Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    виталий написа
    Rambler, в советские годы тебе бы не было бы замены в КГБ, в отделе занимавшемся преследованием и дискредитацией инакомыслящих.
    Ну, Виталий, ты меня расколол! Я майором был, а ты?

    А американците за пореден път доказаха бездарието си, като убиха италианеца - спецагент, как не можаха поне веднъж да направят нещо като хората тези безмозъчни селяни.
    Last edited by rambler; 05-03-2005, 21:31.
    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

    Comment


      rambler написа
      Ну, Виталий, ты меня расколол! Я майором был, а ты?

      А американците за пореден път доказаха бездарието си, като убиха италианеца - спецагент, как не можаха поне веднъж да направят нещо като хората тези безмозъчни селяни.
      Малко е относителна ситуацията с журналистката и агента от спец службите. Току що показаха пропусквателния пункт през който е трябвало да преминат, също така казаха че преди няколко дни там е имало инцидент с кола бомба, и американците са доста "натопорчени". Освен това, доколкото може да се вярва на американското командване и журналистите - те твърдят че не били получили информация, че колата с журналистката и останалите щяла да преминава оттам. Не ги оневинявам, това което се случи е слабо казано - "непростимо", но все пак да чуем фактите. Като си помисля че италианците имат "май" най-големият контингент след САЩ - около 3000 души, и след тоя инцидент... хм, ще видиме.
      "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

      Comment


        news.bbc.co.uk

        "Italian journalist Giuliana Sgrena has said she cannot accept US troops accidentally fired on her car after her kidnappers freed her in Baghdad.
        Ms Sgrena told the BBC Americans guarding Baghdad airport might not have been informed about her arrival, but their actions could not be excused.
        Earlier, she suggested US troops might have deliberately tried to kill her. "

        Ами затова ме е яд - първо стрелят, после мислят....ако последното въобще им се удава понякога. А що се отнася до липсата на информация....в една съвременна война липсата на информация е залог за стопроцентово поражение. Да не забравяме ULTRA и огромното й влияние на изхода на ВСВ.
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          Associated Press
          March 6, 2005

          ROME - The freed Italian hostage wounded by American troops at a checkpoint in Baghdad shortly after her release said in an article Sunday that her Iraqi captors had warned her U.S. forces "might intervene."

          Цялата статия тук - http://www.military.com/NewsContent/...030605,00.html
          "I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"

          Comment


            Абе, не знам, сигурно и аз първо бих стрелял, пък после питал. Може би първо някакъв предупредителен знак по мегафон или нещо друго. А ако искали да я убият, защо са спрели? Е, кой знае какво се е случило наистина...
            По моя преценка съм обективен.

            Comment


              Е, това с преднамереното желание да я ликвидират ми се вижда малко прекалено - много по-вероятно е да е инцидент (да не говорим, че ако желаеха да я премахнат, биха използвали някоя иракска група под свой контрол, пък и едва ли щяха да се провалят).

              Comment


                "Вярно е, че редник Гърди Гърдев е убит от "приятелски огън". Това заяви на извънредна пресконференция днес военният министър Николай Свинаров, предаде БГНЕС.
                Огънят
                "Тази сутрин ми бяха докладвани резултатите от предварителната проверка на българските служби за трагичния инцидент на 4 март, при който загина младши-сержант Гърди Гърдев. Резултатите сочат, че около 19:45 ч. местно време, при патрулиране на български военнослужещи в състава на Четвърти пехотен батальон с три бронирани машини “Хамър”, към патрула се приближава цивилен иракски автомобил. Същият не изпълнява подадения сигнал за спиране, поради което на разстояние 20-30 метра в изпълнение на инструкциите и установените практики патрулът произвежда два трасиращи предупредителни изстрела във въздуха от север.
                Непосредствено след предупредителните изстрели по състава на патрула започва масиран огън със стрелково оръжие от запад. В същото направление, на разстояние 150 метра, се намира комуникационен обект на американската армия.
                "Резултатите от разследването и информацията, с която разполагаме, ни дават достатъчно основание да считаме, че гибелта на младши сержант Гърдев е вследствие на "приятелски огън", заяви Свинаров. Той съобщи, че началникът на Генералния щаб ген. Никола Колев е изпратил писмо до председателя на Съвета на началник-щабовете на американската армия генерал Ричард Майерс с молба за разследване на случая от компетентните органи на американската армия с цел изясняване на обстоятелствата и недопускане на подобни инциденти за в бъдеще.
                Настоял съм пред водещите коалиционни партньори за предприемане на спешни мерки за подобряване на координацията на всички нива. Веднага след получаване на окончателните резултати от разследването те ще бъдат оповестени на пресконференция, заяви още военният министър. Министър Свинаров отказа да отговаря на журналистически въпроси.
                Припомняме, че в анонимно писмо български рейнджър от Ирак съобщи, че редник Гърдев е загинал от т.нар. приятелски огън и по-точно от стрелба на американски войник, охраняващ радиорелейния пост малко преди крайната точка на българската зона по пътя Тампа"
                Материалът е от дир бг. Коментари? Аз нямам.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Ами какви коментари? Безхаберието и непрофесионализмът в американската армия не са от вчера. Не мога да си припомня една блестящо проведена операция на американците, всичките им напъни са жалки.
                  Жалко и за момчето.
                  "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                  Comment


                    Тия американци гърмят по всичко дето се движи(няма значение приятелски,цивилни или други)-примери колкото щеш!Писна ми от тях :x

                    Comment


                      lzl написа
                      Абе, не знам, сигурно и аз първо бих стрелял, пък после питал.
                      И а постъпил така но щях да стрелям срещу американците!
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment






                        ТЕХЕРАН. Ислямска република Иран заплаши Запада с петролна криза, в случай че САЩ и ЕС изпратят "ядреното му досие" в Съвета за сигурност на ООН, предаде АФП. "Да се сезира Съветът за сигурност е равносилно на игра с огъня, заяви секретарят на иранския Върховен съвет за национална сигурност Хасан Рохани, чиято страна е вторият производител в ОПЕК. "Първите, които ще пострадат от това, ще бъдат Европа и Америка. Това ще причини проблеми на регионалния енергиен пазар за европейската икономика и още повече за САЩ", заяви Рохани, цитиран от АФП. Той категорично отхвърли искането на Запада да се откаже от обогатяването на уран с мотив, че трябва да разработи технология за зареждане с гориво на 20-те ядрени реактора по 1000 мегавата, които Иран планира да изгради. В момента цените на петрола са достигнали рекордно високи стойности, като на американския лек суров петрол са над 53 долара за барел. На 16 февруари Западът усети последиците от евентуална иранска ядрена криза, когато фалшива тревога за нападение срещу строящата се централа в Бушер в Персийския залив доведе до силен спад на котировките на европейските фондови борси и до поскъпване на суровия петрол. САЩ в последствие тихомълком забравиха за искането Иран да бъде изправен пред ООН, посочва АФП. Президентът на Венецуела Уго Чавес заяви, че ОПЕК може да фиксира цената на петрола в границите между 40 и 50 долара за барел, предаде АП. "Ерата на евтиния петрол свърши", каза Чавес пред репортери в Делхи.
                        НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                        Comment


                          Президентите на Естония и Литва отказали да присъстват на тържествата по случай 9 май в Русия.

                          А пък ако се окаже, че наистина американци са убили и нашия войник май ще им стане горещо на янките. Ама какво им пука...



                          Абе, тея в Молдова странна работа (аз, да си призная, не знаех за какво става дума там):
                          Комунистите печелят изборите в Молдова, но губят мнозинство


                          Управляващата Комунистическа партия в Молдова, която е с прозападна ориентация, запазва властта си след проведените в неделя парламентарни избори, но със силно редуцирано мнозинство.
                          ...
                          Основният съперник на комунистите, проруският блок Демократична Молдова, и прорумънската Християндемократическа партия, получават съответно 28,28 и 9,14 процента.
                          ...
                          Президентът Владимир Воронин, който е и лидер на компартията, обеща да продължи курса към европейска интеграция на страната.

                          Last edited by lzl; 07-03-2005, 21:41.
                          По моя преценка съм обективен.

                          Comment


                            Всъщност този Воронин, който е също бивш комунист (бивш? а дали има "бивш" наистина?) е антируски настроен, доколкото аз знам. И фамилията му е такава само в превод, иначе си има румънска, но просто не я помня. Може и да не ми е верна информацията, но това помня от последните конфликти преди около 6-8 месеца там.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Пише лидер на компартията, така че едва ли е бивш комунист.

                              А защо да няма бивши комунисти? Какво пречи на някой, който е бил убеден, искрен(все пак и такива има), да си промени мирогледа. Ние, естествено, "бившите комунисти" първо ги свързваме с бившата върхушка от Партията, която сега..., но пък не само те са били "комунисти".
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment


                                Да де, всъщност даже и бивш не е. Моя грешка, така става като мислиш за едно, а пишеш за друго
                                По въпроса за "бившите" - винаги ми е било странно като чуя "бивш нацист", "бивш комунист" и други подобни. То като "бивш хомосексуалист" ...
                                Наистина обаче всеки случай е индивидуален, има всякакви хора.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X