна че има смисъл да коментирам, ще го коментирам. Всъщност аз не пропускам такива коментари. И мисля че си много далеч от така наречената "жестока истина". Затова и не коментирам.
                    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                    Comment


                      Ето малко оптимистични новини:
                      Земята ще бъде изправена пред екологичен кошмар до 2031 г. ако китайците възприемат американския начин на живот по критерия "консумация".
                      Това тревожно предупреждение отправи американският научен институт Ърт Полиси Институт неотдавна.
                      Ако китайската икономика продължи да отбелязва по 8% годишен растеж, който удвоява националния продукт на всеки девет години, а сегашните умерени темпове на растеж на населението на страната се запазят, годишните доходи на един гражданин на Китай през 2031 г. ще достигнат 38 000 долара, сочи изследването. Това е сегашният среден доход на глава от населението в САЩ, но умножен не по 200 милиона, а по ... 1.45 млрд. души.
                      Ако през 2031 г. всички китайци започнат да консумират толкова "хищно", колкото американците днес, годишната консумация само на зърнени храни ще достигне 935 кг. (при сегашни 291 кг)на глава от населението. В мащабите на цял Китай това означава еквивалента на две трети от общата световна реколта за 2004 г.
                      За да се задоволи такава консумация, през 2031 г. ще трябва да бъдат произведени в планетарен мащаб около един милиард тона зърно в повече от сегашните добиви, а това означава и съответно увеличаване на обработваемите площи, а оттам - и изчезване на големите тропически амазонски гори с цел превръщането им в ниви. Огромните екологични последствия днес е трудно да бъдат дори бегло очертани.
                      Същият институт обяви през февруари, че Китай вече е отнел от САЩ първото място на света по консумация на зърнени храни, месо и по потребление на стомана и въглища.
                      Информацията е от дирбг
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Елмаг, това за злобеенето се отнасяше за lzl, а не за теб. Но сега виждам, че и ти като него си против критичното ми отношение към руското ръководство. Аз ли съм от Марс или вие сте невменяеми. Обяснил съм позицията си и съм се обосновал максимално точно. Пък ако не ви се коментира (а според мен просто не можете, защото е ясно, че логиката не подкрепя вашите “виждания” по въпроса), какъв е смисъла въобще да се намесвате? Вашето мнение е от сорта на: “Не съм съгласен и ... толкоз!”. Та в него има по-малко тежест от колкото в надут с хелий балон. Ето го моя коментар за отношението ви към проблема. Съветът ми към вас двама е преди да скачате с подвикване: “ВЪЗРАЗЯВАМ!”, поне мислено да си отговорите на въпроса: “Защо възразявам?”.
                        Truth will save the world

                        Comment






                          Налице е пълно съответствие на оценките за събитията и фактите, констатирани при проведеното от българската страна и проведеното от американската страна разследване, касаещо инцидента, при който на 4 март в Ирак загина офицерски кандидат Гърди Гърдев. Това показва проверката, извършена от щаба на Многонационалните сили в Ирак. Американските военни са допуснали две грешки, довели до смъртта на офицерски кандидат Гърдев. Едната е, че американските бойци не са положили достатъчно усилия за идентифициране на обектите, намиращи се на главен път "Тампа", а другата - че са открили директно огън без предупредителни изстрели, както изискват правилата за употреба на сила. Посочва се, че българският патрул е действал в пълно съответствие със стандартните оперативни процедури и правилата за употреба на сила и с нищо не е застрашил сигурността на личния състав от радиорелеен пост ¹ 5.

                          И още:

                          София. Между 70 и 77 % от българите смятат, че България не е трябвало да изпраща свой военен контингент в Ирак. Това сочат данните от две независими проучвания на общественото мнение по въпросите за българското военно участие в коалиционните сили, проведено от “Маркет ЛИНКС” и Агенция “Скала”. В предаването “Неделя 150” на БНРЦветозар Томов от Агенция “Скала” и Румяна Бъчварова от “Маркет ЛИНКС” се обединиха около позицията, че българите са объркани в заемането на позиция за българското участие в кризата в Ирак и за вината и отговорността на българските власти. Според резултатите от двете проучвания около 60 % от българите са за незабавно изтегляне на военния ни контингент, 20 % са да бъде продължено военното ни сътрудничеството с коалиционните сили, а 20% са изразили позиция, че въпреки тяхното неодобрение за участието на страната ни с военен контингент, са за прагматично подхождане към въпроса с неговото изтегляне. Проучването е отбелязало “европеизиране” по думите на Цветозар Томов, на българската обществена позиция към кризата в Ирак и нарастване на антиамериканските настроения. Според 25 % от анкетираните вината за трагичния инцидент с българския военнослужещ Гърди Гърдев е на американската страна, а 60 % настояват за официално извинение на американската армия. Цветозар Томов обяви още, че 20 % от анкетираните допускат версията, че причина за мълчанието на българските власти по отношение на истината за трагичния инцидент е оказан върху тях външен натиск, което говори за несамостоятелност на българските политическите власти.
                          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                          Comment


                            Социолозите ни много манипулират...

                            Comment


                              годишната консумация само на зърнени храни ще достигне 935 кг. (при сегашни 291 кг)на глава от населението. В мащабите на цял Китай това означава еквивалента на две трети от общата световна реколта за 2004 г.
                              Лоша преспектива..
                              :sm166:
                              Според мен, трябва да се разработят методи за отглеждане на хранителни ресурси в морската шир. Ферми по хоринзонтала и вертикали, използващи потенциала на световния океан. :sm228:

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                LONDON (Reuters) - Israel has drawn up plans for a combined air and ground attack on Iranian nuclear installations if diplomacy fails to halt Tehran's atomic program, London's Sunday Times said.

                                The newspaper said Israeli Prime Minister Ariel Sharon (news - web sites) and his inner cabinet had given "initial authorization" for a unilateral attack on Iran (news - web sites) at a private meeting last month.

                                U.S. officials have indicated they would not stand in Israel's way if international diplomatic efforts to halt Iran's nuclear projects fail, the paper said.

                                "If all efforts to persuade Iran to drop its plans to produce nuclear weapons should fail, the U.S. administration will authorize Israel to attack," the paper quoted an Israeli security source as saying.

                                Tehran, which has a stated goal of destroying the Jewish state, says its nuclear activities are aimed only at electricity generation but Washington and the European Union (news - web sites) suspect Iran could use its program to make atomic bombs.

                                Iran has frozen nuclear enrichment while it tries to reach a negotiated settlement on its nuclear program with Britain, France and Germany.

                                Washington on Friday joined the drive to put pressure on Iran by offering it a start to World Trade Organization (news - web sites) membership talks and access to civil aircraft and spare parts if it abandons its most sensitive nuclear activities.

                                The Sunday Times said Israeli tactics included raids by elite commando units and air strikes by F-15 jets using bunker busting bombs to penetrate underground facilities.

                                It said Israeli forces had been simulating attacks on a mock-up of Iran's Natanz uranium enrichment plant in the last few months.

                                Israel, which says Iran is very close to being able to make a nuclear bomb, played down the report.

                                Asked if there was a possibility that Israel could attack Iranian nuclear installations, Vice Premier Shimon Peres said: "I don't think so."

                                Israel is believed to be the only country in the region with nuclear weapons, though it has not confirmed or denied their existence.

                                Israeli warplanes bombed Iraq (news - web sites)'s Osirak nuclear reactor in a daring raid in 1981 to prevent it from making atomic bombs.

                                Tehran says it is prepared to confront any threats and that it would protect its nuclear sites.

                                "We will defend our nuclear sites with all our strength and we are ready to ward off any possible aggression," Iranian Defense Minister Ali Shamkhani told the semi-official INSA students news agency on Saturday.

                                Vice President Dick Cheney (news - web sites) said in January that there was concern Israel might attack Iran if it "became convinced the Iranians had significant nuclear capability."


                                Мисля засега да го оставя без коментар

                                Comment

                                Working...
                                X